1961-03-05 Cracovia - Wawel Kraków 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Michał Matyas
pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, stadion Cracovii, niedziela, 5 marca 1961, 15:30

Cracovia - Wawel Kraków

1
:
1

(0:1)



Herb_Wawel Kraków


Skład:
Michno (Sztuka)
Durniok
Śliwa
Szymczyk (Wołoch)
Malarz
Jarczyk
Suder (Hausner)
Banasik (Suder )
Pietrasiński
Hausner (Szymczyk)
Frasek

Sędzia: Kolber
Widzów: 5000

bramki Bramki
Pietrasiński Słysz
Skład:
Ostręga
Krzyżanowski
Kaszuba
Kołodziejczyk
Gryboś
Warmus (Danielowski)
Słysz
Jagielczuk
Zapalski
Danielewski (Szmatloch)
Czernecki



podczas meczu

Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Krakowscy ligowcy jeszcze w "zimowej formie"" -
Dziennik Polski

Krakowscy ligowcy jeszcze w "zimowej formie"

W Krakowie odbyły się w niedzielę dwa mecze o większym ciężarze gatunkowym: Garbarnia zmierzyła się z mistrzem Polski Ruchem, Cracovia miała za przeciwnika miejscowy Wawel. Wszystkie drużyny wystąpiły w niekompletnych składach, co do pewnego stopnia osłabia naszą krytyczną ocenę, zawartą w pierwszych zdaniach. Bynajmniej jednak jej nie podważa.


Na dobrą sprawę podobać się mogła tylko pierwsza połowa spotkania Garbarni z Ruchem, w której zawodnicy obydwu drużyn zademonstrowali szereg zagrań, godnych ligowców. Po przerwie było już jednak znacznie gorzej. Niedobrze działo się natomiast podczas całego meczu Cracovii z Wawelem, przy czym słowa krytyki należą się przede wszystkim zawodnikom Cracovii. Wojskowi okazywali więcej serca do gry, odznaczali się też większą szybkością. Biało-czerwoni, zwłaszcza do przerwy grali jak gdyby od niechcenia, nic zaimponowali też dużymi umiejętnościami technicznymi, przede wszystkim w linii ataku. W drugiej połowie, z chwilą dokonania pewnych zmian, było już lepiej, ale wcale nie za dobrze.

Trudno na podstawie niedzielnych spotkań wydawać opinię o poszczególnych zawodnikach, wolimy z nią zaczekać do... lepszych meczów.
Źródło: Dziennik Polski nr 56 z 7 marca 1961 [1]


"Towarzyskie mecze piłkarskie" -
Gazeta Krakowska

Towarzyskie mecze piłkarskie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Sprawiedliwym, remisowym wynikiem 1:1 zakończyło się towarzyskie spotkanie piłkarskie Cracovii z Wawelem. Na tle II-ligowego Wawelu I-ligowa Cracovia wypadła jednak bardzo blado. Pewnym usprawiedliwieniom może być jednak to, że Cracovia grała wczoraj bez Kowalika i Konopelskiego. Mimo to, wydają się, że od I-ligowców można jednak wymagać więcej. Do przerwy lepszym zespołem był bezsprzecznie Wawel, co zresztą wojskowi udokumentowali zdobyciem w 30 minucie bramki ze strzału Słyszą. Po przerwie następują w zespole Cracovii spore przetasowania i w tym zestawieniu drużyna gra znacznie lepiej, uzyskując nawet okresami przewagę, a co najważniejsze, zdobywając ze strzału Pietrasińskiego wyrównanie. W Cracovii na niezłym poziomie grali wczoraj właściwie jedynie „debiutanci" tj. Szymczyk w obronie (po przerwie w ataku) oraz Pietrusiński i Hausner w ataku. W Wawelu bardzo dobrze poczynał sobie Jagielczuk, w ataku. Bramkarz Ostręga za puszczoną bramkę nie ponosi odpowiedzialności.

Drużyny grały w składach: Cracovia: Michno (Sztuka), Durniok, Śliwa. Szymczyk (Wołoch), .Malarz, Jarczyk, Suder (Hausner), Banasik (Suder), Pietrasiński, Hausner (Szymczyk) i Frasek.
Wawel: Ostręga, Krzyżanowski, Kaszuba, Kołodziejczyk, Gryboś, Warmus (Danielowski), Słysz, Jagielczuk, Zapalski, Danielewski (Szmatloch), Czernecki. Sędziował p. Kolber. Widzów około 5 tys.

PS. Wprawdzie w tym roku trybuna na stadionie Cracovii ma być przebudowywana, ale jednak wydaje się, że przed zawodami warto ją było oczyścić i ogromnej ilości kurzu. Dotyczy to również miejsc prasowych.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 55 z 6 marca 1961


"Remis Cracovii z Wawelem" -
Echo Krakowa

Remis Cracovii z Wawelem

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
Próbny galop krakowskich drużyn piłkarskich Cracovii i Wawelu nie znalazł uznania w oczach ok. 4 tysięcy widzów. Mecz zakończył się remisowo 1:1 (0:1). Sędziował p. Kolber z Krakowa. Bramki zdobyli: dla Cracovii — Pietrasiński w 58 min., dla Wawelu — Słysz w 30 min.

Obydwie drużyny nie wniosły do gry wielkiego wysiłku i mecz toczył się w iście przyjacielskiej atmosferze. Tak Cracovia jak i Wawel zaprezentowały kilka zagrań technicznych, ale w sumie było to za mało, aby zadowolić widzów.

W Cracovii, która wystąpiła bez chorych: Kowalika i Konopelskiego, najlepiej spisywali się: Durniok w obronie. Jarczyk w pomocy oraz Pietrasiński, Hausner i Szymczyk w ataku, w Wawelu — Krzyżanowski w obronie, Gryboś w pomocy oraz Zapalski w ataku.

W pierwszej części meczu więcej z gry miał Wawel, natomiast po zmianie stron częściej w ataku widzieliśmy zawodników Cracovii. W sumie remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.
Źródło: Echo Krakowa nr 54 z 4 marca 1961


Mecze sezonu 1961