1958-10-23 Unia Oświęcim - Cracovia 0:1
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
|
![]() Oświęcim, czwartek, 23 października 1958
(0:0)
|
|
Sędzia: Kotlarczyk z Oświęcimia
|
Skład: Michno Wołoch Szymczyk Malarz (Skarżyński) Mazur Dudoń Opoka Jarczyk Manowski Czarnecki Gołąb |
Skład zespołu Cracovii
Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.
Opis meczu
Echo Krakowa
Piłkarze Cracovii na zgrupowaniu w Oświęcimiu przygotowują się do meczu ze Stalą
OD KILKU dni ligowa jedenastka Cracovii znajduje się na zgrupowaniu treningowym w Oświęcimiu. gdzie pod okiem trenera E. Jabłońskiego przygotowuje się do ostatniego spotkania w rozgrywkach mistrzowskich w Sosnowcu — z tamtejszy Stalą.
Wczoraj Cracovia rozegrała spotkanie sparringowe z III-ligową Unią Oświęcim (wicemistrz ligi O-kręgowej), wygrywając 1:0 (0:0). Bramkę zdobył Gołąb w 54 min. Zawody prowadził p. Kotlarczyk z Oświęcimia.
W drużynie biało-czerwonych pod nieobecność Kasprzyka bardzo dobrze grali: Michno w bramce, Mazur na stoperze oraz Szymczyk w obronie. Także pomocnicy Malarz i Dudoń zasługują na wyróżnienie. W ataku najlepszym zawodnikiem był Opoka. W Unii która wystąpiła bez Hachuly, wyróżnili się pomocnicy: Fulczyk i KonopekŹródło: Echo Krakowa nr 248 z 24 października 1958