1951-11-04 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Zygmunt Jesionka
pilka_ico
I liga , 22 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 4 listopada 1951, 11:00

Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa

2
:
1

(2:1)



Herb_Legia Warszawa

Trener:
Wacław Kuchar
Skład:
W. Pajor
W. Gędłek
Kaszuba
Glimas
Mazur
Korzeniak
J. Pawłowski
Rajtar
Halkiewicz
Kadłuczka
Bobula

Ustawienie:
3-2-5

Sędzia: Władysław Przybysz z Bydgoszczy
Widzów: 8 000

bramki Bramki
Orłowski (21'-samobójcza)
Bobula (31')
1:0
2:0
2:1


Janeczek (38')
Skład:
Stefaniszyn
Korynt
Orłowski
Polak
Zientara
Oprych
Sąsiadek
Janeczek
Brajter
Olejnik
Jezierski

Ustawienie:
3-2-5



Zapowiedź meczu

Opis meczu

Przegląd Sportowy

Ostatki ligowe w Krakowie wypadły więcej niż zadawalająco. Zarówno przedpołudniowy mecz Ogniwa z CWKS grany "w wiosennych warunkach", jak i popołudniowy Gwardii z Ogniwem rozegrany na śliskim terenie wśród mżawki, należały do tych, które widownia zachowa na długo w pamięci. Wszystkie cztery zespoły zademonstrowały grę w dobrym wydaniu, szybką i ambitną, wykazując się przy tym pełnią kondycji oraz wieloma indywidualnymi walorami.

Ogniwo zagrało mecz przeciw CWKS skutecznie i... ze szczęściem. Z przebiegu gry i ilości sytuacji podbramkowych oraz z porównania sił przeciwników wynik remisowy byłby bardziej sprawiedliwy. Przegraną ma CWKS do zawdzięczenia nierówno grającej obronie. W chaosie, jaki stwarzali Korynt i Polak pod własną bramką, tracił głowę Orłowski strzelając w rezultacie samobójczą bramkę. W kilka minut później Korynt, chcąc zatrzymać przebój Kadłuczki, usiłował dryblować pod własną bramką. Wyzyskał to Bobula, który zdobywszy piłkę błyskawicznie ulokował ją w bramce. Trzecim punktem odcinającym się ujemnie na tle dobrej technicznie i ambitnej drużyny CWKS był Brajter, grający zupełnie bez serca.

W drużynie krakowskiej na pochwałę zasłużyli: Glimas, Mazur i Bobula. Nowopozyskany środkowy napastnik Halkiewicz dał się zupełnie pokryć Orłowskiemu i nie wygrał z nim ani jednego pojedynku. Wiele pojedynków przegrali również Gędłek i Kaszuba, stwarzając groźne sytuacje pod swoją bramką, które ofiarnie wyjaśniali Glimas i Mazur.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 95 z 5 listopada 1951 [1]


Gazeta Krakowska

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Ciężko wywalczonym zwycięstwem nad CWKS zakończyło krakowskie Ogniwo tegoroczny sezon ligowy.

Mecz stal na przeciętnym poziomie, na co niewątpliwie wpłynęło w wysokim stopniu rozmokłe boisko. Tempo zawodów szybkie. Zwycięstwo gospodarzy zaliczyć należy jako szczęśliwe, gdyż drużyna wojskowych wcale nie ustępowała zawodnikom Ogniwa, a niejednokrotnie napastnicy CWKS stwarzali bardzo groźne sytuacje podbramkowe, których jednak nie potrafili należycie wykorzystać.
W pomocy na najlepszą notę zasłużyli Kaszuba i Mazur. Z» obrońców lepszym był Glimas. który po przerwie rozegrał się i w zupełności zaszachował prawą stronę ataku wojskowych z niebezpiecznym Sąsiadkiem na czele.
Prowadzenie uzyskało Ogniwo w 25 min. gry. Malkiewicz mimo rozpaczliwej interwencji prawego obrońcy Korynta okazał się szybszym 1 piłka uderzona o nogę obrońcy wpadła do bramki Stefeniszyna. Drugą bramkę zdobył w pięć minut później Bobula.
W 38 min. gry Janeczek uzyskał jedyną bramkę dla wojskowych.
Mimo obustronnych ambitnych wysiłków wynik meczu nie uległ już zmianie.

Sędzia ob. Przybysz z Bydgoszczy.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 288 z 5 listopada 1951


Mecze sezonu 1951