1974-09-15 Kabel Kraków - Cracovia 0:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mecz na stadionie Cracovii, gospodarzem Kabel


Herb_Kabel Kraków


pilka_ico
krakowska liga okręgowa grupa I , 4 kolejka
Kraków,stadion Cracovii, niedziela, 15 września 1974, 10:00

Kabel Kraków - Cracovia

0
:
4

(0:1)



Herb_Cracovia

Trener:
Roman Durniok

Sędzia: Nizio z Wadowic
Widzów: 8 000

bramki Bramki
0:1
0:2
0:3
0:4
Szczepankiewicz (5')
Sputo (63')
Hefko (63')
Sputo (87' k.)
Skład:
Musialik (J.Duda)
Drobny
Hefko
Lendzion
A.Maczugowski
Z.Maczugowski
Niemiec
Sputo
Szczepankiewicz
Surma
Turecki

Ustawienie:
skład alfabetyczny



Zapowiedź meczu

"2 x małe derby krakowskich piłkarzy" -
Echo Krakowa

2 x małe derby krakowskich piłkarzy

Natomiast w niedzielę na boisku Cracovii przy al. Kałuży „pasiaki”. grają z Kablem. Początek o godzi 10. Cracovia przewodzi stawce drużyn w swej grupie i będzie chciała utrzymać tę lokatę. Do tego jednak konieczne jest zwycięstwo nad Kablem, po­nieważ rywale na czele z oświęcimską Unią są tuż, tuż...
Źródło: Echo Krakowa nr 215 z 14 września 1974


Miejsce meczu

Mecz, którego gospodarzem był KS Kabel, rozegrano na stadionie Cracovii z powodu prac ziemnych na boisku rywala.

Opis meczu

"Nie było problemu..." -
Tempo

Nie było problemu...

Relacja z meczu w tygodniku Tempo
Zaciętą rywalizację toczą o czołową lokatę Cracovia i oświęcimska Unia. Do tej pory oba zepoły zdobyły komplet punktów, nie przegrywają żadnego spotkania. Prowadzą na razie "pasiaki", ale tylko lepszą różnicą bramek. Nieźle spisuje się rezerwa Wisły, zawodzi natomiast nadal Kabel.

Był to mecz bez historii. Przewaga "biało-czerwonych" nad ambitnym zespołem Kabla była tak wysoka pod każdym względem, że wynik meczu był przesądzony od pierwszych minut - zwłaszcza że już w 5 min. gry Szczepankiewicz po solowym rajdzie zdobył prowadzenie dla Cracovii.

Dalsza gra miała jednostronny charakter. Cracovia grała spokojnie, starając się rozciągnąć grę i zamęczyć przeciwnika szybką wymianą piłek. "Biało-czerwoni" grali jednak zbyt statycznie i niedokładnie, aby mogło to przynieść wyraźny bramkowy plon. Również celność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Zawodnicy Cracovii - szczególnie Sputo, Niemiec, Hefko i Szczepankiewicz często lecz niecelnie strzelali.

Z wielu pozycji padły jeszcze trzy bramki; zdobyli je: dalekimi strzałami Sputo w 40 min. i Hefko w 64 min. oraz ponownie Sputo z karnego w 86 min. Kabel miał jedną okazję do uzyskania honorowej bramki, jednak ostry strzał Gierbaja w 66 min. wypiąstkował Musialik.

Sądzimy, że obecnie potrzebny jest Cracovii silny sparringpartner, aby zorientować się w prawdziwych możliwościach zespołu oraz by dotychczasowe wygrane mecze nie "uśpiły" ich, przyzwyczajając do łatwych zwycięstw.

Na wyróżnienie zasłużyli: w Cracovii - Lendzion, Hefko i bracia Maczugowscy, w Kablu - Cichoń, Gierbaj i Mydlak.
Źródło: Tempo nr 72 z 16 września 1974


"Kabel - Cracovia 0:4" -
Gazeta Krakowska

Kabel - Cracovia 0:4

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Pomimo, że gospodarzem tego spotkania był Kabel, organizatorzy przenieśli go na stadion Cracovii. I słusznie, gdyż wywołało ono spore zainteresowanie gromadząc na widowni ponad 8 tys. widzów. Mecz przez większą część toczył się na przedpolu bramkowym Kabla. Piłkarze Cracovii grając na "pół gazu" odnieśli zdecydowane zwycięstwo zdobywając bramki w 5 min. przez Szczepankiewicza, 42 min. Sputę, 63 min. Hefkę i 87 min. Sputę z rzutu karnego.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 218 z 16 września 1974


"Cracovia i Unia bez straty punktu" -
Echo Krakowa

Cracovia i Unia bez straty punktu

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
PIŁKARZE Cracovii coraz lepiej spisują w rozgrywkach klasy wojewódzkiej. Wczoraj odnieśli po dobrej grze, już czwarte zwycięstwo, wygrywając z Kablem 4:0 (2:0). Bramki strzelili: Sputo 2; Szczepankiewicz i Hefko.
Źródło: Echo Krakowa nr 216 z 16 września 1974


Mecze sezonu 1974/75