Mecze poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

2024-08-17 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:4
2024-08-17 Wisła Płock (U-17) - Cracovia (U-17) 3:2

2024-08-18 Cracovia (U-19) - Wisła Kraków (U-19) 1:4

"JAKO IV LIGA: Kolejne pewne zwycięstwo w Rącznej" -
cracovia.pl

JAKO IV LIGA: Kolejne pewne zwycięstwo w Rącznej

Cracovia II w 4. kolejce JAKO IV Ligi pokonała 5:1 Orła Ryczów. Gole dla Pasów zdobywali autor dubletu Mirosław Tabor, a także Adam Wierzbicki, Jakub Gut i Wiktor Piekarz. Nasz zespół po czterach seriach gier jest liderem tabeli z kompletem punktów.

Trzy dni po wygranej w Jawiszowicach Pasy podejmowały u siebie kolejny zespół z dużymi aspiracjami w JAKO IV Lidze, czyli Orła Ryczów. Spotkanie ułożyło się dla Pasów znakomicie, bo już po kwadransie prowadziliśmy 2:0 po dublecie Mirosława Tabora, który skompletował go w nieco ponad minutę. Nasz napastnik najpierw wykończył dokładne dogranie Ajdina Hasicia z lewej strony, a po chwili Bośniak wykorzystał błąd obrony rywali, odegrał piętą do Tabora, a ten lewą nogą zmieścił piłkę przy dalszym słupku.

Przed przerwą dołożyliśmy jeszcze jedno trafienia, a "hat-tricka" asyst skompletował Hasić. Skrzydłowy mięciutkim prostopadłym podaniem znalazł dobrze wbiegającego Wierzbickiego, który pewnym technicznym strzałem podwyższył wynik. Do swojego głosu doszli także goście, tuż przez końcem pierwszej połowy wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Pawłą Jaroszyńskiego. Do piłki podszedł Jakub Seweryn i pewnym strzałem zmniejszym prowadzenie Pasów.

Po przerwie tempo spotkania zdecydowanie zwolniło, nieco więcej z gry mieli zawodnicy Orła, którzy swoich szans szukali głównie po strzałach z dystansu i stałych fragmentach gry. W końcówce Pasy znów jednak podkręciły tempo, robiąc małą powtórkę z rozrywki sprzed zmiany stron. Znów dwa gole padły w bardzo krótkim odstępie. W 81. minucie zawodnicy trenera Mordaka przeprowadzili składną akcję, Biedrzycki wyłożył piłkę do Strózika, którego strzał zdołał odbić Wróbel, ale z dobitką Piekarza nie miał już szans. Po kilkudziesięciu sekundach nasz wahadłowy sprawnie podłączył się prawym skrzydłem i idealnie zagrał na przedpole do Guta, a ten bez problemu umieścił piłkę w pustej bramce.

W następnej kolejce Cracovię II czeka wyjazd do Bochni, na spotkanie z BKS Hal-Mont. Początek spotkania w sobotę 24 sierpnia o 17:00.
Źródło: cracovia.pl 18 sierpnia 2024 [1]