Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

2024-08-11 Cracovia II - MKS Trzebinia 7:0
2024-08-11 Igloopol Dębica (U-17) - Cracovia (U-17) 1:3

"Centralna Liga Juniorów: Pewna wygrana Cracovii na inaugurację" -

Centralna Liga Juniorów: Pewna wygrana Cracovii na inaugurację

Od wygranej zaczęli sezon zawodnicy Cracovii grający w Centralnej Lidze Juniorów U-19. „Pasy” pokonały Pogoń Szczecin 3:0.

Krakowianie wygrali pewnie. W 17 min bliski powodzenia był Mamroł, ale trafił w obramowanie bramki. Gospodarze dopięli swego po rzucie rożnym – piłkę zgrał Dziewicki, a Kaczor strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza.

Gospodarze kontrolowali grę, choć Szyptur też miał co robić. W 55 min z wolnego uderzał Bzdyl, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Ten zawodnik był asystentem przy drugim golu, wykładając piłkę na głowę do Mamroła. Cracovia nadal była stroną przeważająca, w 74 min o mało co, a gola zdobyłby Czerwiński, jednak dobra interwencja bramkarza zapobiegła utracie bramki. Ale trzeci gol dla gospodarzy padł w samej końcówce – strzał Polaka został wprawdzie zablokowany, ale dobitka Kołodzieja była już skuteczna.
Źródło: gazetakrakowska.pl 11 sierpnia 2024 [1]

"CLJ U-19: Idealny początek sezonu!" -
cracovia.pl

CLJ U-19: Idealny początek sezonu!

Juniorzy starsi w idealny sposób rozpoczęli sezon 2024/2025, pokonując w Rącznej 3:0 Pogoń Szczecin! Gole dla Pasów zdobywali Dawid Kaczor, Wiktor Mamroł i Nikodem Kołodziej.

Zespół trenera Wojciecha Ankowskiego od początku chciał narzucić swój styl gry i już w pierwszych minutach był blisko objęcia prowadzenia. Najpierw mocny strzał Czerwińskiego wylądował w rękach bramkarza, a po kwadransie dobrą indywidualną akcję wykonał Mamroł. Naszemu skrzydłowemu zabrakło tylko lepszego wykończenia, bo próbował podcinką zmieścić piłkę przy bliższym słupku, trafiając jednak właśnie w obramowanie bramki.

Cracovia duże zagrożenie sprawiała ze stałych fragmentów gry, gdzie w powietrzu nad rywalami górował Dziewicki. Jego pierwszy strzał został jeszcze wybity z linii bramkowej przez obrońców rywali, ale w 35. minucie jego wygrana pozycja okazała się kluczowa. "Dziewik" wyskoczył wysoko i zgrał piłkę na dalszy słupek, gdzie czekał bardzo dobrze ustawiony Kaczor i dał nam prowadzenie!

Kwadrans po przerwie było juz 2:0. Bzdyl opanował piłkę w polu karnym, znalazł trochę miejsca, podniósł głowę i dograł mięciutko na przedpole. Tam w tempo wszedł Mamroł i podręcznikowo strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po tym golu mecz nieco się uspokoił, nasza drużyna dobrze kontrolowała tempo gry, a trener Ankowski dał szansę kilku zawodnikom z ławki rezerwowych. W końcówce udało się jeszcze zadać kolejny cios. Sprzed pola karnego uderzał Polak, jego próba była zblokowana, ale piłka spadła w polu karnym wprost na nogę Kołodzieja, który czujnie, jak na napastnika przystało, wykończył akcję, ustalając wynik meczu.

Idealny początek sezonu juniorów starszych, których już za tydzień czeka hitowe spotkanie w Rącznej, do której przyjedzie Wisła Kraków.
Źródło: cracovia.pl 11 sierpnia 2024 [2]