1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0
25. mecz Cracovii z Sandecją Nowy Sącz w oficjalnych rozgrywkach.
|
II liga grupa wschodnia , 17 kolejka Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 10 listopada 1991, 11:00
|
|
Skład: Holocher Węgiel Leśnowolski Bobaryko Osoba Ogrodowicz Owca Wrześniak A. Kubik Hermaniuk (48' Zegarek) Olijnyk Ustawienie: 4-4-2 |
Sędzia: Władysław Popczyk z Częstochowy
|
Skład: Sejud Nosal (69' Fałowski) Sowiński Małek Dorula Orzeł Pietrzak Szczepański Gródek Liber Kozelko (77' Pacholik) Ustawienie: 4-4-2 |
Zapowiedź meczu
Opis meczu
Tempo
Przed meczem odbyła się uroczystość przywrócenia Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego stadionowi Cracovii, i udziałem weteranów - Legionistów.
Źródło: Tempo 12 listopada 1991
Dziennik Polski
Craoovia: Holocher — Węgiel, Łeśnowolski, Bobariko, Osoba — Owca, Ogrodowicz, Wrześniak, Kubik — Hermaniuk (40’ Zegarek), Olejnik.
Sandecja: Sejud — Nosal (70' Palowski), Sowiński, Małek, Dornia — Orzeł, Kozetko (77’ Pachalik), T. Szczepański, Gródek — Pietrzak, Liber.
Było to, zwłaszcza do przerwy, żenujące widowisko. Obie drużyny „potwierdziły”, że nieprzypadkowo zajmują dwie ostatnie lokaty w tabeli. Zademonstrowały fatalną formę. Chaos na boisku, niecelne podanie, anemiczne strzały, brak „pomyślunku” w grze — oto obraz tego meczu.
Przez godzinę żadna z drużyn nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. Akcje, najczęściej przypadkowe, kończyły się z reguły w środku pola. Aż żal było patrzeć co wyczyniają z piłką Ii-ligowi futboliści...
Nowosądeczanie, wśród których ponad przeciętność chwilami wybijał się jedynie T. Szczepański, na dobrą sprawę Wypracowali tylko jedną niezłą sytuację: w 57 min. z ostrego kąta strzelił Liber, ale Holocher nie dał się zaskoczyć. Od tego momentu gra się wreszcie ożywiła. W 60 min. dwukrotnie zatrudnił Sejuda mało widoczny do tej pory Olejnik. W 73 min. popisał się ładną „główką”, jednak i ona nie przyniosła gola. 7 min. później Owca trafił w słupek. Dodajmy, że nieco wcześniej wspomniany duet panów „O” miał jeszcze jedną dogodną okazję do zdobycia bramki, ale w zamieszaniu podbramkowym nie wykazał dostatecznego refleksu.Źródło: Dziennik Polski nr 261 z 12 listopada 1991
b.d.
Cracovia nadal gra bez Rząsy i Dudy (rzekomo nie chcą już występować w tym klubie) oraz kontuzjowanego Apryjasa. Zadebiutował przed krakowską publicznością pomocnik Ogrodowicz. Sandecja grała bez Micora oraz Puszkarenki. Goście od początku grali defensywnie, nastawiając się na uzyskanie jednego punktu.
Spotkanie nieco ożywiło się w końcówce I połowy. W 43 min. Owca strzelał głową, ale piłka minęła bramkę o centymetry. W n połowie Cracovia miała wyraźną przewagę, lecz nie potrafiła zdobyć nawet jednej bramki. W 60 min. Olejnik ładnie strzelił z woleja, ale Sejud obronił w dobrym stylu. Sytuacja ta powtórzyła się chwilę później. W 71 min. Olejnik, po podaniu Owcy, nie trafił w piłkę, będąc na doskonałej pozycji. Po trzech minutach ten sam zawodnik uderzył piłkę głową prosto w ręce bramkarza, a jeszcze chwilę potem Owca nie trafił w piłkę będąc 10 metrów od bramki gości. Jeszcze w 80 min. Owca z daleka strzelił w słupek. W rewanżu Sandecja stworzyła groźną sytuację, ale świetnie spisał się Holocher.
Od niedzieli stadion Cracovii znowu, tak jak przed wojną, nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.
CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, 0soba — Owca, Ogrodowicz, Wrześniak, Kubik — Olejnik, Hermaniuk (46 min. Zegarek).
SANDECJA: Sejud — Nosal (70 min. Fałowski), Sowiński, Małek, Dorula — Orzeł, T. Szczepański, Pietrzak, Gródek — Kozelko (77 min. Pacholik), Liber.
Sędziował W. Popczyk z Częstochowy. Widzów 1 tys. Żółte kartki: Leśnowolski oraz Dorula i Pietrzak.
b.d.
CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, Osoba — Owca, Ogrodowicz, Wrześniak, Kubik — Hermaniuk (46. Zegarek), OLEJNIK. Trener: Zdzisław PODEDWORNY.
