2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0
|
T-Mobile Ekstraklasa , 22 kolejka Kraków, ul. Kałuży 1, piątek, 27 lutego 2015, 20:30
|
|
Skład: Pilarz Żytko Sretenović Polczak Nykiel (70' Wdowiak) Čovilo Kapustka (84' Dąbrowski) Marciniak Budziński (60' Jendrišek) Dialiba Rakels |
Sędzia: Paweł Raczkowski z Warszawy
|
Skład: Gostomski Douglas Kędziora Trałka Pawłowski (59' Keita) Lovrencsics (84' Formella) Hamalainen (77' Kownacki) Arajuuri Kamiński Djoum Sadaev |
Zapowiedź meczu
dziennikpolski24.pl
Cracovia. – Boli, że straciliśmy tę bramkę. Mam nadzieję, że nie obniży to naszych lotów, ambicji. Głowy do góry – mówi stoper Cracovii Piotr Polczak, który w piątek w Bielsku-Białej, przy prowadzeniu 1:0 swojego zespołu, sprokurował rzut karny.
Po chwili z „jedenastki” trafił Maciej Iwański, który ustalił rezultat. – Jeżeli się prowadzi, a do tego bramkę zdobywa w drugiej połowie... Szkoda dwóch straconych punktów. Po naszym golu dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, złapaliśmy więcej luzu. Podbeskidzie głównie grało długimi podaniami albo czekało na stałe fragmenty. No i w sumie tak strzeliło gola – dodaje Polczak.
W dwóch tegorocznych meczach „Pasy” zdobyły dwa punkty. W pierwszym swoim spotkaniu także 1:1 zremisowały ze Śląskiem Wrocław, a w porównaniu do tamtego starcia w ostatni piątek w Bielsku-Białej nastąpiły dwie zmiany: w miejsce kontuzjowanego Bartosza Rymaniaka wystąpił Mateusz Żytko, a zamiast Damiana Dąbrowskiego 18-letni Bartosz Kapustka.
– Ciężko było nam szczególnie w pierwszej połowie. Nie byliśmy przygotowani na wysoką, agresywną grę Podbeskidzia. Chcieliśmy grać długimi podaniami za linię obrony, ale to kompletnie nie wychodziło – nie ukrywa trener Cracovii Robert Podoliński.
Co ciekawe, w 54 min – jeszcze przy stanie 0:0 – opiekun „Pasów” zdjął napastnika Erika Jendriska, a wprowadził Dąbrowskiego, czyli defensywnego pomocnika. Na pierwszy rzut oka wyglądało tak, jakby chciał bronić bezbramkowego wyniku.
– Tak, tylko proszę zwrócić uwagę, że właśnie po tej zmianie stworzyliśmy trzy, cztery dobre sytuacje – analizuje Podoliński. – Najwięcej miejsca było w środku pola. Podbeskidzie grało dosyć mocno rozciągnięte, ale w pierwszej połowie trzema bardzo wysoko ustawionymi zawodnikami nie byliśmy w stanie tego wykorzystać. Za to po wejściu „Dąbka” i przesunięciu wyżej Kapustki te wolne przestrzenie zaczęły być wypełniane przez Budzińskiego i właśnie Kapustkę. O to właśnie chodziło. Z tego mieliśmy okazje – dopowiada. Również w Bielsku punkt przyjęto z niedosytem.
– Nie na to liczyliśmy, ale ważne, że Cracovia nas nie goni – Iwański przypomina, że to jego drużyna ciągle jest w pierwszej ósemce. W piątek Cracovia gola straciła po indywidualnym błędzie obrońcy, ale – pomijając ten fakt – właśnie postawa zimą przebudowanej defensywy ma być wiosną jedną z mocniejszych stron „Pasów”.
– Popatrzmy na liczbę sytuacji Podbeskidzia... Wyglądało to dobrze z naszej strony. Trzeba jednak podkreślić, że nie tylko obrońcy dobrze wywiązywali się z zadań defensywnych, bo pomocnicy i napastnicy też – uważa Polczak.
– Każdy wiedział, co ma robić – dodaje drugi ze stoperów Sreten Sretenović.
Powoli po kontuzji do formy wraca pomocnik Cracovii Mateusz Cetnarski, który w sparingu rezerw dwa razy trafił do siatki czwartoligowej Sparty Kazimierza Wielka. – Teraz zaczyna się walka, żeby wrócić do osiemnastki meczowej pierwszego zespołu. To podstawa – mówi 26-latek.Źródło: dziennikpolski24.pl 23 lutego 2015 [1]
Opis meczu
dziennikpolski24.pl
Cracovia - Lech Poznań 0:0
Cracovia: Pilarz - Żytko, Sretenović, Polczak - Nykiel (69 Wdowiak), Covilo, Kapustka (84 Dąbrowski), Marciniak, Dialiba - Budziński (60 Jendrisek), Rakels.
