1991-06-16 Zelmer Rzeszów - Cracovia 0:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

325. mecz Cracovii w trzeciej lidze.


Herb_Zelmer Rzeszów


pilka_ico
III liga grupa VIII , 26 kolejka
Rzeszów, niedziela, 16 czerwca 1991, 11:00

Zelmer Rzeszów - Cracovia

0
:
3

(0:0)



Herb_Cracovia

Trener:
Janusz Sputo
Skład:
Beym
Biłas (76' Drozd)
Propola
Skarbowski
Cieśla
Hulbój (46' Bonia)
Korab
Skiba
Kozak
Pado
Sykała

Ustawienie:
4-4-2

Sędzia: Stanisław Wilczak z Przemyśla
Widzów: 300

bramki Bramki
0:1
0:2
0:3
Owca (55')
Kubik (61')
Siemieniec (87')
Skład:
Holocher
Ziętara
Leśnowolski
Owca
Kubik
Węgiel
Siemieniec
Depa
Gruszka
Bubak (78' Hermaniuk)
Marcinkowski (46' Duda)

Ustawienie:
4-4-2



plakat meczowy

Opis meczu

Tempo

Mecz toczono w największym skwarze (zaczął się o 11). więc piłkarze nie podarowali publiczności wiele emocji;. Zrehabilitowali się tym, iż padły trzy gole, wszystkie po błędach obrony Zelmeru, która od początku II połowy grała źle. Najpierw do centry dobiegi wysoki Owca i głową skierował piłką do bramki. później dwaj boczni obrońcy pozwolili na wbiegnięcie z piłką w pole karane i oddanie celnego strzału Kubikowi i Siemieńcowi.
W 33 minucie spotkanie zostało przerwane gdyż ekscesy wywołane przez "szalikowców" z barwami Cracovii budziły grozę na trybunach.
Źródło: Tempo


"ZELMER - CRACOVIA 0:3 (0:0)" -
Nowiny Rzeszowskie

ZELMER - CRACOVIA 0:3 (0:0)

Do przerwy mecz był bardzo nieciekawy, a żadna z drużyn nie wypracowała sobie dogodnej pozycji strzelecklej. Po zmianie stron gra trochę się ożywiła, głównie za sprawą gości, którzy

wykazywali więcej chęci do biegania po boisku. Nic więc dziwnego, że krakowianie sięgnell po bramki uzyskując zwycięstwo, po strzałach Owcy w 55 min., Kubika (61) i Siemieńca na trzy minuty przed końcem pojedynku.

Sędziował Stanisław Wilczak z Przemyśla. Żółtą kartkę otrzymał Walenty Biłas z Zelmeru.
Źródło: Nowiny Rzeszowskie nr 24 (Stadion) z 17 czerwca 1991


"Rzeszowskie małe Heysel" -
Dziennik Obywatelski A-Z

Rzeszowskie małe Heysel

Artykuł w rzeszowskim Dziennik Obywatelski A-Z
      Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Dziennik Obywatelski A-Z 17 czerwca 1991


"Zadyma na stadionie Zelmeru" -
Nowiny Rzeszowskie

Zadyma na stadionie Zelmeru

Artykuł w dzienniku rzeszowskim Nowiny Rzeszowskie
(Inf. wł.)

Było to wozoraj. Dość liczna grupa „szalikowców„ tzw. (kibice Cracovil) po staranowaniu bramy wejściowej na stadion „Zelmeru” w Rzeszowie i poturbowaniu kilku osób, wyrywając szczeble z ławek, znajdujących się na trybunach ludzi. Kilku funkcjonariuszy policji nie stanowiło dla rozwydrzonych wyrostków żadnej przeszkody. Jeden z nich został pobity. Zaatakowani kibice zaczęli uciekać na boisko, a sędzia był zmuszony przerwać mecz pomiędzy Zelmerem i Cracovią. Dopiero sprowadzenie liczniejszych sił policji pozwoliło opanować sytuację i zażegnać grozę, jaką powiało nad stadionem.

Gdy w godzinach wieczornych zwróciliśmy się do oficera dyżurnego Wojewódzkiej Komendy Policji z prośbą o bliższe informacje, trwały intensywne czynności wyjaśniające. Dowiedzieliśmy się, że zatrzymano ok. 100 krakowskich
Tadeusz Szylar
Źródło: Nowiny Rzeszowskie 17 czerwca 1991


Mecze sezonu 1990/91