Biedrzycki
Bochnak (70' Kęska)
Bzdyl (77' Gut)
Doba (55' Tabor)

Sędzia: Kamil Kłapa z Wieliczki (głowny) - Daniel Nowak, Michał Tylek (asystenci)

Po kolejne zwycięstwo u siebie, rywalem rozpędzona Limanovia

Cracovia II w miniony weekend straciła pierwsze punkty w tym sezonie, po zaciętym boju z Dalinem Myślenice. Zespół trenera Krzysztofa Mordaka wciąż jest jednak niepokonany i prowadzi w tabeli JAKO IV Ligi. Na zwycięską ścieżkę będzie chciał wrócić w wyjątkowo rozgrywanym w piątek meczu z Limanovią, która do Rącznej przyjedzie po dwóch zwycięstwach z rzędu.

Limanovia nabiera rozpędu

Na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie nasi najbliżśzi rywale czekali aż do 6. kolejki, wcześniej zdobywając tylko jeden punkt i przegrywając po drodze między innymi w ważnych lokalnie Derbach Ziemi Limanowskiej przeciwko Sokołowi Słopnice. Ostatnie dwa mecze były jednak udane dla drużyny trenera Kamila Kruczka. Najpierw pokonała ona w Krakowie 1:0 Wieczystą, mimo gry w osłabieniu przez blisko 30 minut, a przed tygodniem w efektownym stylu wygrała 4:2 z Pcimianką Pcim.

- Udane spotkanie w naszym wykonaniu, od początku meczu stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych. Długo musieliśmy czekać na bramkę, wcześniej po strzale naszych zawodników piłka trafiła w słupek i w poprzeczkę. Najważniejsze, że pierwszą połowę zakończyliśmy prowadzeniem. Po zmianie stron Pcimianka trochę nas przycisnęła, ale to jest naturalne, że rywale mocniej atakują dążąc do odrobienia straty. Bramka na 2:0 dawała nam już duży komfort, jednak goście nie rezygnowali i dwukrotnie zmniejszali rozmiary naszego prowadzenia, łapiąc kontakt dający im nadzieję na remis. Cieszę się, że Paweł Kulig się odblokował i dwukrotnie w trudnych momentach zdobywał gole - mówił po meczu w rozmowie z portalem "Limanowa.in" trener Kruczek.

- W drużynie nastroje są bardzo dobre, wreszcie potrafimy wykorzystywać stwarzane okazje strzeleckie, co przekłada się na punkty. Przed nami wymagający przeciwnik, wyjazdowe spotkanie z rezerwami Cracovii. Pojedynek z liderem na pewno jest dużym wyzwaniem. Jednak po ostatnich meczach wierzymy w korzystny rezultat - dodał na temat nadchodzącego meczu z Cracovią II.

Limanowa widziała wielkie sensacje

Najlepszy czas klubu z Limanowej przyszedł w okresie między 2009 a 2015 rokiem. Wtedy w Limanovię zainwestowała firma Szubryt, co zaowocowało regularną grą w czołówce ówczesnej III ligi i wreszcie awansem do II ligi w 2013 roku. W niej Limanovia jako beniaminek zajęła 10. miejsce. W sezonie 2011/2012 była z kolei w stanie sprawić wielką niespodziankę w Pucharze Polski, dochodząc aż do 1/8 finału i odprawiając po drodze ekstraklasową Lechię Gdańsk. W najlepszej szesnastce postawili twarde warunki ówczesnemu mistrzowi Polski, Wiśle Kraków, obejmując nawet prowadzenie, by jednak ostatecznie przegrać 1:2.

W 2015 roku Limanovia spadła z II ligi, a z klubu wycofała się firma Szubryt, co sprawiło, że klub nie zdecydował się przystąpić do rozgrywek III ligi, a zaczął odbudowę od klasy okręgowej. W ostatnich latach nieprzerwanie występuje w zreformowanej IV Lidze, a w najbliższy piątek Limanovia będzie chciała udowodnić dobrą dyspozycję i sprawić niespodziankę, urywając Cracovii II punkty na jej terenie. Czy nasz zespół na to pozwoli przekonamy się już od godziny 18:00.
Źródło: cracovia.pl 06 września 2024 [1]

"Cracovia II bliska powodzenia, ale goście grali do końca" -

Cracovia II bliska powodzenia, ale goście grali do końca

Liderująca w IV lidze Cracovia II zremisowała z Limanovią. Poprzednio potknęła się w spotkaniu z Dalinem Myślenice, tylko remisując bezbramkowo. Teraz w Rącznej odwróciła losy meczu, ale ostatecznie zremisowała 3:3. To drugi podział punktów z rzędu po wcześniejszych sześciu zwycięstwach.

