2024-08-31 AKS SMS Łódź (U-17) - Cracovia (U-17) 3:0
2024-08-31 Cracovia (U-19) - Lechia Gdańsk (U-19) 4:2
2024-08-31 Dalin Myślenice - Cracovia II 0:0
2024-08-31 Radomiak Radom - Cracovia 2:1

"JAKO IV Liga: Pewna wygrana w Niecieczy!" -
cracovia.pl

JAKO IV Liga: Pewna wygrana w Niecieczy!

Cracovia II pokonała 4:1 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza II w wyjazdowym meczu 9. kolejki JAKO IV Ligi. Dwa gole zdobył Szymon Doba, a swoje trafienie dołożyli jeszcze Fabian Bzdyl i Mirosław Tabor.

Duet Gut - Doba daje dublet

Nasz zespół dobrze ułożył sobie spotkanie już w pierwszych minutach, kiedy Gut zagrał płasko w pole karne w kierunku Doby, a ten zanim doszedł do piłki został powalony na ziemię przez jednego z obrońców gospodarzy, Sędzia momentalnie wskazał na rzut karny, a do piłki podszedł sam Doba, pewnie wykorzystując jedenastkę. Po 20 minutach Doba miał już na koncie dublet, ładną główką wykańczając idealne dośrodkowanie Guta z rzutu rożnego. Ten duet mógł zapewnić też trzeciego gola, ale po kolejnej wrzutce Guta tym razem strzał "Dobika" odbił bramkarz.

Po drugim golu Pasów do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy postraszyli najpierw strzałem z dystansu w słupek, a później strzałem z półwoleja, który w bardzo dobrym stylu obronił Burek. W 40. minucie Zakareya ruszył czujnie do długiego podania za linię obrony, wygrał pojedynek z Hylą i lekkim strzałem posłał piłkę obok naszego bramkarza, dając Bruk-Betowi kontakt tuż przed zakończeniem pierwszej połowy.

Bzdyl zaznacza wejście

W przerwie na murawie pojawił się Fabian Bzdyl i jak się okazało niedługo później, była to wazna zmiana dla losów meczu. Po zmianie stron gra była wyrównana, hat-tricka szukał Doba, który miał dwie kolejne okazje. Najpierw jego strzał z dystansu obronił bramkarz, a kilka minut później mógł wykończyć świetną zespołową akcję naszego zespołu, ale źle trafił w piłkę.

W 66. minucie udało nam się uspokoić mecz. Hyla powalczył na prawym skrzydle i posłał wrzutkę w punkt na środek pola karnego, gdzie idealnie w tempo wbiegał Bzdyl i płaskim strzałem umieścił piłkę przy dalszym słupku. W samej końcówce Bzdyl mógł dołożyć jeszcze drugie trafienie, po wejściu w pole karne strzałem w krótki róg trafił jednak wprost w bramkarza.

Czwartego gola dołożyliśmy w doliczonym czasie gry, za sprawą akcji zmienników. Oskar Lachowicz dorzucił piłkę na dalszy słupek, a tam czekał już Mirosław Tabor, który bardzo dobrze ułożył się do strzału głową w trudnej pozycji i zmieścił piłkę przy bliższym słupku.

Kolejny mecz Cracovia II zagra już w niedzielę, kiedy w Rącznej o 11:00 zmierzy się z Wolania Wola Rzędzińska.
Źródło: cracovia.pl 11 września 2024 [1]