SANDECJA: A. SEJUD — Nosal (69. Fałowski), Sowiński. Zb. Małek, Dorula — Orzeł, Pietrzak, Szczepański, Gródek — Liber, Kozelko (77, Pacholik), Trener: Tadeusz KANTOR. Żółte kartki: Leśnowolski, Dorula, Pietrzak.
Pierwsza połowa spotkania stała na beznadziejnie słabym poziomie, gra była chaotyczna i żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką przeciwnika. Dopiero po przerwie nastąpiło pewne ożywienie w szeregach „pasiaków”. W 47 min. Owca zdobył wprawdzie bramkę po rzucie rożnym ale nieco wcześniej w sposób mało widoczny „zgasił” piłkę ręka, co czujnie wyłapał sędzia. Z kolei w 60 min. dwukrotnie w dogodnych sytuacjach podbramkowych znalazł się Olejhik, ale przytomnie zachował się bramkarz Sandecji — Artur Sejud. Wreszcie w 77 min. po strzale Stanisława Owcy piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole.
b.d.
CRACOVJA: Holocher — Węgiel, Leśnowolski, Babariko, Osoba — Owca, Ogrodowicz Kubik. Wrześniak — Herma-niuk (Zegarek 46). Olejnik.
SANDECJA: Sejud — Nosol, (Fałowski 69), Sowiński, Małek, Dorula — Orzeł, Pietrzak, Szczepański, Gródek — Liber, Kozelko (Paeholik 77).
Żałosnym widowiskiem uraczyli zmarzniętą grupkę kibiców na zakończenie rundy jesiennej piłkarze obydwu drużyn. Nominalnie są drugoligowcami, ale prezentują poziom A klasy 1 też to chyba napisałem na wyrost, bowiem A--klasowcy mogą się poczuć urażeni.
Przez godzinę na boisku literalnie nic się nie wydarzyło, obie drużyny prześcigały się w niecelnych podaniach, na placu gry panował chaos. Trzy strzały na bramkę Sejuda, w tym jeden Owcy w słupek, to zbyt mało jak na 90 min gry. Poziom gry obu zespołów ma bezpośredni wpływ na ich miejsce w tabeli.Źródło: b.d. 12 listopada 1991
b.d.
CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Leśnowolski, Bobariko, Osoba — Ogrodowicz, Owca, Wrześniak, Kubik — Hermaniuk (46 min. Zegarek), Olejnik.
SANDECJA: Sejud—Nosal (70 min. Palowski), Sowiński, Małek, Dorula — Orzeł, Pietrzak, Szczepański, Gródek — Liber, Kozelko (76 min. Pacholik).
Stadion Cracovii powrócił do swojej przedwojennej nazwy. Przed meczem z Sandecją nadano temu obiektowi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. W wypowiedziach działaczy klubu odwoływano się do przeszłości, ale tak się niestety składa, że im bardziej sięga się pamięcią wsteez, tym jest ona ciekawsza, bo teraźniejszość jawi się już jako obraz... nędzy i rozpaczy.
Cracovia w zakończonej jesiennej rundzie dokonała rzadkiego „wyczynu” nie wygrywając u siebie ani jednego spotkania. Zaczęła wprawdzie od zwycięstwa w Dębicy nad Wis-łoką, po drodze udało jej się jeszcze trzy razy zremisować, ale później było już coraz gorzej... W niedzielę miała wszelkie dane ku temu, by skończyć rozgrywki tak, jak je rozpoczęła. Można było tak zakładać, skoro przeciwnik krakowian zajmował przedostatnie miejsce w tabeli, a siła ofensywna gospodarzy została wzmocniona Olejnikiem, któremu skończyła się karencja za czerwoną kartkę.
Nie po raz pierwszy w tym sezonie wszelkie przedmeczowe rachuby „wzięły w łeb". Sandecja mająca większe nadzieje na utrzymanie się w II lidze wywiozła z Krakowa jeden punkt, a czwarty w tych rozgrywkach remis Cracovii jest kolejnym dla niej gwoździem w trumnę. W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce Sejuda. W 10 minucie Owca strzelił z ostrego kąta w tzw. długi róg, ale piłka nie trafiła do celu. W 30 min. obrońcy Sandecji najpierw zablokowali uderzenie Węgla, a później Hermaniuka.
Po zmianie stron między 60 a 76 min. nastąpił kwadrans Olejnika. Na początek strzelił z woleja prawą nogą, jednak Sejud był na miejscu. Kilkadziesiąt sekund później uderzył dla odmiany lewą, z kozłującej piłki, ale golkiper Sandecji również zażegnał niebezpieczeństwo. W 70 min. Owca podał do Olejnika prawie na linię bramkową, jednak Rosjanin nie zdołał wepchnąć piłki do siatki. 5 minut później próbował on pokonać Sejuda strzałem głową, ale znów bez rezultatu.
