2024-09-20 Glinik Gorlice - Cracovia II 1:0

Wersja z dnia 22:01, 20 wrz 2024 autorstwa Miro88 (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Glinik Gorlice | gosc = Cracovia II | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 9 | etap = | sezon = 2024/25 | rozgrywki = IV liga grupa małopolska (Cracovia II) | dzien = 20 |…")

Śliwa (78 Grela)

Sędzia: Sylwia Wiatr z Tarnowa (główny) - Mariusz Kuś, Adrian Jasiak (asystenci)

Pierwsza porażka rezerwy Cracovii w rozgrywkach

Cracovia II doznała pierwszej porażki w rozgrywkach ulegając Glinikowi Gorlice 0:1. Spotkanie lidera z wiceliderem dostarczyło licznie zebranym kibicom sporo emocji, ale walka toczyła się głównie w środku boiska.

Żaden z zespołów nie chciał zaryzykować odsłonięcia się w szeregach defensywnych wiedząc, że tracąc bramkę ciężko będzie doprowadzić do wyrównania. W pierwszej połowie piłkarze obydwu drużyn nie stworzyli sobie dogodnej okazji podbramkowej, a dośrodkowania w pole karne były albo niedokładne, albo padały łupem golkiperów Glinika i Cracovii.

Po przerwie szans na bramkę nadal było jak na lekarstwo. Jedyny gol padł w 65 min. Gogola po serii błędów w obronie Cracovii uderzył z około 20 metra, piłka wpadła do siatki ponad zbyt daleko stojącym od swojej bramki Malinowskim. Goście mogli wyrównać w 73 min, ale strzał jednego z zawodników krakowskiej drużyny z 14 m obronił Krawczyk.

W doliczonym czasie gry Glinik mógł dobić rywala. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Michalik znalazł się sam na sam z Malinowskim, ale za długo zwlekał ze strzałem i obrońcy przeszkodzili mu w oddaniu strzału.

Glinik o tę jedną bramkę był w tym spotkaniu lepszy i odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo ligowe. dodajmy, że w Cracovii II po dłuższej przerwie zagrał Sylwester Lusiusz, były jej zawodnik, który ostatnio grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała.
Źródło: gazetakrakowska.pl 20 września 2024 [1]