1994-05-29 Kamax Kańczuga - Cracovia 1:0
|
![]() Kańczuga, niedziela, 29 maja 1994
(1:0)
|
|
Skład: Kulig M. Słysz Dembiczak Węglarz Kuczek Pieczek Gil Czerwiński Pado Pinda (90' Korab) E. Słysz Ustawienie: 3-5-2 |
Sędzia: S. Dręga z Mielca
|
Skład: Kwedyczenko Duda Wrześniak Brussman Depa (76' Apryjas) Węgiel Gruszka Hajduk Kowalik Siemieniec Zegarek (50' Hermaniuk) Ustawienie: 4-4-2 |
Mecze tego dnia: | ||
|
Opis meczu
Tempo
Pierwszą groźną akcję przeprowadziła Cracovia - w 16 min., po podaniu Węgla, Zegarek wymanewrował M. Słysza i strzelił na bramkę, lecz Kulig był na posterunku. W rewanżu Pinda ograł dwóch obrońców i oddał mocny strzał z ostrego kąta, który również wyłapał Kwedyczenko. W 24 min. Kamax przeprowadził wzorową akcję, Pinda po raz drugi "zakręcił" stoperami Cracovii, podał na skrzydło do E. Słysza, ten przerzucił piłkę na drugą stronę, a po strzale z woleja Pady piłka wpadła do siatki.
W II połowie mecz nadal stał na dobrym nawet II-ligowym poziomie. Cracovia niewiele ustępowała gospodarzom, którzy jednak konstruowali więcej groźnych akcji.
W 55 min. E. Słysz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Pozycje strzeleckie mieli także Pado i Czerwiński.
Dziennik Polski