2024-08-31 AKS SMS Łódź (U-17) - Cracovia (U-17) 3:0
2024-08-31 Cracovia (U-19) - Lechia Gdańsk (U-19) 4:2
2024-08-31 Radomiak Radom - Cracovia 2:1
2024-09-11 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Cracovia II 1:4

"Nie ma łatwo, ale wyniki na boisku się zgadzają. Dalin Myślenice kolejnym rywalem Cracovii II" -
cracovia.pl

Spotkaniem z Dalinem Myślenice Cracovia II kończy mały maraton początku sezonu, gdzie mierzy się niemal z całą czołówką poprzedniego sezonu JAKO IV Ligi. Nasi najbliższi rywale dobrze zaczęli również obecne rozgrywki, co zapowiada pewne wyzwanie dla Pasów.

Dobra ligowa powtarzalność Poprzedni sezon Dalin skończył na 6. miejscu, a obecnie po sześciu kolejkach zajmuje 4. pozycję. Zespół ma serię 3 zwycięstw z rzędu, wygrywając kolejno z Sokołem Słopnice, Wieczystą II Kraków i Pcimianką Pcim. - Pierwsza część pierwszej połowy całkowicie pod nasze dyktando, dobrze operowaliśmy piłka i zamknęliśmy przeciwnika na ich połowie strzelając dwa gole. Później mieliśmy trochę przestój do końca pierwszej połowy. W przerwie uczulaliśmy się, żeby nie dopuścić do sytuacji , żeby przeciwnik złapał kontakt. Patrząc na drugą połowę to było w niej mniej płynności jeżeli chodzi o samą grę, ale przeciwnik nie stworzył sobie jakiejś groźnej sytuacji i kontrolowaliśmy to co działo się na boisku. Zdobyliśmy trzeciego gola i można powiedzieć że zamknęliśmy ten mecz. Szkoda napewno tej bramki z rzutu karnego, bo mogliśmy jej uniknąć, ale finalnie odnosimy trzecie zwycięstwo z rzędu w ważnym dla nas meczu. Gratuluję zespołowi zwycięstwa i wykonania zadania. Przed nami mecz z Cracovia i w nim również będziemy walczyć o komplet punktów - podsumowywał tamto spotkanie w rozmowie z klubowymi mediami trener Dalinu Przemysław Senderski.

Niezłe wyniki mimo problemów Dalin to klub wielosekcyjny, rywalizujący również w siatkówce, biegach i zapasach, a łącznie członkami klubu jest około 700 osób, co brzmi dumnie, ale jest też wyzwaniem logistycznym. - Problemów i wyzwań przy takim Klubie jak Dalin jest mnóstwo i codziennie dochodzą jakieś nowe, z którymi trzeba sobie radzić i szybko, na bieżąco je rozwiązywać. Oczywiście są problemy z infrastrukturą, gdzie gdy rozpoczęła się budowa nowego obiektu te kwestię się nasiliły, ale robimy wszystko żeby wszystkie grupy miały zapewnione odpowiednie warunki na wysokim poziomie do treningów i rozgrywania meczów [...] Kolejna kwestia to oczywiście finanse. Cały czas niestety wygląda to bardzo słabo, a do tego ciągle dochodzą wzrosty kosztów jak media, wynagrodzenia zawodników i sztabu trenerskiego, a teraz jeszcze dodatkowe koszty wynajmów obiektów, wygasająca umowa z Orlenem, brak nowych sponsorów oraz wiele, wiele innych tematów związanych z finansami - tłumaczył przed sezonem w wypowiedzi dla oficjalnej strony Dalinu prezes klubu, Tomasz Bargiel.

Prezes w tej samej rozmowie zapowiedział również, że celem klubu na ten sezon jest ligowe podium.

Rośnie nowy stadion, mecze domowe w Drogini

Wiosną tego roku oficjalnie ruszyła budowa nowego stadionu dla Dalinu. - Nowa murawa z automatycznym systemem nawadniania, bieżnia lekkoatletyczna, dwa dodatkowe boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią i trybuna na dwa tysiące miejsc z pełnym zagospodarowaniem przestrzeni pod siedziskami – tak w skrócie prezentuje się plan na przebudowę stadionu miejskiego w Myślenicach - czytamy na oficjalnej stronie miasta. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 30,5 miliona złotych.Według planów Dalin pierwszy mecz na nowym stadionie ma rozegrać już w sezonie 2025/2026. W obecnym sezonie domowe mecze rozgrywa natomiast w Droginii, na boisku miejscowego Sępa. Tam też w sobotnie popołudnie uda się Cracovia II, by powalczyć o 7. ligowe zwycięstwo z rzędu.
Źródło: cracovia.pl 30 sierpnia 2024 [1]

"JAKO IV Liga: Bezbramkowy remis z Dalinem" -
cracovia.pl

JAKO IV Liga: Bezbramkowy remis z Dalinem

Cracovia II zremisowała na wyjeździe 0:0 z Dalinem Myślenice w meczu 7. kolejki JAKO IV Ligi.

To było zdecydowanie najtrudniejsze jak do tej spotkanie naszego zespołu w tym sezonie. Dalin od początku grał bardzo odważnie, podchodząc wysokim pressingiem, co mogło przełożyć się na gola już w pierwszych sekundach gry. Jakub Burek zachowywał jednak koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty, co pokazał właśnie w pierwszej sytuacji, radząc sobie z trudnym strzałem z bliskiej odległości. Rywale prezentowali dobrą siłę fizyczną, co przekładało się na pojedynki bark w bark, które często padały ich łupem. Przed przerwą Burek był jeszcze sprawdzony, Pasy odpowiadały z kolei szybkimi atakami i strzałami z dystansu.

Po zmianie stron gospodarze naciskali jeszcze mocniej, wykorzystując atut własnego boiska i dobrą formę dnia. Szczególnie pierwszy kwadrans był w ich wykonaniu bardzo groźny, bo stworzyli sobie trzy sytuacje, które mogły zakończyć się golem. Najbliżej był Slaski, który z ostrego kąta uderzył bardzo mocno, a piłka prześlizgnęła się po poprzeczce. Gorąco zrobiło się w samej końcówce, kiedy Jakub Pestka po faulu taktycznym zobaczył drugą żółtą kartkę i mecz kończyliśmy w osłabieniu. Właśnie jednak w dziesiątkę mogliśmy przechylić mecz na naszą stronę, bo przejęliśmy piłkę na połowie Dalinu i Doba popędził z nią w kierunku bramki, został jednak w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę.

Ostatecznie goli w Drogini nie oglądaliśmy, a z perspektywy całego sezonu prawdopodobnie ten punkt będzie można wyjątkowo szanować. W następnej kolejce zespół trenera Krzysztofa Mordaka zagra w Rącznej z Limanovią.
Źródło: cracovia.pl 31 sierpnia 2024 [2]