1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_GKS Bełchatów

Trener:
Zbigniew Lepczyk
pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 3 kolejka
Bełchatów, niedziela, 11 sierpnia 1991, 18:00

GKS Bełchatów - Cracovia

3
:
1

(2:0)



Herb_Cracovia

Trener:
Janusz Sputo
Skład:
Pochopień
Mak
Koterwa
Liszka
Gawlica
Letunow
Kwiatkowski
Stelmach (73' Kmiecik)
Karbownik
Mikulski
Lesczuk (75' Berensztajn)

Ustawienie:
4-4-2

Sędzia: Andrzej Należnik z Katowic oraz Griner i Rusek z Katowic
Widzów: 4 000

bramki Bramki
Letunow (4')
Leszczuk (34')
Karbownik (51')
1:0
2:0
3:0
3:1



Rząsa (81')
zolte_kartki Żółte kartki
Depa
Wrześniak
Skład:
Holocher
Węgiel
Leśnowolski
K. Duda
A. Kubik
Owca (57' Hajduk)
Wrześniak
Depa
J. Czarnik (48' P. Gruszka)
Hermaniuk
Rząsa

Ustawienie:
4-3-3



Opis meczu

Tempo

W pierwszej połowie meczu zdecydowaną przewagę posiadała drużyna bełchatowska . Potrafiła ją udokumentować aż trzema bramkami, co ustawiło mecz po przerwie. Krakowianie nie mając nic do stracenia ruszyli z impetem do przodu, odkrywając swoje tyły, co stworzyło okazje do szybkich kontr ze strony gospodarzy. Spotkanie w II połowie mogło się więc podobać. Kibice raz po raz oglądali to pod jedną, to pod drugą bramka gorące sytuacje. Częściej przy piłce byli goście, dwa razy trafiając piłką w słupek. Dwie idealne pozycje bramkowe zaprzepaścili również w drugiej części spotkania Karbownik i Leszczuk. Ich strzały obronił jednak w ładnym stylu Holocher.
Źródło: Tempo 12 sierpnia 1991


"Zapaść „pasów" w Bełchatowie" -
b.d.

Zapaść „pasów" w Bełchatowie

GKS BEŁCHATÓW — CRACOVIA 3—1 (3—0). Bramki: Letunow (4 min.). Leszczuk (26), Karbownik (31) — Rząsa (81). Żółte kartki: Wrześniak i Depa.

CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Duda. Leśniowolski, Kubik, Owca (57. Hajduk), Czarnik (46, Gruszka), Depa, Wrześniak, Rząsa, Hermaniuk.

Po niezłym meczu zasłużone i wyraźne zwycięstwo Bełchatowa. O wyniku spotkania zadecydowały dwa pierwsze kwadranse gry, po których gospodarze prowadzili aż 3—9 (najefektowniejsza bramka gracza ze Wschodu Letunowa: dynamiczna „główka” po rzucie wolnym). Po zmianie stron Cracovia ma optyczną przewagę w polu: w 64 Rząsa z kilku metrów, mając przed sobą pustą bramkę, strzela w... słupek. Ukoronowaniem ambitnych ataków „biało--czerwonych” jest honorowa bramka w 81 min: po rzucie wolnym Wcześniaka piłka trafiła w poprzeczkę przejął ją Rząsa i skierował do siatki...
(fip)
Źródło: b.d. 12 sierpnia 1991


"Nokautujący początek" -
Dziennik Polski

Nokautujący początek

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Bełchatów — Cracovia 3:1 (3:0)

Bramki: Letunow (4), Leszczuk (28), Karbownik (32) — Rząsa (81). Sędziował A, Należnlk (Katowice). Żółte kartki: Wrześniak, Depa. Widzów ok. 2 tys. Cracovia: Holocher — Węgiel Duda. Leśnowolski, Kubik — Czarnik (46’ Gruszka), Owca (56’ Hajduk), Depa, Wrześniak — Rząsa, Hermaniuk.

Przez dwa pierwsze kwadranse gospodarze mieli sporą przewagę, której efektem były aż trzy gole. Najładniejszego zdobył gracz zzą Buga Letunow. który po rzucie wolnym popisał się celną „główką”. Goście próbowali kontratakować, ale niewiele z tego wychodziło, choć w 38 min. byli bliscy szczęścia (poprzeczka!).

