Gut (66' Wierzbicki)

"JAKO IV LIGA: KOMPLET PUNKTÓW NA START SEZONU!" -
Cracovia.pl

JAKO IV LIGA: KOMPLET PUNKTÓW NA START SEZONU!

Cracovia II na start sezonu 2024/2025 pokonała na wyjeździe 2:0 Lubań Maniowy, a obie bramki dla Pasów zdobył wprowadzony na boisko w drugiej połowie Szymon Doba.

Ambitna postawa gospodarzy

Gospodarze od początku meczu pokazali, dlaczego od lat kończą sezony w czołówce tabeli IV Ligi. Mieli za zadanie sprawić Pasom ciężkie popołudnie i tak rzeczywiście długimi fragmentami było, szczególnie w pierwszej połowie. Cracovia miała przewagę w kulturze gry i utrzymywaniu się przy piłce, ale kiedy tylko Lubań wyczuwał szansę na szybki atak, to momentalnie z niej korzystał. Przed przerwą gospodarze mogli objąć prowadzenie, kiedy po błędzie Jakuba Burka piłka w polu karnym spadła pod nogi jednego z ich zawodników, który ostatecznie posłał ją nad bramką. Oprócz tego zawodnicy Lubania kilkukrotnie próbowali strzałów z dystansu, ale albo pewnie radził sobie z nimi Burek, albo przelatywały one koło bramki.

Nasz zespół powinien uspokoić swoją sytuację w tym meczu na dosyć wczesnym etapie, brakowało jednak skuteczności. W pierwszej połowie dobre sytuacje mieli Jakub Gut i Mirosław Tabor, brakowało im jednak precyzji bądź podjęcia lepszej decyzji. Tabor także po przerwie doszedł do dwóch okazji, pokazując, że 19 goli w zeszłym sezonie nie wzięło się z przypadku, znów jednak szwankowało wykończenie, bo najpierw strzałem głową z kilku metrów trafił w bramkarza, a kilka minut później w dogodnej sytuacji posłał piłkę wysoko nad bramką. Najlepsza okazja pojawiła się w 70. minucie, kiedy wprowadzony z ławki Maksymilian Czerwiński został wycięty w polu karnym i sędzia, po chwili namysłu, wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Jakub Sutor, uderzając jednak niecelnie.

Złote wejście Doby

Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Szymon Doba i jak się okazało była to zmiana kluczowa dla losów meczu. Już po dwóch minutach nasz napastnik otrzymał piłkę przed polem karnym i momentalnie posłał precyzyjny strzał lewą nogą, a piłka tuż przy dalszym słupku wylądowała w bramce. Po chwili miał okazję na dublet, kiedy świetną akcję indywidualną przeprowadził Czerwiński, wykładająć mu piłkę na przedpole, w tej sytuacji jednak Doba uderzył nad poprzeczką. Dublet przyszedł w samej końcówce. Oskar Lachowicz podniósł głowę i dograł idealnie na dalszy słupek, a Doba dopełnił formalności ustalając wynik i zapewniając drużynie trenera Krzysztofa Mordaka komplet punktów na start sezonu.

Już w przyszłym tygodniu, dokładnie w niedzielę 11 sierpnia o 13:00, przed Cracovią II pierwszy domowy mecz sezonu, bo do Cracovia Training Center w Rącznej przyjedzie MKS Trzebinia.