1975-07-09 Cracovia - Korona Kielce 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pierwszy w historii remis Cracovii u siebie w barażach o drugą ligę.


Herb_Cracovia

Trener:
Roman Durniok
pilka_ico
baraże o II ligę grupa V , 5 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, środa, 9 lipca 1975, 17:30

Cracovia - Korona Kielce

1
:
1

(1:1)



Herb_Korona Kielce


Skład:
Biedroński (64' Rychlewski)
Wójtowicz
Lendzion
Turecki
Kopijka
Niemiec
Z. Maczugowski
Englert
A. Maczugowski (57' Bąk)
Macała
Zamojdzik

Sędzia: Włodzimierz Bródka z Gdańska
Widzów: 15 000

bramki Bramki

Macała (8')
0:1
1:1
Jung (4')
zolte_kartki Żółte kartki
Trojnacki
Stochmal
Herman
Skład:
Puchalski
Palik
Majdzik
Toborek
Stochmal
Trojnacki
Herman
Dulny
Kluczyk
Jung
Karkuszewski



Zapowiedź meczu

Opis meczu

Sport

Relacja z meczu w katowickim dzienniku Sport cz.1
Relacja z meczu w katowickim dzienniku Sport cz.2
Sędziował p. Bródka z Gdańska. Widzów ok 15.000.

Żółte kartki: Trojnacki, Stochmal i Herman.

CRACOVIA: Biedroński (od 64 min. Rychlewski), Wójtowicz, Lendzion, Turecki, Kopijka, Niemiec, Zb. Maczugowski, Englert, A. Maczugowski (od 57 min. Bąk), Macała, Zamojdzik.

KORONA: Puchalski, Palik, Majdzik, Toborek, Stochmal, Trojnacki, Herman, Dulny, Kluczyk, Jung, Garkuszewski.

Zasłużony punkt wywieźli z Krakowa zawodnicy Korony. Goście zaprezentowali się jako zespół o dobrych warunkach fizycznych i niezłych walorach taktycznych. Zawodnikiem najlepiej grającym w zespole kielczan był rozgrywający Trojnacki, podobał się również środkowy obrońca Majdzik. Gospodarze zaprezentowali na boisku przy Al. Puszkina dużą ambicję, ale niestety, nic więcej. Zawodnikami, którzy wyróżniali się na tle słabo grających kolegów, to przede wszystkim Tomasz Niemiec i Zbigniew Macała.

Pierwsza bramka meczu padła w 4 minucie, po rzucie wolnym. Trojnacki dokładnie zaadresował piłkę na głowę Junga, a ten przytomnie skierował ją do siatki. Na wyrównanie musieliśmy czekać tylko niecałe 4 minuty. Zbigniew Maczugowski dalekim podaniem uruchomił Zamojdzika, a ten z kolei silnym dośrodkowaniem skierował piłkę wzdłuż bramki. Dobiegający Macała w zamieszaniu nie dał szans bramkarzowi gości.
Adam Lotz
Źródło: Sport nr 135 z 10 lipca 1975


"Cracovia — Korona Kielce (1:1)" -
Gazeta Krakowska

Cracovia — Korona Kielce (1:1)

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
(Obsł. wł.) Blisko 8 tysięcy widzów (w tym co najmniej 3 tys. z Kielc) przybyło na stadion przy a). Puszkina, aby oglądać pojedynek Cracovii z Koroną Kielce. Mecz miał bardzo ważne znaczenie dla gości, których w zasadzie urządzał remis (kielczanie ostatni mecz grają u siebie z Resovią i w razie zwycięstwa awansują do II ligi). Kielczanie zrealizowali plan i zremisowali 1:1 (1:1).

Wynik odpowiada temu, co się działo na boisku. Goście wprawdzie już w 5 minucie uzyskali prowadzenie po strzale „główką" Junga, ale gospodarze szybko zrewanżowali się bramką, którą w 8 minucie uzyskał Macała po centrze Zamojdzika. Potem jeszcze obie drużyny wypracowały kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, nie wykorzystanych jednak przez napastników. Pod koniec spotkania kielczanie zaczęli grać na czas i o mały włos srodze się to na nich nie zemściło Na 4 minuty przed końcem Bąk z 5 metrów trafił w... poprzeczkę, a w ostatniej minucie obrońca gości wybił piłkę z Unii bramkowej. W sumie mecz na słabym pozi¬mie, niepotrzebnie grano zbyt ostro w czym celowali piłkarze z Kielc, których sędzia ukarał 3 żółtymi kartkami.

CRACOVIA: Biedroński (Rychlewski) — Wójtowicz, Turecki, Lendzion, Kopijka — Niemiec, Z. Maczugowski, Englert — Macała, A. Maczugowski (Bąk), Zamojdzik.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 153 z 10 lipca 1975


"Tylko remis w meczu z Koroną" -
Echo Krakowa

Tylko remis w meczu z Koroną

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W ROZEGRANYM w Krakowie meczu piłki nożnej, w ramach 1 rozgrywek o wejście do II ligi, Cracovia zremisowała z Koroną i Kielce 1:1 (1:1). Bramki strzelili: dla Cracovii —- Macała w i X min., dla Korony — Jung w 5 min. Widzów około 8 tys.