Lech: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Lovrencsics (84 Fpormella), Trałka, Hamalainen (77 Kownacki), Djoum, Pawłowski (59 Keita) - Sadajew.
Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Kapustka (31, faul), Covilo (60, faul), Dialiba (64, faul), Jendrisek (90+1) - Sarajew (37, faul), Douglas (90+2).
Cracovia zagrała trzeci mecz wiosną i znów zremisowała.
Lechowi ciężko się gra w tym sezonie na wyjazdach, głównie remisuje. W Krakowie nie zaprezentował ciekawego futbolu. Trener Cracovii Robert Podoliński odstawił od pierwszego składu Słowaka Erika Jendriska, a pierwszy raz wiosną dał szansę występu Boubacarze Dialibie. Ten w 4 min popisał się ofensywną akcją, której jednak nikt nie zamknął. W 13 min w dobrej sytuacji znalazł się Deniss Rakels, główkował jednak niecelnie.
Poznaniacy w 25 min popełnili ogromny błąd - Maciej Gostomski nie zrozumiał się z obrońcami, ale ani Dialiba ani Marciniak nie potrafili tego wykorzystać, zabrakło i dobrego podania i strzału na bramkę. Lech zrewanżował się uderzeniem Paulusa Arajuuriego - tuż obok słupka. Tak samo zachował się po kontrataku Gilles Djoum.
Druga połowa mogła zacząć się szczęśliwie dla “Pasów”, piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Budziński, a Miroslav Covilo skorzystał ze swej broni atutowej - strzału głową. Piłka nieznacznie przeleciała jednak nad poprzeczką. Niebawem przed szansą stanął Bartosz Kapustka, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili uderzał Rakels - znów obok słupka. Podoliński nie był zadowolony z remisu, dlatego w 60 min desygnował do gry Jendriska.
W 67 min zadrżały serca sympatykom Cracovii, bo poznaniacy byli bliscy szczęścia, Zaur Sarajew z kilku metrów główkował w poprzeczkę, a dobitkę w wykonaniu Kaspera Hamalainena obronił Krzysztof Pilarz. W 80 min golkiper znów błysnął broniąc na róg strzał Gergo Lovrencsicsa.
Kibice Cracovii zrobili oprawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym, których święto przypada jutro. To był najbardziej efektowny moment tego meczu.Źródło: dziennikpolski24.pl 27 lutego 2015 [2]
TerazPasy.pl
Liga: Cracovia – Lech Poznań 0:0
Pierwsi okazję do zdobycia bramki mieli goście. W 4 minucie po zagraniu Krzysztofa Pilarza Sadajew odbił piłkę wślizgiem, a ta na szczęście dla Pasów minęło bramkę. W 11 minucie bramkarz Cracovii udanie interweniował po strzale z dystansu Djouma.
W 13 minucie po dokładnym dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela głową strzelał Rakels, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
W 25 minucie po kolejnym dośrodkowaniu Nykiela przed bramką Lecha powstało spore zamieszanie, ale piłkarze Cracovii nie zdołali oddać celnego strzału.
W 30 minucie żółtą kartką ukarany został Bartosz Kapustka. Pięć minut później po dośrodkowaniu z prawej strony Araiuuri efektownie uderzył z pięciu metrów, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Pasów.
Przerwa. W pierwszych 45 minutach nie było to porywające widowisko. Na boisku grą obu zespołów rządził chaos i przypadek. Bardzo niewiele akcji kończono strzałami. W tej części meczu oddano tylko 1 (słownie: jeden) celny strzał, którego autorem był pomocnik Lecha Djoum...
Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie. W 50 minucie Marcin Budziński z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował na głowę Mirosława Covilo, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W 54 minucie w zamieszaniu pod bramką Lecha z 7 metrów strzelał Bartosz Kapustka, ale piłka trafiła w nogi obrońców. W 59 minucie po szybkiej akcji Rakels uderzył z 16 metrów obok bramki gości.
W 60 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Marcin Budziński, a jego miejsce zajął Erik Jendrisek. W tej samej minucie żółtą kartką ukarany został Miroslav Covilo. Cztery minuty później trzecia żółta kartka dla Cracovii. Tym razem zobaczył ją Boubacar Dialiba.
