|              Dzien = 12
|            Miesiac = 5
|                Rok = 1963
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Dziennik Polski 1963-05-12 112.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Dziennik Polski'' ]]
|      Tytul_artykulu = Remis Cracovii w Łodzi
|              Autor = JAROSŁAW NIECIECKI
|              Tresc =Cracovia: Stroniarz I, Rew Hak, Paździor, Antczak, Jarczyk, Poprawski, Hausner, Stroniarz II, Malarz, Zuśka, Frasek.
Sędziował .Zatorski z Bielska. Publiczności około 3 tysięcy.
Na mecz z Cracovią wybierało się bardzo wielu kibiców sportowych Łodzi, ale niestety kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem tego spotkania nad miastem zawisły olbrzymie czarne chmury i zaczął padać deszcz. Kibice zrezygnowali z dalekiej wycieczki za miasto i tym należy tłumaczyć wyjątkowo małą frekwencję widzów. Przyszli jedynie ,.smakosze piłkarstwa” by zobaczyć słynną przed wielu laty drużynę Krakowa. Niestety ze smutkiem należy stwierdzić, że są to odległe czasy. Wczorajszy mecz nie był zbyt interesujący, a Cracovia zagrała wręcz słabo i gdyby nie doskonały bramkarz Stroniarz, który wyłapywał wiele trudnych a przede wszystkim bardzo wiele mokrych piłek, to Cracovia wyjechałaby z Łodzi z poważnym bagażem.
Wynik remisowy jest rezultatem przypadkowym, bowiem tak pierwsza jak i druga bramka padły z nieoczekiwanych sytuacji. Start prowadzenie zdobył w 25 minucie przez Markiewicza. Bramka padła z bliska i Stroniarz nie ponosi winy za jej puszczenie. Zdawałoby się, że wynik 1:0 dla Startu utrzyma się do końca meczu, zwłaszcza że łodzianie oddawali. więcej . strzałów w kierunku bramki Cracovii. Ale oto 5 minut przed koncept spotkania, Malarz skierował piłkę do bramki Startu. Piłka minęła bramkarza i wpadła do bramki, w której w tym czasie nie było Królikowskiego.

Sędzia: Zatorski z Bielska
Widzów: ok. 5 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 5000.

Zawiedli napastnicy

Piłkarze Cracovii nie wykorzystali szansy i w Łodzi. Co było tego przyczyną pytamy kierownika I drużyny inż. KOWALSKIEGO. Otóż w pierwszym rzędzie zawiedli tacy zawodnicy jak Hausner. który mówiąc językiem potocznym, przespał cały mecz i nie wykazał żadnej inicjatywy choć... wszyscy przecież zdawali sobie z tego sprawę, jak dla naszego zespołu ważne jest to spotkanie. Bardzo słabo zagrał też Bujara. Natomiast nadspodziewanie dobrze zagrał Malarz, który był bardzo agresywny i bojowy. W defensywie wszyscy za-wodnicy zdaniem inż. Kowalskiego, poza Jarczykiem, który zagrał bardzo slaby mecz, wypełnili swe zadania, a Stroniarz był zawodnikiem nr 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 112 z 13 maja 1963

"Cracovia remisuje w Łodzi" -

Cracovia remisuje w Łodzi

START ŁÓDŹ — CRACOV1A 1:1 (1:0). Bramki zdobyli: Markiewicz w 25 minucie i Malarz w 85 minucie gry. Sędziował p. Zatorski z Bielska. Widzów około 2,5 tysiąca.

Do zawodów drużyna krakowska wystąpiła w składzie: Stroniarz I — Rewilak, Paździor, Antczak — Jarczyk, Poprawski — Hausner, Stroniarz II, Bujara (Malarz), Zuśka, Frasek.

Przed zawodami spadł deszcz, toteż grząskie i śliskie boisko w dużym stopniu utrudniało grę obu zespołom. Mecz stał na niskim poziomie 1 był mało ciekawy. Przez większą część spotkania prowadziła drużyna łódzka różnicą jednej bramki. Co więcej, „startowcy” mieli sporo dogodnych sytuacji na poprawienie wyniku, które w porę zażegnał Stroniarz. Wyrównującą bramkę strzelił Malarz na pięć minut przed końcem zawodów.

