1963-04-14 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Garbarnia Kraków


pilka_ico
mecz towarzyski
stadion Garbarni, niedziela, 14 kwietnia 1963, 12:00

Garbarnia Kraków - Cracovia

1
:
2

(0:0)



Herb_Cracovia


Skład:
Kierdaj
Tynor
Konopka
Prokopowicz
Baruch
Bieniek
Miceusz
Gigoń
Jasiówka
Gadocha
Pietruszka

Sędzia: Jakubiec
Widzów: 1500

bramki Bramki
Jasiówka (58') Stroniarz II (46') (50')
Skład:
Stroniarz I (Tabor)
Petri
Poprawski
Rapacz
Kupiec
Ślęczek
Żaczyński
Stroniarz II
Bujara
Antczak
Olesiak
Mecze tego dnia:

1963-04-14 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2
1963-04-14 Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 0:1



Opis meczu

Dziennik Polski

Towarzyskie spotkanie II-ligowych drużyn Garbarni i Cracovii — rozegrane w Krakowie w pierwszym dniu świąt — nie dostarczyło nielicznej publiczności większych emocji. Mecz stał na przeciętnym poziomie i prowadzony był w ślamazarnym, iście... świątecznym tempie. Wygrała 2:1 (0:0) mocno osłabiona Cracovia, ale optycznie — w polu — Garbarnia nie ustępowała swej rywalce, a nawet miała długimi okresami więcej z gry. Losy meczu rozstrzygnął w pierwszych 5 minutach po zmianie stron Stroniarz II, strzelając — z bliskiej odległości — dwie bramki dla Cracovii. Honorowy punkt dla Garbarni uzyskał — nie bez winy Tabora — Jasiówka w 58 min. gry.
Źródło: Dziennik Polski nr 89 z 16 kwietnia 1963 [1]


"Mecz przyjaźni i pojednania" -
Gazeta Krakowska

Mecz przyjaźni i pojednania

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Towarzyskie spotkanie przeważnie mają charakter spotkań przyjacielskich. Mecz niedzielny Garbarnia—Cracovia „podwójnie” był przyjacielski: wymiana proporczyków I kwiatów przed meczem i sam przebieg spotkania na to wskazywał. Pilarze obu drużyn specjalnie nie wysilali Się, wyglądało Jakby śpieszyli do... stola świątecznego. Akcje były przeprowadzane w zwolnionym tempie, kilka „przyspieszonych” ataków wywołało anemiczne oklaski na ziejących pustkami trybunach.

Gospodarze mieli klika idealnych okazji do zdobycia bramek, zabrakło jednak i umiejętności strzeleckich i łutu szczęścia. Tylko Bieniek w pomocy i coraz lepiej grający Jasiówka w ataku zasłużyli w Garbarni na wyróżnienie. W drużynie „biało- czerwonych" jasnym punktem był strzelec obu bramek Stroniarz II. Niezły mecz zagrali Antczak, Olesiak i Kupiec.
Pierwsza połowa należała do Cracovii. Jej akcje zaczepne były niebezpieczniejsze. W 39 min. — najładniejszy moment spotkania. Piłkę mają „biało-czerwoni”, podania od nogi do nogi, w końcu ładny strzał Antczaka wyłapuje Kierdaj.
W pierwszej minucie po przerwie w zamieszaniu podbramkowym piłkę wyłuskuje Stroniarz II i... 1:0 dla Cracovii. W 50 minucie jest już 2:0, Stroniarz II ogrywa Kierdaja , i strzela do pustej bramki. Kontratak Garbarni. Jasiówka w 58 min. z bliska zdobywa bramkę (nie bez winy Tabora) Garbarnia ma dwie świetne okazje do zdobycia wyrównującej bramki, jednak Miceusz Bieniek fatalnie pudłują.
Sukces Cracovii 2:1 jest tym cenniejszy, że wystąpiła do tego meczu aż z czterema rezerwowymi.
Garbarnia: Kierdaj, Tynor, Konopka, Prokopowicz, Baruch, Bieniek, Miceusz, Gigoń, Jasiówka, Gadocha, Pietruszka.
Cracovia: Stroniarz I (Tabor), Petri, Poprawski, Rapacz, Kupiec, Ślęczek, Żaczyński, Stroniarz II, Bujara, Antczak, Olesiak.

Sędziował p. Jakubiec (Kraków), widzów 1,5 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 89 z 16 kwietnia 1963


Mecze sezonu 1962/63