Stańczyk

"Beskid chce poszukać niespodzianki w Rącznej z byłym Pasiakiem u steru" -
cracovia.pl

Beskid chce poszukać niespodzianki w Rącznej z byłym Pasiakiem u steru

Beskid Andrychów to kolejne wyzwanie z kategorii tych cięższych, czekających Cracovię II w trwającym sezonie JAKO IV Ligi. Nasi najbliższi rywale są obecnie na 4. miejscu w tabeli, a do niespodzianki w Rącznej będzie chciał ich poprowadzić bardzo dobrze znany przy Kałuży Tomasz Moskała..

Drużyna pokazująca charakter

Idealny jak na razie bilans Cracovii II już w najbliższą środę będzie chciał zepsuć Beskid Andrychów, czyli drużyna uznana na poziomie IV Ligi. Miniony sezon zakończyła ona na 5. miejscu, a w tym również pokazuje aspiracje, by zakończyć go w czołówce. Po pięciu kolejkach Beskid jest na 5. miejscu i jak na razie gra bezkrompisowo - 3 zwycięstwa i 2 porażki. W minionej serii gier przegrał u siebie z Pcimianką Pcim, ale wcześniej zaliczył ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Wieczystą II.

Beskid to drużyna z charakterem, co najlepiej pokazała w minionym sezonie w okręgowym Pucharze Polski. Ekipa z Andrychowa dotarła w tych rozgrywkach do samego finału i była o krok od awansu na szczebel centralny Pucharu 1000 Drużyn. W finale rozgrywanym na obiekcie Prądniczanki, jej rywalem było Podhale Nowy Targ. Nowotarżanie prowadzili w tym meczu już 3:0 i wydawało się, że załatwili sprawę, ale Beskid udał się w imponującą pogoń i doprowadził do dogrywki! Tam ostatecznie Podhale zdobyło zwycięskiego gola, ale tego powrotu już nikt Beskidowi nie odbierze.

Przed sezonem do Beskidu dołączyło kilku nowych zawodników. Mowa o skrzydłowym Mateuszu Stańczyku z Pcimianki Pcim, środkowym pomocniku Rostysławie Szkitunie Wiślan Skawina, bocznym obrońcy Dawidzie Sarneckim z Kalwarianki, Kasprze Hamulewiczu z Garbarni, Kamilu Siwcu z Babiej Góry Sucha Beskidzka, Kamilu Tatarze z Iskry Klecza Dolna i Krzysztofie Iwanickim z Wisłoki Dębica. Co ciekawe, najstarszy z tych graczy jest z rocznika 2000, co też pokazuje pewną politykę transferową klubu.

Trener z pasiastą przeszłością

Już od ponad trzech lat trenerem Beskidu jest Tomasz Moskała, doskonale znany kibicom Pasów. 47-latek występował w Cracovii przez blisko 6 lat, łącznie występując w 131 meczach i zdobywając 19 goli w Ekstraklasie. Jest także w dosyć wąskim gronie autorów hat-tricków dla naszej drużynie na poziomie Ekstraklasy. Ta sztuka udała mu się w maju 2007 roku, kiedy zdobył 3 gole w meczu z Górnikiem Łęczna. Tamten sezon, 06/07, był dla niego zresztą najbardziej udanym w pasiastej koszulce, bo we wszystkich rozgrywkach zaliczył łącznie 14 trafień.

Moskała łącznie na poziomie Ekstraklasy zagrał w ponad 220 meczach, strzelając 46 goli. Po odejściu z Cracovii grał w Puszczy Niepołomice, Beskidzie Andrychów, Halniaku Maków Podhalański, by na koniec piłkarskiej kariery ponownie wrócić do Andrychowa, gdzie zresztą tę karierę zaczynał. Zresztą w przeszłości, jeszcze jako zawodnik, zdobył gola w jednym z meczów pomiędzy Beskidem a Cracovią II. Teraz już stricte na boisku kolegom nie pomoże, ale z pewnością chciałby poprowadzić swój zespół do sprawienia niespodzianki w Rącznej.
Źródło: cracovia.pl 27 sierpnia 2024 [1]

"JAKO IV Liga: Kolejne domowe zwycięstwo!" -
cracovia.pl

JAKO IV Liga: Kolejne domowe zwycięstwo!