Bełchatowianię po godzinie gry nie wysilali się już zbytnio. Główna swa uwagę zwrócili na grę w defensywie. Krakowianie mieli w tym czasie przewagę. Bardzo aktywny Węgiel wspierał swoich kolegów w ataku Gdyby jeszcze ci celniej strzelali... W 64 min. Rząsa mając przed sobą pusta bramkę trafił w słupek. Zrewanżował się za to nieudane zagranie w 81 min., kiedy to do strzale z wolnego Wcześniaka i odbiciu się piłki od poprzeczki zdobył honorowego gola.
(TzŁ)
Źródło: Dziennik Polski nr 185 z 12 sierpnia 1991


"Ambicja to za mało" -
b.d.

Ambicja to za mało

Bełchatów — Cracovia 3-1 (3-0)

Pierwsze pół godziny należało zdecydowanie do gospodarzy, którzy zaatakowali z polotem i pasją. Często zmieniali pozycje, gubiąc zawodników Cracovii. Już w 4 min wspaniałym wyskokiem popisał się Rosjanin Letunow i głową zdobył pierwszą bramkę. Następne ataki przyniosły bramki w 27 min Leszczuka po błędzie środkowych obrońców Cracovii i w 30 min Karbownika po długim, solowym rajdzie. Mając trzybramkowe prowadzenie Bełchatów pilnował wyniku. Cracovia natomiast nie rezygnowała. W drugiej połowie piłkarze z Krakowa mieli kilka dobrych sytuacji. Najlepszą z nich zmarnował w 64 min Rząsa, trafiając piłką w słupek po strzale do pustej bramki. Zrehabilitował się dopiero w 81 min, kiedy po wolnym odbita od poprzeczki piłka trafiła pod jego nogi. Pił-karze Cracovii zaprezentowali w Bełchatowie dużą ambicję, chęć walki i niezłą technikę. Taktycznie jednak ustępowali drużynie z Bełchatowa.

1-0 Letunow, 4 min (głową); 2-0 Leszczuk, 27 min; 3-0 Karbownik, 30 min; 3-1 Rząsa, 81 min.

CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Duda, Leśnowolski, Kubik — Hermaniuk, Owca (58 min Hajduk), Czarnik (46 min Gruszka), Depa — Wrześniak, Rząsa.

Sędziował A. Należnik z Katowic. Widzów 2 tys. Żółte kartki: Depa i Wrześniak.
HS
Źródło: b.d. 12 sierpnia 1991


"GKS BEŁCHATÓW — CRACOVIA 3—1 (3—0)" -
b.d.

GKS BEŁCHATÓW — CRACOVIA 3—1 (3—0)

1—0 — Letunow, 3 (głową) 2—0 — Leszczuk, 26, 3—0 — Karbownik. 32, 3—1 — Rząsa, 81.

Sędziował Andrzej Naleśnik (Katowice). Widzów 2500.

GKS: POCHOPIEŃ — Mak, Koterwa. GAWLICA, Liszka — KARBOWNIK, Letunow, Kwiatkowski, Stelmach (75. Berensztajn) — Leszczuk (75. Kmieci), Mikulski. Trener Zbigniew LEPCZYK.

CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Duda, Leśnowolski, Kubik — Owca (57. Hajduk), Hermaniuk, Wcześniak, Depa — Czarnik (46. Gruszka), RZĄSA. Trener Janusz SPUTO.

Zółte kartki: Depa. Wrześniak.

20 min. przed mecz "rozpoczął” się już na trybunach. Krakowscy kibice (a właściwie pseudokibice) przez płot wdarli ’ się na stadion i z miejsca na trybunach rozpoczęli bójki.