Po serii niepowodzeń na obcych boiskach w pojedynkach o awans do U ligi, piłkarze Cracovii wystąpili w Krakowie. Niestety, i tym razem biało-czerwoni niczym ale to niczym nie zaimponowali, grali ślamazarnie, chaotycznie i nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji1 pod bramką przeciwnika. Inna sprawa, że drużyna kielecka walczyła bardzo ambitnie, po przerwie wzmocniła obronę, aby tylko wywieźć jeden punkt spod Wawelu: punkt który może okazać s ę niezwykle cenny w końcowym rozrachunku tych rozgrywek.

Cracovia grała w następującym składzie: Biedroński (Rychlewski), Wojtowicz, Turecki, Lendzion, Kopijka, Niemiec, Z. Maczugowski, Englert, Macała. A. Maczugowski (Bąk), Zamojdzik.
Źródło: Echo Krakowa nr 151 z 10 lipca 1975


"Cracovii w meczu z Korona" -
Dziennik Polski

Cracovii w meczu z Korona

Słaba to była piłka, jaką zaprezentowały wczoraj Cracovia i Korona w meczu o wejście do II ligi. I jest to określenie bardzo uprzejme wobec obydwu drużyn. A.ni jeden ani drugi zespół nie miałby czego szukać z tak prostą, by nie powiedzieć prymitywną, grą w wyższej klasie. Marnowanie podań i dogodnych sytuacji, prześciganie się w nie celnościach i gubienie w najprostszych akcjach — rejestr mógłby tu być wiele większy, ale po co wyliczać to wszystko? Po prostu jest to złe piłkarstwo, z jakim Cracovia miała wejść do II ligi. Racja, że odmieniono nieco skład w porównaniu z poprzednimi ustawieniami, ale przecież tamte jedenastki grały nie lepiej. Sądzę, że jeszcze trzeba się dobrze pod-kształcić w piłkarskim rzemiośle, aby startować do wyższych rozgrywek.

Były, owszem, jedna i druga ciekawsza akcja w ciągu 90 minut, jednak i jak na mecz o dużych aspiracjach — to wszystko za mało.

Bramki zdobyli: dla Cracovii w 8 min. Macała, dla Korony trzy minuty wcześniej Junk. Gra była miejscami ostra, piłkarze Korony otrzymali od sędziego trzy żółte, kartki, (r)

Cracovia: Biedroński (Rychlewski), Wójtowicz, Turecki, Lendzion, Kopijika, Niemiec, Z. Maczugowski, Englert, Macała, A. Maczugowski (Bąk), Zamojdzik. Wynik 1:1 (1:1).
Źródło: Dziennik Polski 10 lipca 1975


"Po remisie w Krakowie już tylko krok do II ligi" -
Słowo Ludu

Po remisie w Krakowie już tylko krok do II ligi

Artykuł w gazecie Słowo Ludu
Tak wprawdzie dla kielczan spotkanie zaczęło się sensacyjnie. Jeden z pierwszych ataków Korony zakończył się świetnym, zaskakującym strzałem Junga z 8 metrów i Biedroński musiał wyjmować piłkę z siatki. Bardzo dobrze grający w tym czasie napastnik kielecki wykorzystał udane dośrodkowanie Trojnackiego.

Nie ochłonęła jeszcze z tego wrażenia liczna kolonia kieleckich kibiców, a już Puchalski musiał również sięgnąć po piłkę do siatki. Znalazła się ona tam po strzale Macały oddanego z … 3 metrów. Nie było żadnych szans obrony.

Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie, mecz mimo wielkiego upału toczył się w bardzo szybkim tempie i stał na dobrym drugoligowym poziomie . Gospodarze grali bardzo ambitnie i ostro. Czasami nawet za ostro. Obrońca gospodarzy Wójtowicz spowodował kontuzję Majdzika, ale ten pozostał jednak na boisku. Kielczanie wcale nie stosowali wzmocnionej obrony. Wręcz przeciwnie. Często i dość groźnie atakowali. Jednakże linie obronne Cracovii podobnie zresztą jak Korony w miarę upływu czasu grały już bardziej skutecznie i wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie znów oba zespoły poderwały się do ataku. Gospodarze walczyli ze wszystkich sił, by wygrać, bo to była dla nich niemal ostatnia szansa rehabilitacji. Korona walczyła o wielką stawkę bo przy wygraniu tego meczu ( i ewentualnym remisie w Rzeszowie) mogła już wczoraj awansować do II ligi. Z kilku szans na zdobycie bramki wypracowanych przez kielczan w drugiej połowie największą miał w 70 minucie Dulny, który znalazł się sam na sam z brakarzem Cracovii w odległości tylko 10 metrów. Pojedynek ten wygrał jednak bramkarz gospodarzy, a Koronie pozostał jedynie rzut rożny. Miała również wielką szansę i Cracovia, lecz tym razem poprzeczka przyszła w sukurs Koronie.

