2024-09-15 Cracovia II - Wolania Wola Rzędzińska 9:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia II | gosc = Wolania Wola Rzędzińska | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 10 | etap = | sezon = 2024/25 | rozgrywki = IV liga grupa małopolska (Cracovia II) | dzien = 15 |…")

Linia 33: Linia 33:
|                        trener_gosc =
|              ustawienie_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Jakub Burek|Burek]] (46' [[Malinowski|Malinowski]])<br>[[Oliwier Hyla|Hyla]](C)<br>[[Wiktor Żołądź|Żołądź]]<br>[[Oskar Wójcik|Wójcik]]<br>[[Patryk Janasik|Janasik]]<br>[[Mateusz Pomietło|Pomietło]]<br>[[Adam Wierzbicki|Wierzbicki]]<br>[[Sebastian Strózik|Strózik]] (46' [[Konrad Gorszkow|Gorszkow]])<br>[[Michał Kęska|Kęska]] (77' [[Jakub Sutor|Sutor]])<br>[[Fabian Bzdyl|Bzdyl]]<br>[[Szymon Doba|Doba]] (62' [[Mirosław Tabor|Tabor]])
|                    sklad_gospodarz = [[Jakub Burek|Burek]] (46' [[Michał Malinowski|Malinowski]])<br>[[Oliwier Hyla|Hyla]](C)<br>[[Wiktor Żołądź|Żołądź]]<br>[[Oskar Wójcik|Wójcik]]<br>[[Patryk Janasik|Janasik]]<br>[[Mateusz Pomietło|Pomietło]]<br>[[Adam Wierzbicki|Wierzbicki]]<br>[[Sebastian Strózik|Strózik]] (46' [[Konrad Gorszkow|Gorszkow]])<br>[[Michał Kęska|Kęska]] (77' [[Jakub Sutor|Sutor]])<br>[[Fabian Bzdyl|Bzdyl]]<br>[[Szymon Doba|Doba]] (62' [[Mirosław Tabor|Tabor]])
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =Boruch<br>Kuczek (46' Jabłoński)<br>Bodziuch<br>Cichoń<br>Mróz<br>Burnat (60' Rębacz)<br>Tyl<br>Chmielowski (46' Osuch)<br>Kozdrój (46' Buras)<br>Pikul<br>Wójcik (46' Tadel)

Doba (62' Tabor)

Sędzia: Daniel Zygmond z Nowego Targu (głowny) - Kamil Arendarczyk, Jakub Kołodziejczyk (asystenci)

Zdobyli puchar, teraz chcą zabrać punkty Cracovii II

Już w najbliższą niedzielę Cracovia II zakończy pierwszy mały etap tego sezonu, bo przed nią spotkanie 10. kolejki JAKO IV Ligi. Do Rącznej przyjedzie Wolania Wola Rzędzińska, która w obecnych rozgrywkach gra nieco w kratkę, ale w poprzednich pokazała, że potrafi sobie radzić w meczach o większą stawkę.

Nawiązujemy naturalnie do rozgrywek okręgowego Pucharu Polski, gdzie Wolania awansowała do finału, gdzie jej rywalem była Unia Tarnów, a sam mecz został rozegrany właśnie w Tarnowie. Mimo w teorii trudniejszej sytuacji i gry na terenie, który teoretycznie powinien być pewnym sprzymierzeńcem Unii, to właśnie Wolania zdołała wygrać 2:1, dzięki trafieniom Patryka Pikula i Adriana Wójcika. W efekcie do Woli Rzędzińskiej powędrowało trofeum za zwycięstwo w okręgu, a sam klub dostanie szansę gry w Pucharze Tysiąca Drużyn już na szczeblu wojewódzkim.

Pasiaste rezerwy ostatni raz z Wolanią miały okazje rywalizować w sezonie 2015/2016, na poziomie ówczesnej III Ligi. W Woli Rzędzińskiej Cracovia II wygrała wtedy pewnie 3:0, ale u siebie, w meczu rozgrywanym jeszcze w ośrodku przy ulicy Wielickiej, Wolania pokazała charakter i zremisowała 2:2, mimo że w składzie naszej drużyny nie brakowało ekstraklasowych nazwisk, takich jak: Adam Wilk, Deleu, Mateusz Wdowiak, Łukasz Zejdler czy Dariusz Zjawiński.

W tym sezonie Wolania gra natomiast mocno w kratkę, co widać najlepiej po jej bilansie meczów: 2 zwycięstwa, 4 remisy i 2 porażki. Ostatnie 5 spotkań? 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki. W kolejce rozgrywanej w środku tygodnia Wolania, po dosyć szalonym meczu, zremisowała na własnym terenie 3:3 z Pcimianką Pcim, a hat-trickiem w tym meczu popisał się Filip Kozdrój, będący zresztą najlepszym strzelcem zespołu w tym sezonie. Jedną z drużyn, którą w trwających rozgrywkach pokonała Wolania, była Limanovia, która jak pamiętamy niedawno była w stanie urwać punkty Pasom w Rącznej.

