1965-09-19 Victoria Jaworzno - Cracovia 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Victoria Jaworzno


pilka_ico
II liga , 8 kolejka
Jaworzno, niedziela, 19 września 1965

Victoria Jaworzno - Cracovia

1
:
2

(1:1)



Herb_Cracovia

Trener:
Adam Niemiec
Skład:
Krzemień
Galos
Bystrzycki
Książek
Pawlik
Śliwa
Ankus
Gowin
Magdziarz (Jochymczyk)
Przybylski
Straub

Sędzia: Panejko
Widzów: ok. 4 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 4000.

bramki Bramki
Straub (8') 1:0
1:1
1:2

Spiżak / Poprawski (10')
Hausner (84')
Skład:
L.Michno (65' Nowotnik)
Chemicz
Mikołajczyk
Rewilak
Antczak
Poprawski
Szymczyk
Hausner
Spiżak
J.Stokłosa
J.Kowalik

Ustawienie:
4-2-4
Mecze tego dnia:

1965-09-19 Koszarawa Żywiec - Cracovia II 0:0
1965-09-19 Victoria Jaworzno - Cracovia 1:2



Opis meczu

"Victoria traci punkty" -
Gazeta Krakowska

Victoria traci punkty

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W spotkaniu piłkarskim o mistrzostwo II ligi Victoria Jaworzno przegrała z Cracovią 1:2 (1:1). Spotkanie szybkie, ciekawe, przeprowadzane z polotem ataki, to dodatnie momenty widowiska.

Wczorajsze zwycięstwo drużyna krakowska zawdzięcza tym razem dobrej taktyce. Victoria od pierwszych momentów atakowała z impetem. Raz po raz na bramkę Michny szły groźne ataki zakończone strzałem. W 8 minucie Straub zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Poderwało to drużynę krakowską do kontrataków. W zamieszaniu podbramkowym w 10 minucie Poprawski przytomnym strzałem uzyskał wyrównanie. Od tej chwili Cracovia zwalnia umiejętnie grę i jedynie kontratakuje groźnymi wypadami swych szybkich skrzydłowych Hausnera i Kowalika. W tym okresie gry obie drużyny mają szanse na zdobycie bramek. W 15. minucie Magdziarz będąc sam na sam z Michną nie wykorzystał okazji i bramkarz Cracovii popisał się udaną interwencją. W 30 minucie Hausner zrewanżował się groźnym przebojem zakończonym strzałem w słupek. Po zmianie stron Cracovia nadal zwalnia tempo gry. Wybija to trochę z uderzenia gospodarzy, którzy zaczynają się gubić. W 65 minucie opuścił boisko Michno, który przy zderzeniu doznał kontuzji. Jego miejsce zajął Nowotnik. Decydującą o zwycięstwie Cracovii bramkę zdobył w 84 minucie Hausner. Ograł dwóch obrońców i nie dał większych szans bramkarzowi Victorii. W niespełna 2 minuty później Gowin z Victorii miał okazję na wyrównanie. Jego strzał trafił jednak w poprzeczkę. Spotkanie sędzio¬wał p. Ponejko z Wrocławia.
CRACOVIA: Michno (Nowotnik), Chemicz, Rewilak, Antczak, Mikołajczyk, Szymczyk, Hausner, Spiżak, Stokłosa, Kowalik, Poprawski.

VICTORIA: Krzemień, Galos. Bystrzycki, Książek, Pawlik, Śliwa, Ankus, Gowin, Magdziarz (Jochymczyk), Przybylski, Straub.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 223 z 20 września 1965


"Sukces Cracovii w Jaworznie" -
Echo Krakowa

Sukces Cracovii w Jaworznie

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
VICTORIA — CRACOYIA 1:2 (1:1). Bramki zdobył:: dla gospodarzy — Straub w 8 min., dla gości — Poprawski w 10 min. i Hausr.er w 84 min. Sędziował p. Pa. nejko z Wrocławia. Widzów 3,5 tys.

VICTORIA — Krzemień, Galas, Bystrzycki, Książek, Pawlik, Śliwa, Ankus, Gowin, Magdziarz (Jochymczyk), Przybylski, Straub. CRACOYIA — Michno (od 65 min. Nowotnik), Chemicz, Rewilak. Antczak, Mikołajczyk, Szymczyk, Hausner, Spiżak, Stokłosa, Kowalik, Poprawski.

Piłkarze biało-czerwonych zgotowali swym sympatykom przyjemną niespodziankę, zdobywając w Jaworznie dwa punkty. W pierwszych minutach gry drużyna Victorii przeprowadziła kilka groźnych ataków. Po jednym z nich w zamieszaniu podbramkowym Straub zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Podrywa to do walki Cracovię 1 w dwie minuty później Poprawski uzyskuje wyrównanie. W 15 min. groźną sytuację pod bramką Cracovii wyjaśnia Michno.

Po zmianie stron krakowianie umiejętnie zwalniają grę i odnosi się wrażenie, że chcą utrzymać wynik remisowy. Na 6 min. przed końcem spotkania Hausner idzie na przebój, ogrywa dwóch obrońców Victorii i z odległości około 12 m strzela, zdobywając drugą bramkę dla Cracovii. W ostatnich minutach obydwa zespoły mają okazję na zmianę wyniku: w 85 min. piłka po zagraniu głową przez Gowina trafia w poprzeczkę, a w 87 min. Kowalik z bliskiej odległości przenosi piłkę nad bramkę. Cracovia podobała się w Jaworznie, grając szybko i dobrze taktycznie.

W zespole zwycięzców najlepiej zagrali: Michno, Chemicz, Hausner, Spiżak oraz Kowalik. W drużynie pokonanych najlepszym zawodnikiem był Galas.
Źródło: Echo Krakowa nr 219 z 20 września 1965


Dziennik Polski

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Także drużyna drugiego- najstarszego-krakowskiego klubu —Cracovii sprawia swym zwolennikom dużo radości, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Jest to tym godniejsze p Określenia, że serce do gry u biało-czerwonych przyszło w ciężkim dla klubu okresie. Mówią o tym zresztą nie tylko wyniki na boisku. Na onegdajszej konferencji prasowej jeden z wiceprezesów Cracovii powiedział dosłownie: Zawodnicy Cracovii zrozumieli trudną sytuację klubu i podeszli do niego bardzo uczciwie, zadając kłam powszechnemu dziś przekonaniu o braku przywiązania do barw klubowych. Słowa. te, notujemy z największą przyjemnością.
Źródło: Dziennik Polski nr 224 z 21 września 1965


Mecze sezonu 1965/66