1927-05-08 Cracovia - Makkabi Kraków 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mecz z okazji Dnia PZPN


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecze towarzyskie
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 8 maja 1927, 17

Cracovia - Makkabi Kraków

0
:
0

(0:0)



Herb_Makkabi Kraków



Sędzia: Maksymilian Schneider z Krakowa


Mecze tego dnia:

1927-05-08 Cracovia - Makkabi Kraków 0:0
1927-05-08 Cracovia III - Makkabi IV Kraków 6:3


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Stadjon

Cracovia – Makkabi . 0:0. Cracovia bez Kałuży i Chruścińskiego. Gra ciekawa dzięki szeregowi niewyzyskanych sytuacji podbramkowych. Obrona i pomoc Cracovii zamykała drogę Makkabi do Mieczysławskiego, który też rzadko miał piłkę w ręku. W Cracovii najlepszy Zastawniak I.
Sędzia p. Seidner.
Źródło: Stadjon nr 19 z 10 maja 1927 [1]


Przegląd Sportowy

Cracovia w składzie osłabionym, Makabi bez Purysza. Mistrz Krakowa miał przewagę, lecz dobra gra tyłów Makabi oraz niezdecydowania napastników Cracovii nie pozwoliły jej przewagi wyzyskać. Sędzia p. Schneider.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 19 z 14 maja 1927 [2]


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Cracovia wystąpiła bez Kałuży, Chruścińskiego, Kubińskiego i Bila z Mieczysławskim w bramce. Gra mimo ustawicznych ataków jednej i drugiej drużyny i całego szeregu pewnych pozycyj podbramkowych — bez rezultatu. Bramki strzelonej przez Wójcika z pozycji spalonej sędzia nie uznał.
W pierwszej połowie częstsze ataki Makkabi, w drugiej doskonała obrona i pomoc Cracovii zamknęła napastnikom Makkabi poprostu dostęp na swoja połowę. Przy końcu meczu znowu nastąpiły ze strony Makkabi energiczne ataki. Z poszczególnych graczy wyróżnili się bramkarz i obrońcy Makkabi, z Cracovii zaś doskonały Zastawniak I i cała pomoc. W ataku białoczerwonych kombinacje nie udawały się, strzelaniem do bramki przeciwnika zajmowała się pomoc a nawet obrońcy. Sędziował p. Schneider.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 127 z 10 maja 1927



Mecze sezonu 1927