Piłkarze bełchatowscy rozpoczęli od „mocnego uderzenia”. Już w 3 min. prowadzili 1—0. Kwiatkowski z wolnego idealnie podał do Letunowa. który strzelając głową pod poprzeczkę u-mieścił piłkę w siatce Holochera. Gospodarze przez cały czas byli w natarciu. W 26 min. na listę strzelców wpisał się Leszczuk, który nie zmarnował sytuacji jaką „podarował” mu na Polu karnym Czarnik. 6 min. później ładnym rajdem prawą stroną popisał się Karbownik. Udanie zakończył on tę szarżę strzelając płasko na 3—0.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W 63 min. najaktywniejszy w ataku Cracovii, Rząsa strzelając już praktycznie do pustej bramki trafił w słupek. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. W 81 min. tuż przed linią 16 m egzekwował wolnego Wrześniak. Uderzył piekielnie silnie, wprost w poprzeczkę. Piłka odbiła się i skozłowała. Dopadł ją Rząsa i nie miał już kłopotów ze strzeleniem honorowej bramki.
Źródło: b.d. 12 sierpnia 1991


"GGKS Bełchatów - CRACOVIA 3:1 (3:0)" -
b.d.

GGKS Bełchatów - CRACOVIA 3:1 (3:0)

Bramki: Bełchatów — Letunow 4, Leszczuk 27, Karbownik 32; Cracovia — Rząsa 82. Sędziowali: Naleśnik jako główny oraz Griner i Rusek (Katowice). Widzów 2300.

BEŁCHATÓW: Pochopień — Mak, Gawlica, Koterwa, Liszka — Letunow, Kwiatkowski, Stelmach (73 Berensztajn) — Leszczuk (73 Kmiecik), Karbownik, Mikulski.

CRACOYIA: Holocher — Węgiel, Duda, Leśnowolski, Kubik — Owca (38 Hajduk), Hermanluk, Wrześniak, Depa — Czarnik (46 Gruszka), Rząsa.

Żółte kartki: Depa i wrześniak (Cracovia).

BEŁCHATÓW, 11.8 (Inf wł.). Zanim jedenastki miejscowego GKS i Cracovii rozpoczęły grę, między kibicami obydwu drużyn doszło do pierwszej rozróby. Później — gdy piłkarze walczyli już na murawie — obok obserwowaliśmy krótkotrwałą bójkę na pięści. Trzeba przyznać, że grupa z Krakowa — mimo policyjnej asysty — czuła się bardzo pewnie, od początku zachowując się prowokacyjnie. Parada krakowian po trybunach z klubową flagą musiała zakończyć się tak, jak się skończyła, czyli kolejną rozróbą. Grupa kibiców gości ucichła i stała się spokojniejsza dopiero po kolejnych bramkach Bełchatowa. Strzelecki festiwal GKS rozpoczął w 4 min.

Aleksie) Letunow, kierując piłkę głową w „okienko” bramki Cracovii po precyzyjnym rzucie wolnym, wykonanym przez Grzegorza Kwiatkowskiego. Przed drugim golem dla gospodarzy najpierw głową strzelał Dariusz Stelmach, ale piłka odbiła się od któregoś z obrońców. Dopadł jej Piotr Leszczuk i mimo niewygodnej pozycji — z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 32 min. po rajdzie prawą stroną boiska Zbigniewa Karbownika, piłka po raz trzeci wylądowała w bramce Marka Holochera. Honorowego gola dla gości zdobył Tomasz Rząsa, który wcześniej (64 min.) mając przed sobą pustą bramkę, z bliska trafił w... słupek.
Toman Jagodziński
Źródło: b.d. 12 sierpnia 1991


"„Pasy" na tarczy" -
b.d.

„Pasy" na tarczy

GKS BEŁCHATÓW — CRA-COVIA 3:1 (3:0). Bramki dla gospodarzy: Letunow w 4 miń, głową, Leszczuk 27 min. i Karbowiak w 30 min., dla gości Rząsa w 81 min. Żółte kartki Depa i Wrześniak. Sędziował A. Naleźnik z Katowic.

CRACOVIA: Holocher — Węgiel, Duda, Leśnowolski, Kubik — Wrześniak, Owca (od 58 Hajduk). Hermaniuk, Depa — Czarnik (od 46 min. Gruszka) Rząsa.