W miarę upływu czasu gry zespoły wyraźnie traciły zapas sił bo przecież upał był ogromny. Tempo gry malało i utrzymanie wyniku remisowego było coraz bardziej realne. Tak też się ostatecznie stało. Podział punktów jest odzwierciedleniem tego co działo się na boisku. Cały zespół kielecki zasługuje na słowa uznania za niezwykle ambitną walkę. Korona wczoraj właściwie nie miała specjalnie słabych punktów ani też zawodników, którzy zdecydowanie przerastali kolegów. To był dobry pokaz gry zespołowej. Ciekawej dla oka i budzącej zaufanie.

W niedzielę w Kielcach o godz. 17:30 ostatni akt tych pasjonujących rozgrywek. Jeżeli Korona wygra awansuje do II ligi bez względu na wynik w Krakowie…
Źródło: Słowo Ludu nr 158 z 10 lipca 1975


Mecze sezonu 1974/75

Hejnał Kęty 1974-08-18 Hejnał Kęty - Cracovia 1:3  Górnik Siersza 1974-08-25 Górnik Siersza - Cracovia 0:2  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1974-09-01 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:0  Kabel Kraków 1974-09-15 Kabel Kraków - Cracovia 0:4  Czarni Żywiec 1974-09-22 Cracovia - Czarni Żywiec 3:0  Unia Oświęcim 1974-10-06 Cracovia - Unia Oświęcim 1:0  Koszarawa Żywiec 1974-10-13 Koszarawa Żywiec - Cracovia 1:1  Fablok Chrzanów 1974-10-20 Cracovia - Fablok Chrzanów 3:0  Sandecja Nowy Sącz 1974-10-27 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Przebój Wolbrom 1974-11-03 Cracovia - Przebój Wolbrom 6:0  Górnik Brzeszcze 1974-11-10 Górnik Brzeszcze - Cracovia 1:4  Wisła II Kraków 1974-11-17 Cracovia - Wisła II Kraków 6:0  Dunajec Nowy Sącz 1974-11-24 Dunajec Nowy Sącz - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 1975 Trening Noworoczny  Wisła Kraków 1975-01-19 Wisła Kraków - Cracovia 1:4  Zagłębie Wałbrzych 1975-02-02 Cracovia - Zagłębie Wałbrzych 0:1  Górnik Zabrze 1975-02-05 Cracovia - Górnik Zabrze 2:1  Górnik Wałbrzych 1975-02-16 Cracovia - Górnik Wałbrzych 4:0  Płomień Milowice 1975-02-22 Cracovia - Płomień Milowice 2:0  Flota Świnoujście 1975-02-25 Cracovia - Flota Świnoujście 6:1  Piast Cieszyn 1975-02-27 KS Cieszyn - Cracovia 1:6  AKS Chorzów 1975-03-02 AKS Chorzów - Cracovia 1:2  BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 1975-03-04 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała - Cracovia 2:2  AKS Chorzów 1975-03-07 Cracovia - AKS Chorzów 1:2  Polska (juniorzy) 1975-03-09 Cracovia - Polska (juniorzy) 2:0  Sarmacja Będzin 1975-03-12 Cracovia - Sarmacja Będzin 4:1  Wisła Płock 1975-03-16 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Hejnał Kęty 1975-03-23 Cracovia - Hejnał Kęty 3:0  Górnik Siersza 1975-03-30 Cracovia - Górnik Siersza 2:0  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1975-04-06 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Cracovia 0:3  Kabel Kraków 1975-04-13 Cracovia - Kabel Kraków 4:0  Polonia Bytom 1975-04-16 Cracovia - Polonia Bytom 0:0  Czarni Żywiec 1975-04-19 Czarni Żywiec - Cracovia 2:1  Akademik Sofia 1975-04-24 Cracovia - Akademik Sofia 1:1  Dunajec Nowy Sącz 1975-04-27 Cracovia - Dunajec Nowy Sącz 2:0  Piast Gliwice 1975-05-01 Cracovia - Piast Gliwice 0:0  Unia Oświęcim 1975-05-04 Unia Oświęcim - Cracovia 1:1  Koszarawa Żywiec 1975-05-09 Cracovia - Koszarawa Żywiec 5:0  Fablok Chrzanów 1975-05-18 Fablok Chrzanów - Cracovia 0:2  Sandecja Nowy Sącz 1975-05-24 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 6:1  Przebój Wolbrom 1975-05-29 Przebój Wolbrom - Cracovia 0:2  Górnik Brzeszcze 1975-06-05 Cracovia - Górnik Brzeszcze 2:1  Wisła II Kraków 1975-06-08 Wisła II Kraków - Cracovia 1:2  Lublinianka Lublin 1975-06-25 Cracovia - Lublinianka Lublin 0:2  Korona Kielce 1975-06-29 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Resovia Rzeszów 1975-07-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 2:0  Lublinianka Lublin 1975-07-06 Lublinianka Lublin - Cracovia 2:2  Korona Kielce 1975-07-09 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Resovia Rzeszów 1975-07-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:1