2012-02-03 Cracovia - CSU Voinţa Sibiu 3:0
|
![]() Kumköy (Turcja), piątek, 3 lutego 2012, 16:30
(0:0)
|
|
Skład: Kaczmarek Żytko (50' Nykiel) Nawotczyński (52' Kosanović) Hošek Suart (50' Puzigaća) Szeliga (51' Boljević) Radomski (50' Bartczak) Budziński (46' Struna) Ntibazonkiza (60' Štraus) Szałachowski (75' Steblecki) van der Biezen (46' Višŋakovs) Ustawienie: 4-5-1 |
|
Skład: Miron Forika Tânc Buican Lungu Dâlbea Străuţ Nicola Tătar Lukanović Antohi Ustawienie: skład wyjściowy |
Opis meczu
Sportowe Tempo
Cracovia - CSU Voinţa Sibiu 3-0 (0-0)
1-0 Saidi Ntibazonkiza (karny) 55
2-0 Mateusz Bartczak (karny) 76
3-0 Bojan Puzigaca 85
CRACOVIA: Kaczmarek - Żytko (50 Nykiel), Nawotczyński (52 Kosanović), Hosek, Suart (50 Puzigaca) - Radomski (50 Bartczak), Szeliga (51 Boljević), Budziński (46 Struna), Szałachowski (75 Steblecki) - Ntibazonkiza (60 Straus) - Van der Biezen (46 Visnakovs).
TG/cracovia.pl
Dziennik Polski
- Już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić, a po przerwie mieliśmy już totalną przewagę, którą udało się udokumentować bramkami. Możemy być zadowoleni z poprawy gry obronnej, a trzy strzelone gole to też zawsze powód do zadowolenia. Cieszę się również, że moi piłkarze bardzo poważnie potraktowali ten sparing. Oprócz Szymona Gąsińskiego, który ma drobny problem z kolanem, wszyscy są zdrowi - dodaje trener „Pasów”.
Cracovia wszystkie gole zdobyła po stałych fragmentach gry: najpierw z rzutów karnych trafili Saidi Ntibazonkiza i Mateusz Bartczak, a wynik po rzucie rożnym ustalił Bojan Puzigaca, który w czwartek dołączył do zespołu w Turcji. Bośniak od początku okresu przygotowawczego spędził z drużyną w sumie tylko pięć dni, bowiem przez resztę czasu był na testach w Zorii Ługańsk, przez co zabrakło go na obozie w Hiszpanii. Po- jawienie się Puzigacy oraz powrót do pełnej sprawności Hesdeya Suarta sprawiły, że szkoleniowiec Cracovii w końcu ma komfort wyboru przy obsadzie lewej obrony. Jesienią na tej pozycji - w razie absencji Puzigacy - z przymusu występowali grający zwyczajowo na prawej stronie defensywy Krzysztof Nykiel czy stoper Milos Kosanović i podobnie było w pierwszych zimowych sparingach.
W meczu z Vointą zarówno Suart, jak i Puzigaca zagrali po 45 minut. - Bojan nie był na urlopie, bo testy oznaczają treningi i grę w sparingach. Zaległości zatem nie ma. Długo nie znałem możliwości Hesdeya. Widać, że jest bardzo dobry technicznie. Muszę też dodać, że bardzo fajnie układa się jego współpraca z Saidim na lewej stronie - zdradza trener Pasieka.
Już jutro „Pasy” rozegrają kolejny sparing podczas zgrupowania w Turcji. Ich rywalem będzie ostatnia drużyna rumuńskiej ekstraklasy Dacia Mioveni.Źródło: Dziennik Polski 4 lutego 2012