Gospodarze zaskoczyli cracovian szybkimi atakami od pierwszej minuty, często zmieniali pozycję, co spowodowało chaos w linii obronnej „pasiaków”. Trzy gole zdobyte przez GKS w ciągu pół godziny przesądziły o zwycięstwie gospodarzy, którzy po przerwie zwolnili wyraźnie tempo, oddając inicjatywę Cracovii. Ataki gości były jednak mało skuteczne. W 64 min. najlepsze okazje do zdobycia gola zmarnował Rząsa, miał przed sobą pustą bramkę, ale trafił piłką w słupek. Zawodnik ten zrehabilitował się w 81 min. dobijając piłkę odbitą , od poprzeczki po rzucie wolnym.
Źródło: b.d. 12 sierpnia 1991


Mecze sezonu 1991/92

Start Nowy Sącz 1991-07-24 Start Nowy Sącz - Cracovia 1:2  Wisłoka Dębica 1991-07-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:1  Stomil Olsztyn 1991-08-04 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:2  Unia Tarnów 1991-08-07 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  GKS Bełchatów 1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1  Gwardia Warszawa 1991-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:1  Olimpia Elbląg 1991-08-28 Olimpia Elbląg - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 1991-09-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Stal Rzeszów 1991-09-07 Stal Rzeszów - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1991-09-11 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Avia Świdnik 1991-09-14 Cracovia - Avia Świdnik 1:1  Wisła Płock 1991-09-21 Petrochemia Płock - Cracovia 1:1  Wieczysta Kraków 1991-09-25 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:3  Chemik Bydgoszcz 1991-09-29 Cracovia - Chemik Bydgoszcz 1:2  Błękitni Kielce 1991-10-05 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1991-10-13 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2  Bocheński Bochnia 1991-10-16 KS Bocheński - Cracovia 2:2  Boruta Zgierz 1991-10-19 Boruta Zgierz - Cracovia 4:0  Siarka Tarnobrzeg 1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1  Resovia Rzeszów 1991-11-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Bukowina Czerniowce 1991-11-24 Cracovia - Bukowina Czerniowce 3:1  Cracovia_herb 1992 Trening Noworoczny  Górnik Konin 1992-01-22 Cracovia - Górnik Konin 1:1  Górnik Konin 1992-01-25 Cracovia - Górnik Konin 3:2  Jadowiczanka Jadowniki 1992-01-30 Cracovia - Jadowiczanka 5:0  Wawel Kraków 1992-02-01 Cracovia - Wawel Kraków 4:1  Tesla Stropkov 1992-02-05 Cracovia - Tesla Stropkov 2:2  Tarnovia Tarnów 1992-02-08 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:0  Świt Krzeszowice 1992-02-12 Cracovia - Świt Krzeszowice 2:0  Tarnovia Tarnów 1992-02-16 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Górnik Konin 1992-02-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  Hutnik Kraków 1992-02-22 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Bolesław Bukowno 1992-02-27 Cracovia - Bolesław Bukowno 5:0  Jagiellonia Białystok 1992-03-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:3  Górnik Siersza 1992-03-04 Cracovia - Górnik Siersza 1:2  Wisłoka Dębica 1992-03-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2  Stomil Olsztyn 1992-03-14 Stomil Olsztyn - Cracovia 1:1  Wanda Kraków 1992-03-18 Wanda Kraków - Cracovia 0:5  GKS Bełchatów 1992-03-22 Cracovia - GKS Bełchatów 0:1  Korona Kielce 1992-03-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Gwardia Warszawa 1992-04-05 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Skalanka Skała 1992-04-08 Skalanka Skała - Cracovia 1:4  Olimpia Elbląg 1992-04-12 Cracovia - Olimpia Elbląg 0:1  Jagiellonia Białystok 1992-04-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1  Stal Rzeszów 1992-04-26 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Avia Świdnik 1992-04-29 Avia Świdnik - Cracovia 2:0  Wisła Płock 1992-05-03 Cracovia - Petrochemia Płock 2:1  Kabel Kraków 1992-05-05 Kabel Kraków - Cracovia 4:2  Chemik Bydgoszcz 1992-05-09 Chemik Bydgoszcz - Cracovia 4:1  Błękitni Kielce 1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Polonia Warszawa 1992-05-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:2  Boruta Zgierz 1992-05-31 Cracovia - Boruta Zgierz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 1992-06-06 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1992-06-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  Widzew Łódź 1992-06-16 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Sandecja Nowy Sącz 1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2