W 67 minucie wielkie szczęście było przy Cracovii. Po dośrodkowaniu z prawej strony Sadajew z 5 metrów uderzył głową, piłka trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Hamalainena. Ten natychmiast strzelił, ale piłkę na linii bramkowej złapał Krzysztof Pilarz...
W 69 minucie boisko opuścił Krzysztof Nykiel, a jego miejsce zajął Mateusz Wdowiak. W 72 minucie po dośrodkowaniu Kapustki Covilo uderzył celnie głową, ale zbyt lekko by sprawić kłopoty bramkarzowi Lecha. W 80 minucie potężnie i celnie z 20 metrów uderzył Lovrencsics, ale Krzysztof Pilarz efektowną paradą zdołał wybić piłkę na róg.
W 84 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Damian Dąbrowski zastąpił Bartosza Kapustkę.
Sędzia doliczył trzy minuty. Żółta kartka dla Jendriska.
Koniec meczu. Cracovia zdobywa trzeci punkt w rundzie wiosennej.Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 27 lutego 2015 [3]
Cracovia.pl
Trzeci mecz i trzeci remis. Cracovia - Lech Poznań 0:0
Już na początku spotkania wykazał się Mateusz Żytko, który wyprzedził Szymona Pawłowskiego, nie pozwalając mu dojść do piłki.
W 8 minucie spotkania w pole karne Cracovii zdołał się przedrzeć Gergo Lovrencsics, jednak obrońcy „Pasów" w porę zdołali wybić piłkę.
Trzy minuty później z dystansu próbował swoich sił Gilles Sutchuin Djoum, ale Krzysztof Pilarz bez problemu obronił niemocny strzał.
W następnej fazie spotkania gra toczyła się w środkowej części boiska. Obydwa zespoły notowały dużo niedokładnych podań, które kończyły się stratami.
Po okresie wyrównanej gry zaczęła zarysowywać się lekka przewaga naszej drużyny. Krzysztof Nykiel dośrodkował piłkę w pole karne „Kolejorza", futbolówka znalazła Boubacara Diabanga, ale ten nie potrafił jej opanować. Już za chwilę „Bouba" miał kolejną dogodną sytuację do zdobycia pierwszego gola w meczu, ale na tablicy wyników nadal pozostawał wynik 0:0.
W 32. minucie spotkania nasz bramkarz piąstkował piłkę po dośrodkowaniu, ta z kolei trafiła do Paulusa Arajuuriego, który zdołał oddać strzał na bramkę „Pasów", na szczęście dla nas obok bramki.
Następnie tempo meczu opadło. Drużyny grały dużą ilością długich podań, nie były to jednak mierzone piłki i większość z nich padała łupem przeciwnika.
Na chwilę przed końcem pierwszej połowy spotkania wynik mogli otworzyć Djoum i Diabang, ale żadnemu z zespołów niebyło dane trafić do bramki rywala.
Minutę po gwizdku zwiastującego drugą część meczu o strzał pokusił się Sadajew, ale uderzenie zostało zablokowane przez naszego obrońcę.
W 50. minucie Miroslav Covilo miał kapitalną okazję do tego by wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie - uderzał głową po świetnym dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego, minimalnie nad poprzeczką.
Chwilę później Sadajew dryblował w polu karnym „Pasów", ale ostatecznie zgubił piłkę.
Cracovia przycisnęła i ponownie była bliska strzelenia bramki. W polu karnym przeciwnika zrobiło się nerwowo, futbolówka wylądowała pod nogami Bartosz Kapustka, ten uderzył, ale na linii strzału znalazł się piłkarz „Kolejorza".
Na pół godziny przed końcem spotkania trener Robert Podoliński dokonał pierwszej zmiany. Za Budzińskiego wszedł Erik Jendrisek.
Druga połowa w niczym nie przypominała pierwszej. Gra wyraźnie się ożywiła, drużyny grały mniej asekuracyjnie, zostawiając więcej miejsca rywalowi. W drużynie gości wyróżniał się Sadajew i to on miał w 67. minucie idealną okazję do zdobycia bramki. Po jego główce piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Zawodnik miał okazję do dobitki, ale do futbolówki prędzej dopadł Pilarz.
Za chwilę na placu gry zameldował się Mateusz Wdowiak, który zmienił Krzysztofa Nykiela.
Oba zespoły zaciekle atakowały. „Pasy" mogły wyjść na prowadzenie między innymi w 81. minucie Deniss Rakels miał okazję do strzału, wyłożył jednak piłkę do nadbiegającego Jendriska, który źle trafił w piłkę, posyłając ją wysoko nad bramką.
W 84. minucie doszło do trzeciej zmiany w naszym zespole. Za Kapustkę został wprowadzony Damian Dąbrowski.
