1950-12-03 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Polonia Bytom


pilka_ico
mecz towarzyski
Bytom, niedziela, 3 grudnia 1950

Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków

2
:
2

(1:0)



Herb_Cracovia

Trener:
Zygmunt Jesionka


Widzów: 5 000

bramki Bramki
Wiśniewski (k.)
Pietrzak
Bobula
Kuczyński


Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Ogniwo (Bytom) remisuje z Ogniem (Kraków)" -
Sport

Ogniwo (Bytom) remisuje z Ogniem (Kraków)

Relacja z meczu w katowickim dzienniku Sport
BYTOM. Mecz byłby ciekawy, gdyby nie to, że psuł go przez pełne 90 minut sędzia Nowak myląc się zarówno w ocenie fauli, jak również nie orientując się w przepisie o spalonym.

A były wszelkie dane, by spotkanie krakowsko - bytomskie urządzone w ramach imprez. Miesiąca Pogłębienia Przyjaźni Polsko - Radzieckiej udało się w zupełności. Wystąpiły przecież na stadionie bytomskim dwie jedenastki o podobnych systemach gry, łączące techniczne zaawansowanie z przyjemną grą dla widza, mające te same wady — brak wykończenia.
Krakowianie weszli na stadion w najsilniejszym składzie: Hymrzak, Gędłek. Glimas. Pawlikowski, Kaszuba, Mazur, Kuczyński. Rajtar, Bobula, Pawłowski (Radoń). Kolasa. Bytomscy wysłali w bój drużynę w której do przerwy grali tarnowianin Roik III i Walkowiak (Ogniwo Poznań); Koczapski, Kubiak. Szmydt, Narloch, Lelonek. Strzewiczek, Biskupek, Walkowiak, (Kulawik), Pietrzyk, Roik III, (Wieczorek), Wiśniewski.
Pięć tysięcy widzów przyglądało się dość ładnej grze przerywanej niestety za często przez sędziego. Mimo to pojedynek przedstawicieli szkoły krakowskiej z bytomskimi naśladowcami mógł się podobać. Akcje tak z jednej jak i z drugiej strony były dość płynne, a pojedynki dwóch najlepszych graczy na boisku, małego Wiśniewskiego z przerastającym go co najmniej o głowę Głędkiem trzymały widownię w stałym napięciu. Szybki Wiśniewski był zresztą jedynym napastnikiem, który wykazywał ciąg na bramkę i nie wahał się strzelać z każdej pozycji.

Przez cały, okres zawodów zaznaczyła się nieznaczna przewaga gości, dla których bramki zdobyli: Bobula i Kuczyński. Strzelcami u gospodarzy byli: Pietrzyk i Wiśniewski (z rzutu karnego).
Źródło: Sport nr 62 z 4 grudnia 1950


Dziennik Polski

Bramki dla krakowskiego Ogniwa Bobula i Kuczyński, dla bytomskiego Ogniwa Pietrzyk i Wiśniewski. Ogniwo Bytom wystąpiło w składzie wzmocnionym piłkarzami Ogniwa Tarnów. Widzów ok. 5.000.
Źródło: Dziennik Polski nr 334 z 4 grudnia 1950 [1]


Przegląd Sportowy

Bramki dla Ogniwa Bytom: Wiśniewski z karnego i Pietrzak, dla Ogniwa Krakowa: Radoń i Kuczyński.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 96 z 4 grudnia 1950 [2]


"Ogniwo Bytom - Ogniwo Kraków 2:2 (1:0)" -
Gazeta Krakowska

Ogniwo Bytom - Ogniwo Kraków 2:2 (1:0)

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Bytom. Wzmocniona zawodnikami Ogniwa Tarnów i Ogniwa Poznań drużyna bytomskiggo Ogniwa uzyskała w spotkaniu z Ogniwem Kraków wynik remisowy 2:2 (1:0). Bramki dla Ogniwa Bytom zdobyli: Narloch i Wiśniewski, dla Krakowa; Bobula i Kuczyński.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 334 z 4 grudnia 1950


Mecze sezonu 1950