Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

2024-09-20 Glinik Gorlice - Cracovia II 1:0

2024-09-21 Cracovia (U-17) - Escola Varsovia (U-17) 2:2
2024-09-21 Puszcza Niepołomice - Cracovia 1:2

"Juniorzy Cracovii wygrali z Lechem na wyjeździe" -
gazetakrakowska.pl

Juniorzy Cracovii wygrali z Lechem na wyjeździe

Udała się juniorom starszym Cracovii wyprawa do Wronek, gdzie spotkali się z Lechem Poznań Pierwszy gol padł po strzale z rzutu wolnego z prawej strony. Strzałem z 20 m popisał się Golus i było 0:1. Drugi gol padł na kwadrans przed końcem - Kaczor zaatakował pressingiem bramkarza, któremu odskoczyła piłka, ograł golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Wcześniej Kaczor miał okazję, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w golkipera. Z kolei w innej sytuacji nie trafił w bramkę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 21 września 2024 [1]

"U-19: Wyjazdowa wygrana w Poznaniu!" -
Cracovia.pl

U-19: Wyjazdowa wygrana w Poznaniu!

Juniorzy starsi w 7. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19 pokonali na wyjeździe 2:0 Lecha Poznań! Gole dla Pasów zdobywali Mateusz Golus i Dawid Kaczor.

Bardzo zamknięte spotkanie we Wronkach rozstrzygnęło się w kilku momentach. W 16. minucie Golus uderzył z rzutu wolnego, piłka zaliczyła jeszcze rykoszet od muru, myląc golkipera Lecha i lądując w siatce! Bramkarz Lecha tuż przed przerwą uratował także swój zespół od straty drugiego gola, kapitalnie parując strzał Pasów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W naszej bramce bardzo dobrze sprawował się Konrad Golonka, który w pierwszej połowie zatrzymał dynamiczną i groźną akcję skrzydłowego Kolejorza.

W drugiej połowie nasz zespół został nieco zepchnięty do defensywy, wyprowadzając jednak groźne kontry. Po jednej z nich mieliśmy sytuację sam na sam, z której zwycięsko wyszedł jednak golkiper gospodarzy. Nasza obrona pokazała monolit także w 70. minucie, kiedy ofiarna interwencja naszego bloku defensywnego zatrzymała piłkę zmierzającą do bramki. Uspokoić sytuację udało nam się na kwadrans przed końcem, kiedy Kaczor skutecznie nacisnął na bramkarza Lecha, w efekcie przejmując piłkę i pakując ją do pustej bramki.

W następnej serii gier nasza drużyna wraca do Rącznej, gdzie w sobotę 28 września o 14:00 zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.
Źródło: Cracovia.pl 21 września 2024 [2]