2024-08-28 Cracovia II - Beskid Andrychów 2:0

Wersja z dnia 20:35, 28 sie 2024 autorstwa Miro88 (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia II | gosc = Beskid Andrychów | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 6 | etap = | sezon = 2024/25 | rozgrywki = IV liga grupa małopolska (Cracovia II) | dzien = 28 |…")

cracovia.pl

JAKO IV Liga: Kolejne domowe zwycięstwo!

Cracovia II kontynuuje bezbłędny początek sezonu! Drugi zespół Pasów pokonał w Rącznej 2:0 Beskid Andrychów w 6. kolejce JAKO IV Ligi i z kompletem zwycięstw jest liderem tabeli. Gole dla Pasów zdobywali Mirosław Tabor i Oskar Lachowicz.

Potrójna interwencja Madejskiego

To nie było łatwe spotkanie dla zespołu trenera Krzysztofa Mordaka, bo Beskid od początku pokazał ambitne nastawienie, co szybko mogło przełożyć się na trafienie dla gości. W pierwszej połowie po zamieszaniu w naszym polu karnym przy rzucie rożnym jeden z zawodników Pasów zagrał piłkę ręką, co w efekcie przełożyło się na rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Patryk Kaim, ale został idealnie wyczuty przez Sebastiana Madejskiego! To nie był koniec popisów naszego golkipera, który obronił jeszcze dwie dobitki rywali, a przy kolejnej pomogli mu Wiktor Piekarz i Jakub Pestka, utrzymując remis i czyste konto.

To popłaciło w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy piłkę z rywalem na plecach przejął Adam Wierzbicki, obrócił się i zagrał miękko w kierunku wbiegającego Mirosława Tabora. Ten przy pierwszej próbie trafił w interweniującego Kaspra Hamulewicza, ale przy dobitce już się nie pomylił, dając nam prowadzenie! Dla snajpera Cracovii II był to już szósty gol w tym sezonie, dodatkowo trafił w 5. kolejnym meczu.

Sprytny strzał Lachowicza

Po przerwie Beskid nie odpuszczał, szukając wyrównującego trafienia, nasza drużyna natomiast chciała jak najszybciej zamknąć to spotkanie drugim trafieniem. Jednej i drugiej stronie brakowało jednak konkretów w swoich działaniach. Przed nerwową końcówką nasz zespół uchronił natomiast Oskar Lachowicz. W 71. minucie podszedł on do piłki ustawionej mniej więćej na 25. metrze i posłał bardzo sprytny strzał w kierunku bliższego słupka. Nie było to najmocniejsze uderzenie, ale precyzyjne i piłka wylądowała w siatce!

W ostatnich 20 minutach mogliśmy jeszcze oglądać gole dla obu stron. Dwa groźne strzały zawodników Beskidu czujnie odbił Madejski, a po drugiej stronie przepięknym trafieniem mógł popisać się Bzdyl, ostatecznie piłka po jego technicznym strzale wylądowała tylko na poprzeczce. Wynik już się nie zmienił, a Pasy zaliczyły szóstą wygraną w szóstym meczu tego sezonu, dodatkowo notując trzecie czyste konto. Już w sobotę czekają nas kolejne emocje, bo Cracovia II uda się na wyjazdowy mecz z Dalinem Myślenice.
Źródło: cracovia.pl 28 sierpnia 2024 [1]