2024-08-24 BKS Hal-Mont Bochnia - Cracovia II 2:3: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 52: Linia 52:
|      Tytul_artykulu = JAKO IV Liga: Wygrana po wielkich emocjach w Bochni!
|              Autor =
|              Tresc =Cracovia II pokonała na wyjeździe 3:2 BKS Hal-Mont Bochnia, zaliczając 5 zwycięstwo z rzędu! Gole dla Pasów zdobywali Oskar Lachowicz, Mirosław Tabor i Fabian Bzdyl.
|              Tresc ='''Cracovia II pokonała na wyjeździe 3:2 BKS Hal-Mont Bochnia, zaliczając 5 zwycięstwo z rzędu! Gole dla Pasów zdobywali Oskar Lachowicz, Mirosław Tabor i Fabian Bzdyl.'''

Wymarzone wejście w spotkanie zaliczyli gospodarze, już w 4. minucie obejmując prowadzenie. Zagrana z głębi pola piłka spadła pod nogi Damiana Wolaka, który pognał z nią po prawej stronie i z czystej pozycji umieścił w siatce. Początek meczu nie należał do najprzyjemniejszych dla zespołu Cracovii. Pasy długo nie potrafiły przeciwstawić się przeciwnikowi, który raz po raz atakował i wietrzył szanse na podwyższenie wyniku.

cracovia.pl

JAKO IV Liga: Wygrana po wielkich emocjach w Bochni!

Z biegiem czasu jednak krakowianie zaczęli łapać odpowiedni dla siebie rytm. Pierwsze sygnały zaobserwować można było już w końcówce pierwszej odsłony, która z minuty na minutę stawała się coraz bardziej wyrównana. Po piętnastu minutach przerwy podopieczni Krzysztofa Modraka ruszyli na rywali z nowym nakładem sił, co prędko przyniosło efekty. Już w dwie minuty po wznowieniu gry świetnym strzałem z dystansu popisał się Oskar Lachowicz, umieszczając piłkę tuż przy słupku i doprowadzając do remisu.

Zawodnicy Cracovii poszli za ciosem i przejmując inicjatywę, nękali rywala groźnymi szturmami. Po jednym z nich jeden z graczy przyjezdnych został sfaulowany w polu karnym. Arbiter przyznał Pasom jedenastkę. Do futbolówki podszedł były zawodnik BKS, Mirosław Tabor, który wytrzymał próbę nerwów i pewnym strzałem nie dał przeciwnemu bramkarzowi najmniejszych szans.

Niedługo jednak piłkarze z Krakowa cieszyli się z prowadzenia. W 65.minucie bowiem skuteczną akcję przeprowadzili miejscowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w szesnastce odnalazł się Kamil Trojan, kierując piłkę do siatki i wyrównując stan spotkania.

Druga odsłona stanowiła emocjonalny rollercoaster, a sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Pięć minut potem koronkowo pod polem karnym bochnian pograła Cracovia. Futbolówka, od skrzydła przez środek, powędrowała do ustawionego na lewej połówce szesnastki Jakuba Sutora. Krakowianin pomierzył po długim rogu i podkręconym strzałem zaaplikował piłkę w bramce. Goście ponownie więc wiedli prym w meczu, tymczasem do końca pozostało dwadzieścia minut.

Ostatnie fragmenty trzymały w napięciu, a wisiał na ostrzu noża do samego końca. Gospodarze napierali, chcąc wcisnąć piłkę do bramki przeciwnika, Cracovia zaś kontrowała, szukając ustalającego wynik trafienia. Emocje sięgały zenitu, a rozstrzygnięcie nie nadchodziło. W ostatecznym rozrachunku jednak „z tarczą” z meczu wyszły Pasy, broniąc zwycięstwa i wywożąc z Bochni trzy punkty.
Źródło: cracovia.pl 24 sierpnia 2024 [1]