1959-09-17 Cracovia - Kraków (młodzież) 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
stadion Cracovii, czwartek, 17 września 1959

Cracovia - młodzieżowa reprezentacja Krakowa

2
:
2



Herb_Kraków (młodzież)


Skład:
Sztuka
Durniok
Mazur
Gołąb
Konopelski
Dudoń
Lusina (Banasik)
Jarczyk
Marciniak
Ankus
Kasprzyk (Lusina)

Sędzia: Zaczkiewicz

bramki Bramki
Marciniak
samobójcza
Czarnecki
Szola
Skład:
Pietraszek
Zelman
Krzyżanowski
Książek
Łukasik
Warmus
Wójcik
Swoboda
Czernecki
Szoła
Piotrowski



Opis meczu

Dziennik Polski

Z niewesołymi minami wychodzili kibice Cracovii z wczorajszego meczu biało-czerwonych z młodzieżową reprezentacją Krakowa. Cracovia zremisowała wprawdzie 2:2 (0:0), ale zademonstrowana przez nich forma nie mogła budzić optymizmu przed niedzielnym spotkaniem z Gwardią.

Cracovia wystąpiła w pełnym, ligowym składzie, przy czym kontuzjowanych w meczu z Wisłą Malarza i Budę zastąpił duet Konopelski - Dudoń, zamiast Manowskiego grał Ankus, a Fudaleja zastąpił Kasprzyk. W zespole Cracovii najlepiej wypadli stoper Mazur, Dudoń w pomocy, a po przerwie kilka dobrych momentów mieli Lusina, Marciniak i Jarczyk.

W przygotowującej się do pucharowego spotkania z Rzeszowem reprezentacji Krakowa najkorzystniej zaprezentowała się prawa strona ataku (Wójcik - Swoboda), Czernecki na środku i Szola na lewym łączniku.

Bramki zdobyli: dla Cracovii: Marciniak i samobójcza, dla Krakowa: Czarnecki, Szola.

Sędziował dobrze p. Zaczkiewicz z Krakowa.
Źródło: Dziennik Polski nr 222 z 18 września 1959 [1]


"Cracovia remisuje z Orlętami 2:2" -
Gazeta Krakowska

Cracovia remisuje z Orlętami 2:2

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
CRACOYIA: Sztuka, Durniok, Mazur, Gołąb, Konopelskl, Dudoń, Lusina (Banasik), Jarczyk, Marciniak, Ankus, Kasprzyk (Lusina).

REPREZ. MŁODZIEŻOWA KRAKOWA: Pietraszek, Zelman, Krzyżanowski, Książek, Łukasik, Warmus, Wójcik, Swoboda, Czernecki, Szoła, Piotrowski.
Sędziował p. Zaczkiewicz z Krakowa.
Sparingowe spotkanie I-ligowej Cracovii z „Orlętami”, przygotowującymi się do zawodów z Rzeszowem, zakończyło się wynikiem remisowym 2:2. Młodzi piłkarze Krakowa, w większości z drużyn III ligi, mieli zwłaszcza w pierw¬szej połowie przewagę nad osłabioną Cracovią. W zespole ligowym brak było kontuzjowanych po ostatnich meczach obydwóch pomocników Malarza 1 Budy, oraz napastników Fudaleja i Manowskiego. Kontuzje te nie są na szczęście tak groźne, by osłabiły Cracovię w niedzielnym meczu z Gwardią, niemniej jednak kierownictwo drużyny postąpiło słusznie, oszczędzając całą czwórkę na najbliższy mecz ligowy.

Po bezbramkowej I połowie, druga część meczu zaczęła się sensacyjnie, gdyż już w 50 1 51 min. „Orlęta” zdobyły dwie bramki ze strzałów Czerneckiego i Stoli a druga bramka była prawdziwym „majstersztykiem” łącznika Wawelu). Również i wyrównanie przyszło b. szybko, bo w 63 i 64 min. ze strzałów Marciniaka. Pod koniec przeważała Cracovia, lecz bez rezultatu cyfrowego. W końcowych minutach uległ Jeszcze kontuzji Dudoń, a zastąpił go Michno.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 223 z 18 września 1959


Mecze sezonu 1959