1964-07-25 Gwardia Koszalin - Cracovia 4:6
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
|
![]() Koszalin, sobota, 25 lipca 1964
(1:3)
|
|
Sędzia: Bobrowski z Koszalina
|
Skład: Michno Rewilak Paździor Dzierżak Kupiec Maciejewski Zuśka(Poprawski) Antczak Kowalik I Kowalik II Ziąbka |
Mecz poprzedniego dnia: | Mecz następnego dnia: | |
Skład zespołu Cracovii
Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.
Opis meczu
Echo Krakowa
Piłkarze Cracovii grali w Koszalinie
W TOWARZYSKIM meczu piłkarskim Cracovia pokonała w Koszalinie miejscową Gwardię 6:4 (3:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: Ziąbka i Antczak po 2 oraz Kowalik II i Maciejewski.
Źródło: Echo Krakowa nr 174 z 27 lipca 1964
b.d.
10 bramek w meczu Gwardia-Cracovia
Piłkarze II-ligowej Cracovii przebywający na obozie kondycyjnym w Kołobrzegu rozegrali w ub. sobotę kolejne spotkanie sparringowe w Koszalinie. Tym razem przeciwnikiem „pasiaków” był zespół koszalińskiej Gwardii. Po ciekawej i stojącej na niezłym poziomie grze mecz zakończył się zwycięstwem Cracovii 6:4 (3:1). Bramki dla drużyny krakowskiej zdobyli: Zuśka w 10 min., Ziąbka w 20 min.. Antczak w 28 min. Poprawski w 48 min., Maciejewski w 80 min. i Kowalik II w 86 min.. Wszystkie cztery bramki dla Gwardii strzelił Godula: w 40, 60, 65, i 85 min. Zawody prowadził sędzia Bobrowski z Koszalina. Widzów ok. 1000.
Drużyna Cracovii, która wystąpiła w swoim najsilniejszym składzie jedynie bez bramkarza Stroniarza i Hausnera w ataku (dyskwalifikacje) zagrała znacznie lepiej niż w pierwszym meczu w Koszalinie (z Bałtykiem) . Co prawda biało-czerwoni jeszcze grali na zwolnionych obrotach, wyraźnie oszczędzając się, niemniej jednak byli o klasę lepsi niż przed tygodniem. Bardzo dobrze wypadli również piłkarze Gwardii. Swoje braki w wyszkoleniu technicznym nadrabiali ambicją i sercem do walki. Były okresy gry, w których gospodarze w niczym nie ustępowali starym rutyniarzom, a nawet zdobyli nad nimi przewagę. Odnosi się to szczególnie do drugiej połowy meczu, w których koszalińscy III-ligowcy byli równorzędnym partnerem Cracovii. W zespole Gwardii wyróżnić należy Godulę, który potrafił zaskoczyć obronę gości i zmusić do kapitulacji bramkarzy Cracovii Michnę (jeden raz) i Tabora (trzykrotnie!), oraz Daneckiego i Świderskiego w ataku. Z obrońców podobali się Demydczuk i Janicki. W drużynie Cracovii najlepiej zagrali: Poprawski na prawym skrzydle, a przed przerwą (na tej samej pozycji) Zuśka, Antczak i Rewilak.
Źródło: b.d. 1964