Cracovia II kontynuuje bezbłędny początek sezonu! Drugi zespół Pasów pokonał w Rącznej 2:0 Beskid Andrychów w 6. kolejce JAKO IV Ligi i z kompletem zwycięstw jest liderem tabeli. Gole dla Pasów zdobywali Mirosław Tabor i Oskar Lachowicz.

Potrójna interwencja Madejskiego

To nie było łatwe spotkanie dla zespołu trenera Krzysztofa Mordaka, bo Beskid od początku pokazał ambitne nastawienie, co szybko mogło przełożyć się na trafienie dla gości. W pierwszej połowie po zamieszaniu w naszym polu karnym przy rzucie rożnym jeden z zawodników Pasów zagrał piłkę ręką, co w efekcie przełożyło się na rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Patryk Kaim, ale został idealnie wyczuty przez Sebastiana Madejskiego! To nie był koniec popisów naszego golkipera, który obronił jeszcze dwie dobitki rywali, a przy kolejnej pomogli mu Wiktor Piekarz i Jakub Pestka, utrzymując remis i czyste konto.

To popłaciło w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy piłkę z rywalem na plecach przejął Adam Wierzbicki, obrócił się i zagrał miękko w kierunku wbiegającego Mirosława Tabora. Ten przy pierwszej próbie trafił w interweniującego Kaspra Hamulewicza, ale przy dobitce już się nie pomylił, dając nam prowadzenie! Dla snajpera Cracovii II był to już szósty gol w tym sezonie, dodatkowo trafił w 5. kolejnym meczu.

Sprytny strzał Lachowicza

Po przerwie Beskid nie odpuszczał, szukając wyrównującego trafienia, nasza drużyna natomiast chciała jak najszybciej zamknąć to spotkanie drugim trafieniem. Jednej i drugiej stronie brakowało jednak konkretów w swoich działaniach. Przed nerwową końcówką nasz zespół uchronił natomiast Oskar Lachowicz. W 71. minucie podszedł on do piłki ustawionej mniej więćej na 25. metrze i posłał bardzo sprytny strzał w kierunku bliższego słupka. Nie było to najmocniejsze uderzenie, ale precyzyjne i piłka wylądowała w siatce!

W ostatnich 20 minutach mogliśmy jeszcze oglądać gole dla obu stron. Dwa groźne strzały zawodników Beskidu czujnie odbił Madejski, a po drugiej stronie przepięknym trafieniem mógł popisać się Bzdyl, ostatecznie piłka po jego technicznym strzale wylądowała tylko na poprzeczce. Wynik już się nie zmienił, a Pasy zaliczyły szóstą wygraną w szóstym meczu tego sezonu, dodatkowo notując trzecie czyste konto. Już w sobotę czekają nas kolejne emocje, bo Cracovia II uda się na wyjazdowy mecz z Dalinem Myślenice.
Źródło: cracovia.pl 28 sierpnia 2024 [2]

"Cracovia II nie zwalnia tempa. Znów wygrała, po raz szósty w tym sezonie" -

Cracovia II nie zwalnia tempa. Znów wygrała, po raz szósty w tym sezonie

Znakomitą passę notują piłkarze Cracovii II. W Rącznej pokonali Beskid Andrychów 2:0 odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu.

Ta wygrana nie przyszła gospodarzom łatwo, bo najpierw to goście mieli swoja okazję - rzut karny podyktowany za rękę w polu karnym. Madejski spisał się jednak wyśmienicie i wybronił strzał Kaima oraz dwie dobitki. Miejscowi czekali na swoją szansę do końcówki I połowy. wtedy to po podaniu Wierzbickiego uderzał Tabor - jego strzał obronił Hamulewicz, były bramkarz Cracovii, ale wobec dobitki był bezradny.

Po przerwie obie drużyny starały się zdobyć bramkę. Udało się to Lachowiczowi, który dobrze strzelił z wolnego z 25 m. Goście próbowali odpowiedzieć, ale dobrze bronił Madejski. Z kolei piłka po strzale Bzdyla trafiła w poprzeczkę.
Źródło: gazetakrakowska.pl 28 sierpnia 2024 [3]