1970-08-30 Star Starachowice - Cracovia 3:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Star Starachowice


pilka_ico
II liga , 5 kolejka
Starachowice, niedziela, 30 sierpnia 1970, 16:00

Star Starachowice - Cracovia

3
:
2

(1:0)



Herb_Cracovia

Trener:
Romuald Meus
Tadeusz Miksa
Skład:
Puchalski
Bednarek (Bielas)
Margula
Bieda
Biegaj
Zabiegała
Pietrasiński
Haber
Krajewski
Nowak
Błaszczyk (Andrzejczak)

Ustawienie:
1-4-3-3

Sędzia: Więckowski z Łodzi
Widzów: 20 000

bramki Bramki

Zabiegała (49')

Pierasiński (75')
Nowak (78')
0:1
1:1
1:2
2:2
3:2
T.Niemiec (21')

Sitek (50')
Skład:
J.Duda
Chemicz
D.Kubik
Antczak
Joczys
T.Niemiec
Zuśka
Per (Z.Stroniarz)
Piotrowski
Sitek (Kasperski)
Gigoń

Ustawienie:
1-4-3-3

"Słowo Ludu" podało, że autorem gola na 1:2 dla Cracovii był Bieda po samobójczym trafieniu.

Mecze tego dnia:

1970-08-30 Star Starachowice - Cracovia 3:2
1970-08-30 Tarnovia - Cracovia II 2:0



Zapowiedź meczu

"Wyjazdowe mecze Cracovii i Hutnika" -
Gazeta Krakowska

Wyjazdowe mecze Cracovii i Hutnika

Dużo trudniejsze zadanie czeka piłkarz Hutnika. Udają się oni na trudny pojedynek do wicelidera tabeli Odry Opole gdzie o punkty nie będzie łatwo.

Cracovia natomiast grać będzie spotkanie w Starachowicach gdzie zmierzy się z bardzo dobrze spisującym się zespołem Staru. Najwyższy czas na punkty. A w tym wypadku i remis zadowoli zwolenników.
W pozostałych spotkaniach grają: Gdynia - Olimpia, Start - Unia Racibórz, Urania - Śląsk,

Warta - Piast, Zawisza - ŁKS.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 205 z 29 sierpnia 1970


Echo Krakowa

Kiedy wreszcie skończy się seria porażek? - zastanawiają się sympatycy Cracovii. Cztery mecze, zero punktów i stosunek bramek 2:18 - to „dorobek” biało-czerwonych. Przeciwnik Cracovii, starachowicki Star poczyna sobie, jako beniaminek, bardzo dobrze. Ostatnio uzyskał dwa remisy W wyjazdowych meczach: w Krakowie z Garbarnią i we Wrocławiuze Śląskiem. W meczu z Cracovią jest gospodarzem, cierpnie wiec skóra na kibicach Cracovii na samą myśl, co może się wydarzyć w Starachowicach.

Przy okazji jedno pytanie do zarządu klubu: kiedy wreszcie opinia publiczna, interesująca się żywo losa­mi jedenastki białorczerwonych, oficjalnie zostanie poinformowana o poczynaniach kierownictwa Cracovii zmierzających do zażegnania kryzysu w tym klu­bie.
Źródło: Echo Krakowa nr 202 z 29 sierpnia 1970


Dziennik Polski

Cracovia jedzie do Starachowic, gdzie, natrafi na świetnie spisującego się beniaminka, drużynę Staru, która w środę  zremisowała ze Śląskiem we Wrocławiu, prowadząc do przerwy 1:0. Szanse biało-czerwonych są znikome.
Źródło: Dziennik Polski nr 205 z 29 sierpnia 1970


Opis meczu

"Star - Cracovia 3:2" -
Gazeta Krakowska

Star - Cracovia 3:2

Artykuł w Gazeta Krakowska
Do przerwy lepiej grającym zespołem mimo przewagi gospodarzy była Cracovia, po przerwie obraz gry się zmienił. Gospodarze rozegrali naprawdę bardzo ładny mecz i ich zwycięstwo nie podlega dyskusji.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 203 z 31 sierpnia 1970


"Star - Cracovia 3:2" -
Echo Krakowa

Star - Cracovia 3:2

Artykuł w Echu Krakowa
Kolejnej porażki doznali w wyjazdowym spotkaniu piłkarze Cracovii przegrywając w Starachowicach 2:3 (1:0). O przegranej zadecydowała druga połowa spotkania, w której gospodarze narzucili szybką, twardą grę. W zespole Cracovii po dłuższej przerwie wystąpił Z. Stroniarz, który w pierwszym okresie gry stworzył kilka groźnych akcji pod bramką Staru. Wczoraj broniłbtakże bramkarz Duda, który spisywał się bardzo dobrze a za przepuszczone bramki nie ponosi winy. Bramki dla Cracovii zdobyli Niemiec i Buda samobójcza.
Źródło: Echo Krakowa nr 203 z 31 sierpnia 1970


"Atak nonstop w drugiej połowie zapewnił Starowi zwycięstwo nad Cracovią" -
Słowo Ludu

Atak nonstop w drugiej połowie zapewnił Starowi zwycięstwo nad Cracovią

Tabela i wyniki po 6 kolejce
Pierwsza część pojedynku upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy. Goście ograniczyli się do sporadycznych, ale groźnych kontrataków. Jeden z nich przyniósł im prowadzenie. Starachowiczanie grali do przerwy zbyt wolno, atakując środkiem boiska. Z czym bardzo łatwo radziła sobie twardo grająca obrona krakowian.

W drugiej połowie meczu obraz gry zmienił się radykalnie. Gospodarze przystąpili do generalnej ofensywy. W 49 minucie za faul na Pietrasińskim arbiter podyktował rzut wolny, a jego egzekutor Zabiegała nie dał żadnych szans Dudzie. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych będą się sypać jak z rogu obfitości, niespodziewany kontratak Cracovii zdezorganizował defensywę gospodarzy, a niefortunnie interweniujący stoper Staru Bieda skierował piłkę do własnej bramki. Gospodarze od tego momentu atakowali nonstop. Jednak początkowo bez efektu. Dopiero w 75 minucie gry Zabiegała po minięciu dwóch obrońców Cracovii przerzucił piłkę na lewą stronę do Pietrasińskiego, który strzelił nie do obrony. W 3 minuty później Nowak po składnej akcji ustalił rezultat spotkania.

Starachowiczanie zwycięstwo zawdzięczają dobrej grze w drugiej części pojedynku. W ich zespole do najlepszych należeli: Zabiegała, Nowak i Bleda.

W drużynie Cracovii, która zagrała bardzo ambitnie podobał się Niemiec.
Źródło: Słowo Ludu nr 243 z 31 sierpnia 1970


Dziennik Polski

Darujemy sobie tym razem Cracovię i jej problemy. Pisała o tym prasa miejscowa, donosiła i sportowa, dociekając przyczyn i skutków obecnej sytuacji. Wierzyć nam, że klub ten ureguluje swoje problemy, choć wiele z nich przestało już być jego wewnętrznymi sprawami.
Źródło: Dziennik Polski nr 207 z 1 września 1970


Mecze sezonu 1970/71