Początek niedzielnego starcia już o 11:00 w Cracovia Training Center w Rącznej.
Źródło: cracovia.pl 13 września 2024 [1]

"Cracovia II - Wolania. Dziesięć goli na boisku w Rącznej!" -

Cracovia II - Wolania. Dziesięć goli na boisku w Rącznej!

Cracovia II - Wolania Wola Rzędińska 9:1. Cracovia II po 6 wygranych i dwóch remisach z rzędu, wróciła do wygranych. I zrobiła to w okazałym stylu.

A zaczęło się nieszczególnie dla gospodarzy, bo już w 4 min Wójcik nie trafił do pustej bramki. W rewanżu „Pasy” zdobyły gola – strzelał Bzdyl, a z dobitką pospieszył Doba. Napastnik krakowian miał czynny udział w drugim trafieniu – piłkę po jego strzale odbił Boruch, a z dobitka pospieszył Janasik, który jak na razie nie ma okazji do występów w I zespole.

A pierwsze skrzypce grał Doba, który najpierw strzelił nad bramką, a potem wykorzystał dogranie Kęski. „Pasy” nie miały litości dla rywali i po precyzyjnym uderzeniu Bzdyla było już 4:0. Ten sam zawodnik wymienił piłkę z Lachowiczem i strzelił na 5:0. Goście natychmiast odpowiedzieli, a celna główka popisał się Mróz.

Po przerwie „Pasy” początkowo nieco pofolgowały, ale w 68 min Kęska „dorzucił” kolejna bramkę. Po składnej, zespołowej akcji rezerwowi postarali się o kolejne trafienie – Tabor wyłożył piłkę Wierzbickiemu, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i tak padł siódmy gol. Ale i Tabor miał swoje bramki – pierwszą zdobył głową po centrze Janasika, a po chwili skorzystał z podania Wierzbickiego.
Źródło: gazetakrakowska.pl 15 września 2024 [2]

"JAKO IV Liga: 9 goli i kolejna efektowna wygrana w Rącznej!" -
cracovia.pl

JAKO IV Liga: 9 goli i kolejna efektowna wygrana w Rącznej!

Cracovia II pokonała 9:1 Wolanię Wolę Rzędzińską w meczu 10. kolejki JAKO IV Ligi! Po dwa gole dla Pasów zdobywali Szymon Doba, Fabian Bzdyl i Mirosław Tabor, a po golu dołożyli także Patryk Janasik, Michał Kęska i Adam Wierzbicki.

Błyskawiczny start

Piłkarze Pasów błyskawicznie ułożyli sobie to spotkanie. Już w 5. minucie czujący się w tym meczu wyśmienicie na boisku Fabian Bzdyl posłał uderzenie z dystansu, a do piłki odbitej przez bramkarza najszybciej zdążył Szymon Doba, otwierając wynik. Sześć minut później było już dwa do zera. Tym razem Doba uderzał, a tym razem czujnie akcję na dalszym słupku zamykał Patryk Janasik, podkreślając swój występ w drugiej drużynie golem, a w późniejszym etapie meczu dołożył też kolejne konkrety.

Dwukrotnie świetnie do Doby dogrywał piłkę Michał Kęska. Najpierw nas napastnik przeniósł dośrodkowanie nad poprzeczką, ale chwilę później wykorzystał je już w bardzo pewny sposób, kompletując swój dublet w trzecim kolejnym meczu! Znów Pasy wyprowadziły dwa ciosy jeden po drugim, w 25. minucie do bezpańskiej piłki dopadł Bzdyl i precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższył. 17-latek jeszcze przed przerwą także miał na koncie dublet. Bzdyl przeprowadził bowiem kapitalną dwójkową akcję na jeden kontakt z Oskarem Lachowiczem, następnie związał dryblingiem dwóch rywali i pewnym strzałem lewą nogą zdobył naszego piątego gola. W pierwszej połowie przyszło też honorowe trafienie Wolanii, bo Patryk Mróz celną główką wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Głowa pracuje

Druga połowa była już nieco spokojniejsza, a Pasy wyższy bieg wrzuciły w ostatnich dwudziestu minutach. Zaczęło się od trafienia Kęski. Nasz wahadłowy zamknął skutecznie dośrodkowanie na dalszy słupek, do asysty z pierwszej połowy dokładając gola. Siódma bramka padła po kolejnej koronkowej akcji. Świetnie z rywalem na plecach obrócił się Bzdyl, zagrał do Tabora, a ten utrzymał ją i zobaczył wbiegającego za plecy obrońców Wierzbickiego, posyłając mu idealne wymierzone prostopadłe podanie, a „Wierzbik” pewnie z niego skorzystał.

W samej końcówce wprowadzony w drugiej połowie Tabor postanowił, że nie będzie dłużny Dobie i po dwóch znakomitych centrach od Janasika i Wierzbickiego, dwukrotnie podręcznikowo umieścił piłkę w siatce po strzałach głową.

Nasz zespół dzięki okazałej wygranej umacnia się na pozycji lidera JAKO IV Ligi, a w następnej kolejce już w najbliższy piątek zagra na wyjeździe z Glinikiem Gorlice.
Źródło: cracovia.pl 15 września 2024 [3]