Na minutę przed końcem podstawowego czasu gry Cracovia mogła mieć świetną okazję na zdobycie gola. Rakels źle jednak podał do Diabanga i obrońcy Lecha przejęli piłkę.
Cracovia remisuje z Lechem, który w tym sezonie jest najczęściej remisującym zespołem w T-Mobile Ekstraklasie.Aleksandra Toczyłowska
Źródło: Cracovia.pl z 27 lutego 2015 [4]
Sportowe Tempo
CRACOVIA: Pilarz - Żytko, Sretenovic, Polczak - Nykiel (70 Wdowiak), Covilo, Kapustka (84 Dąbrowski), Marciniak - Budziński (60 Jendrisek), Rakels, Diabang.
LECH: Gostomski - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas - Trałka, Djoum - Lovrencsics (84 Formella), Hamalainen (77 Kownacki), Pawłowski (59 Keita) - Sadajew.
W I połowie dominowała walka, oba zespoły skoncentrowały się przede wszystkim na obronie. Niewiele było akcji, mało strzałów, zaledwie po trzy każdej strony, w tym tylko jeden celny - Djouma, obroniony przez Pilarza.
Po przerwie przewagę zaczął uzyskiwać Lech, ale w pierwszym kwadransie to gospodarze mieli dwie dobre okazje. W 50. minucie, po wrzutce Budzińskiego z wolnego, główkował Covilo, tyle że nad poprzeczką. W 54. minucie krakowianie przeprowadzili bardzo groźną akcję, finalizował ją Kapustka, który uderzył z 10 m, lecz Gostomski odbił piłkę nogami. To była najlepsza sytuacja Cracovii w tym spotkaniu.
W 67. minucie fantastyczną szansę miał "Kolejorz". Z prawego skrzydła na dalszy słupek zacentrował Kędziora, Sadajew głową posłał futbolówkę w poprzeczkę, a dobitkę Hamalainena złapał na linii bramkowej Pilarz. Golkiper miejscowych miał jeszcze kłopot w 80. minucie, gdy z 25 m huknął dołem Lovrencsics, ale zdążył sparować piłkę na korner.
Remis nie był krzywdzący dla żadnej z drużyn. Cracovia ustępowała mocnemu rywalowi ilością strzałów (wg statystyki NC+ 9:13, a strzały celne 2:3), posiadaniem piłki (48:52%), ale zanotowała więcej dośrodkowań (21:14). Na pewno był to dobry występ podopiecznych trenera Roberta Podolińskiego w defensywie, gorzej było z kreowaniem akcji i skutecznością.
st
Trenerzy po meczu
Maciej Skorża (trener Lecha)
Było dziś dużo biegania, walki i agresywnej gry z obu stron, a mało płynnej akcji. Zabrakło nam elastyczności, umiejętności przystosowania do warunków, które panowały. Mieliśmy szukać prostszych rozwiązań, a decydowaliśmy się na koronkowe akcje. Dobrze zorganizowana taktyka środkowych obrońców Cracovii bardzo utrudniła nam dzisiaj życie. Jesteśmy źli, że wywozimy tylko jeden punkt z Krakowa. Do plusów należy postawa mentalna naszej drużyny. Sadajew pokazał dużo walki, zanotował wiele odbiorów, cieszę się ze zmiany pod tym względem, porównując jego grę jesienią. Przytrafiły nam się proste błędy w linii obrony, spokój w defensywie nie był dziś naszą mocną stroną. Naszą bolączką jest momentami zbyt żywiołowa i mało zorganizowana gra, brakuje nam dobrego wykonania.
Robert Podoliński (trener Cracovii)
Myślę, że remis jest zasłużony. Ze względu na stan boiska wiodącymi zawodnikami byli dzisiaj obrońcy, trudno było o klarowne sytuacje. W związku z tym zarówno ja, jak i trener Skorża, możemy być po równo zadowoleni z wyniku. Skupialiśmy się dzisiaj na ominięciu środkowej strefy boiska, ponieważ to tu Lech jest groźny - po odbiorze piłki w środkowej strefie straciliśmy bramkę przy Bułgarskiej. Łatwiej było o błąd niż o wykreowanie akcji w środku boiska. Mieliśmy dziś pomysł, żeby w pierwszym fragmencie spotkania bronić Adamem Marciniakiem w środku pola, z Boubacarem Diabangem blisko Barry'ego Douglasa. Później chcieliśmy poszukać kontrataku, stąd Dialiba został przesunięnity wyżej.
Źródło: Cracovia.pl [6]
Piłkarze po meczu
Kulisy meczu
2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2 2015 Trening Noworoczny 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3