Cracovia II wykorzystując przerwę na potrzeby reprezentacji czyli przerwę w rozgrywkach ekstraklasy wykorzystała kilku piłkarzy z I zespołu – zagrali więc Sebastian Madejski, Andreas Skovgaard, Bartosz Biedrzycki, Mateusz Bochnak.

Pierwsi groźniej zaatakowali goście – w 13 min strzelał Mateusz Pomietło, ale Sebastian Madejski obronił. 2 min później było już 1:0 dla gospodarzy po strzale Szymona Doby. Po chwili napastnik gospodarzy trafił w poprzeczkę! Nie zrażeni tym goście zaatakowali i w 20 min Kamil Kurczab doprowadził do remisu. I poszli za ciosem – w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Fabian Nowak, ale nie trafił w bramkę. Po chwili uderzał Mateusz Jaworski i golkiper „Pasów” obronił.

Niedługo po wznowieniu gry Paweł Matras popisał się strzałem z dystansu i było 1:2. Riposta gospodarzy była jednak natychmiastowa – Doba wykończył dośrodkowanie, doprowadzając do remisu. A po chwili Mirosław Tabor, który dopiero co pojawił się na boisku, zdobył bramkę na 3:2.

Gospodarze chcieli podwyższyć wynik, strzelał Oskar Lachowicz, ale niecelnie. W końcówce w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Tabor, ale golkiper okazał się lepszy. Podobnie jak w przypadku uderzenia Michała Kęski czy Oskara Wójcika. W doliczonym czasie gry perfekcyjnie z wolnego strzelił Sebastian Jacak i doprowadził do remisu.
Źródło: gazetakrakowska.pl 06 września 2024 [2]

"JAKO IV Liga: Starta punktów w doliczonym czasie gry" -
cracovia.pl

JAKO IV Liga: Starta punktów w doliczonym czasie gry

Cracovia II zremisowała 3:3 z Limanovią Limanowa w 8. kolejce JAKO IV Ligi. Gole dla Pasów były autorstwa duetu snajperów: dwie zdobył Szymon Doba, a jedną dołożył Mirosław Tabor.

Pasy miały w tym meczu jeden cel - wrócić na zwycięską ścieżkę po remisie z Dalinem Myślenice. Widać to było w pierwszym kwadransie, gdzie wysoko podeszliśmy do rywali i stwarzaliśmy sobie sytuację, co po upływie kwadransa zaowocowało trafieniem Szymona Doby.

Goście po pięciu minutach pokazali jednak, nie po raz ostatni w tym meczu, że są w stanie skutecznie odpowiedzieć. Do siatki Pasów trafił Kamil Kurczab i w Rącznej zrobił się remis. Przed zmianą stron oba zespoły miały jeszcze swoje dobre okazje do objęcia prowadzenia, ostatecznie jednak więcej goli już w pierwszej połowie nie oglądaliśmy.

Szybka wymiana ciosów zaczęła się natomiast niedługo po przerwie. W 50. minucie dobrym strzałem z dystansu popisał się Paweł Matras, pokonując Madejskiego i dając Limanovii prowadzenie. Tym razem to jednak nasza drużyna była w stanie błyskawicznie zareagować. W 53. minucie Doba pokazał swoje atuty i pewnie wykończył dośrodkowanie, dając nam wyrównanie. Kilkadziesiąt sekund po tym trafieniu trener Mordak zdecydował się wymienić napastników i wprowadzony w Mirosław Tabor momentalnie się odwdzięczył, zdobywając gola tuż po wejściu z ławki rezerwowych!

Dalsza część meczu zapowiadała raczej czwartego gola dla Pasów, szczególnie w ostatnich 10 minutach powinniśmy podwyższyć wynik, kiedy swoje okazje mieli Tabor, Kęska i Wójcik, gol jednak nie wpadł i zemściło się to w doliczonym czasie gry. Do rzutu wolnego dla gości podszedł Sebastian Jacak i posłał kapitalne uderzenie z ponad 20 metrów. Madejski nie był w stanie interweniować, a Pasy zaliczyły drugi z rzędu podział punktów.

Kolejna szansa na zwycięstwo przyjdzie bardzo szybko, bo już w środku tygodnia zagramy wyjazdowy mecz z drugą drużyną Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.
Źródło: cracovia.pl 07 września 2024 [3]