Mecze sezonu 1962/63

Skawa Wadowice 1962-08-02 Skawa Wadowice - Cracovia 1:1  Czarni Żywiec 1962-08-08 Czarni Żywiec - Cracovia 2:1  Lędzianka 1962-08-08 Lędzianka - Cracovia 2:3  Garbarnia Kraków 1962-08-19 Cracovia - Garbarnia Kraków 0:3  Górnik Jaworzno 1962-08-22 Cracovia - Górnik Jaworzno 1:0  Unia Racibórz 1962-08-26 Unia Racibórz - Cracovia 5:1  Karpaty Krosno 1962-09-02 Cracovia - Karpaty Krosno 1:1  Dąb Katowice 1962-09-05 Dąb Katowice - Cracovia 4:1  Śląsk Wrocław 1962-09-09 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0  Piast Gliwice 1962-09-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Stal Mielec 1962-09-23 Cracovia - Stal Mielec 2:1  Górnik Wieliczka 1962-09-26 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Start Łódź 1962-09-29 Cracovia - Start Łódź 3:0  Wawel Kraków 1962-10-04 Wawel Kraków - Cracovia 2:2  Polonia Gdańsk 1962-10-14 Cracovia - Polonia Gdańsk 8:0  Bałtyk Gdynia 1962-10-20 Bałtyk Gdynia - Cracovia 1:1  Szombierki Bytom 1962-11-01 Cracovia - Szombierki Bytom 1:0  Polonia Bydgoszcz 1962-11-04 Polonia Bydgoszcz - Cracovia 1:1  Slavia Ruda Śląska 1962-11-11 Cracovia - Slavia Ruda Śląska 4:3  Raków Częstochowa 1962-11-18 Raków Częstochowa - Cracovia 5:1  Lechia Dzierżoniów 1962-11-25 Lechia Dzierżoniów - Cracovia 0:3  Warta Poznań 1962-12-02 Warta Poznań - Cracovia 3:2  Cracovia_herb 1963 Trening Noworoczny  Pafawag Wrocław 1963-02-20 Pafawag Wrocław - Cracovia 1:3  Zagłębie Wałbrzych 1963-02-24 Thorez Wałbrzych - Cracovia 4:2  Hutnik Kraków 1963-02-27 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 2:1  Górnik Konin 1963-02-28 Górnik Konin - Cracovia 2:1  Górnik Jaworzno 1963-03-03 Górnik Jaworzno - Cracovia 0:4  Nadwiślan Kraków 1963-03-07 Cracovia - Nadwiślan Kraków 1:3  Czarni Kraków (1923) 1963-03-10 Cracovia - Czarni Kraków 9:0  Victoria Jaworzno 1963-03-13 Cracovia - Victoria Jaworzno 1:0  Garbarnia Kraków 1963-03-17 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:1  Korona Kraków 1963-03-21 Cracovia - Korona Kraków 2:0  Unia Racibórz 1963-03-24 Cracovia - Unia Racibórz 0:0  Korona Kraków 1963-03-27 Korona Kraków - Cracovia 1:5  Karpaty Krosno 1963-03-31 Karpaty Krosno - Cracovia 1:0  Dąb Katowice 1963-04-07 Cracovia - Dąb Katowice 2:1  Dąbski Kraków 1963-04-10 Cracovia - Dąbski Kraków 5:0  Garbarnia Kraków 1963-04-14 Garbarnia Kraków - Cracovia 1:2  Śląsk Wrocław 1963-04-21 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1963-04-25 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Piast Gliwice 1963-04-28 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Stal Mielec 1963-05-05 Stal Mielec - Cracovia 2:2  Start Łódź 1963-05-12 Start Łódź - Cracovia 1:1  Wawel Kraków 1963-05-19 Cracovia - Wawel Kraków 0:1  Dynamo Mińsk 1963-05-23 Cracovia - Dynamo Mińsk 3:2  Polonia Gdańsk 1963-05-26 Polonia Gdańsk - Cracovia 0:0  Bałtyk Gdynia 1963-06-01 Cracovia - Bałtyk Gdynia 3:1  Szombierki Bytom 1963-06-09 Szombierki Bytom - Cracovia 1:0  Polonia Bydgoszcz 1963-06-16 Cracovia - Polonia Bydgoszcz 3:1  Górnik Radlin 1963-06-19 Górnik Radlin - Cracovia 0:1  Slavia Ruda Śląska 1963-06-23 Slavia Ruda Śląska - Cracovia 0:1  SHL Kielce 1963-06-26 SHL Kielce - Cracovia 3:1  Raków Częstochowa 1963-06-30 Cracovia - Raków Częstochowa 2:5