Najlepszą sytuację mieli krakowianie i — co często się zdarza w piłce — zaraz goście w 80 min. Olejnikowi wybito piłkę w polu karnym (zagranie było na granicy faulu), Owca silnie strzelił po ziemi i trafił w słupek. W rewanżu goście natychmiast skontrowali i Holocher z Węglem w ostatniej chwili zablokowali szarżę Pietrzaka. Były to jedyne godne odnotowania zdarzenia z tego meczu. Reszta to chaos, przypadkowość, mnóstwo niecelnych podań. Dotyczy to zarówno jednej, jak i drugiej drużyny, miejsca więc. przez nie zajmowane nie są przypadkowe. Zwłaszcza Cracovia celuje w tym, że sama sobie komplikuje grę wybierając w danej chwili najgorszy z możliwych wariantów.
Jeszcze kilka miesięcy temu awans do II ligi obu niedzielnych rywali jawił się jako nadzieja do wyjścia z „zaściankowego” piłkarstwa. Na razie wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku trzeba się będzie pożegnać z tym szczeblem rozgrywek. A może się mylę?Źródło: b.d. 12 listopada 1991
b.d.
CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Bobariko, Leśnowolski, Osoba — Owca, Wrześniak, Ogrodowicz, Kubik — Hermaniuk (46 Zegarek), Olejnik.
SANDECJA: Sejud — Nosal (70 Palowski), Sowiński. Małek, Dorula, Gródek, Orzeł, Szczepański, Pietrzak — Kozełko (77 Pacholik), Liber.
Zaczęło się bardzo uroczyście. Zgodnie z uchwałą zarządu KS Cracovia stadionowi przy ul. Kałuży przywrócono pierwotną nazwę — imienia pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
A sam mecz na poziomie A klasy. Spotkały się rzeczywiście dwie najsłabsze drużyny II ligi. Dużo ambicji, żadne umiejętności. Dziesiątki niedokładnych podań, braki “techniczne, przypadkowe akcje, chaotyczna gra — oto co oglądaliśmy przez. 90 minut. Przez 60 minut obaj bramkarze byli bezrobotni, w ostatnich 30 minutach gra nieco ożywiła, się. Najpierw strzał z kąta Libera obronił Holocher, w chwilę potem Olejnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Sejudem. W 78 min. po strzale Owcy piłka odbiła się od słupka, w kontrataku bliski szczęścia był Pietrzak, ale obrońcy Cracovii w ostatniej chwili zablokowali jego strzał, wybijając piłkę na róg.Źródło: b.d. 12 listopada 1991
1991-07-24 Start Nowy Sącz - Cracovia 1:2 1991-07-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:1 1991-08-04 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:2 1991-08-07 Unia Tarnów - Cracovia 3:1 1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1 1991-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:1 1991-08-28 Olimpia Elbląg - Cracovia 3:0 1991-09-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3 1991-09-07 Stal Rzeszów - Cracovia 5:0 1991-09-11 Cracovia - Korona Kielce 0:1 1991-09-14 Cracovia - Avia Świdnik 1:1 1991-09-21 Petrochemia Płock - Cracovia 1:1 1991-09-25 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:3 1991-09-29 Cracovia - Chemik Bydgoszcz 1:2 1991-10-05 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0 1991-10-13 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2 1991-10-16 KS Bocheński - Cracovia 2:2 1991-10-19 Boruta Zgierz - Cracovia 4:0 1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1 1991-11-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0 1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0 1991-11-24 Cracovia - Bukowina Czerniowce 3:1 1992 Trening Noworoczny 1992-01-22 Cracovia - Górnik Konin 1:1 1992-01-25 Cracovia - Górnik Konin 3:2 1992-01-30 Cracovia - Jadowiczanka 5:0 1992-02-01 Cracovia - Wawel Kraków 4:1 1992-02-05 Cracovia - Tesla Stropkov 2:2 1992-02-08 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:0 1992-02-12 Cracovia - Świt Krzeszowice 2:0 1992-02-16 Cracovia - Kabel Kraków 0:1 1992-02-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1 1992-02-22 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0 1992-02-27 Cracovia - Bolesław Bukowno 5:0 1992-03-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:3 1992-03-04 Cracovia - Górnik Siersza 1:2 1992-03-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2 1992-03-14 Stomil Olsztyn - Cracovia 1:1 1992-03-18 Wanda Kraków - Cracovia 0:5 1992-03-22 Cracovia - GKS Bełchatów 0:1 1992-03-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1 1992-04-05 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0 1992-04-08 Skalanka Skała - Cracovia 1:4 1992-04-12 Cracovia - Olimpia Elbląg 0:1 1992-04-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1 1992-04-26 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0 1992-04-29 Avia Świdnik - Cracovia 2:0 1992-05-03 Cracovia - Petrochemia Płock 2:1 1992-05-05 Kabel Kraków - Cracovia 4:2 1992-05-09 Chemik Bydgoszcz - Cracovia 4:1 1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1 1992-05-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:2 1992-05-31 Cracovia - Boruta Zgierz 0:1 1992-06-06 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 3:0 1992-06-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3 1992-06-16 Cracovia - Widzew Łódź 1:1 1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2