1928-08-26 Cracovia - TKS Toruń 3:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

walkower


Herb_Cracovia


pilka_ico
Liga
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 26 sierpnia 1928, 16:45

Cracovia - TKS Toruń

3
:
0



Herb_TKS Toruń



Sędzia: Franciszek Krukowski z Warszawy


Mecze tego dnia:

1928-08-26 Cracovia - TKS Toruń 3:0
1928-08-26 Cracovia II - Korona Kraków 4:3


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Mimo kilkakrotnej wymiany telegramów toruńczycy na mecz nie przybyli, wobec czego sędzia p. Krukowski z Warszawy odgwizdał 3:0 walk-over dla Cracovii.

Spotkanie nie odbyło się na wskutek protestu zarządu TKS i wstrzymania się od dalszego udziału w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. O sprawie tak pisał warszawski Kurjer Poranny zamieszczając następującą notatkę przed tym meczem: Do zarządu Ligi nadszedł protest w sprawie meczu TKS. - Warta, który odbył się w dniu 19 bm. i zakończył się wynikiem remisowym 2:2. Zarząd TKS domaga się zamknięcia boiska Warty, gdyż po meczu gracze toruńscy zostali przez publiczność pobici, a następnie trzymani w szatni przez godzinę, ażeby później pojedyńczo ukradkiem mogli opuścić boisko.

Zamiast spotkania ligowego odbył się towarzyski mecz z rezerwowym (tylko trzech zawodników z ligowej kadry) Ruchem górnośląskim, którego Cracovia pobiła 9:1 (5:1).

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zapowiedziane na dzień wczorajszy zawody ligowe TKS—Cracovia na boisku tej ostatniej nie doszły do skutku wobec nieprzybycia drużyny toruńskiej, która wycofała się z dalszego udziału w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Cracovia w ten sposób uzyskała dwa punkty, a łącznie z tern i wynik meczu w stosunku 3:0 na swoją korzyść. W miejsce zaś zawodów mistrzowskich odbył się mecz towarzyski Ruch—Cracovia, którego przebieg podajemy na inem miejscu.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 238 z 28 sierpnia 1928


Stadjon

Drużyna TKS. nie przybyła na mecz na znak protestu przeciwko zajściu, jakie miały miejsce na meczu Warta - TKS. w Poznaniu, podczas których 5 graczy TKS. zostało poturbowanych.
Źródło: Stadjon nr 35 z 28 sierpnia 1928 [1]



Mecze sezonu 1928