1981-08-04 Cracovia - Legia Warszawa 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 19:14, 7 sty 2025 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

turniej jubileuszowy


Herb_Cracovia

Trener:
Henryk Stroniarz
pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, wtorek, 4 sierpnia 1981, 17:15

Cracovia - Legia Warszawa

1
:
1

(1:0)



Herb_Legia Warszawa


Skład:
Koczwara
Wójtowicz
Dybczak
Nazimek
Turecki
Liszka
Gacek
Błachno
Karaś
Smoleń (31' Kuć)
Bujak

Sędzia: E. Iwański

bramki Bramki
Bujak 13' 1:0
1:1

Topolski 60'


Zapowiedź meczu

Opis meczu

"K. Górski chwali Cracovię" -
Gazeta Krakowska

K. Górski chwali Cracovię

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W drugim spotkaniu Cracovia zremisowała z Legią 1:1 (1:0). Warszawianie grali w mocno osłabionym składzie bez Janosa, Kazimierskiego, Kusty. Załężnego i Miłoszewicza, także krakowianie wystąpili w odmłodzonym składzie. Mecz był wyrównany, gospodarze spisali się nadspodziewanie dobrze, będąc równorzędnym partnerem dla pierwszoligowców. W 13 min. Bujak przechwycił piłkę po dokładnym podaniu Błachny i zdobył prowadzenie dla swego zespołu.

Gospodarze grali rozważnie, zwalniali grę w środku pola, próbując szybkich kontrataków. I gdyby celniej strzelali, mogliby z powodzeniem ten mecz wygrać. Legia zawiodła. W 60 min. piłkę po rzucie wolnym otrzymał Topolski i z ok. 25 m silnym strzałem zdobył wyrównującego gola.

Mecz zakończył się więc remisem i dopiero rzuty karne musiały rozstrzygnąć o awansie do finału jednej z drużyn. Tutaj znacznie lepiej spisali się goście, wygrywając 3:2. Najpierw strzał Dybczaka obronił Sobieski. Wójtowicz zdobył gola. Gacek trafił piłką w poprzeczkę. Błachno pewnie wykorzystał „Jedenastkę", a Turecki nie zdołał pokonać bramkarza Legii. Dla warszawian bramki zdobyli Lasoń, Sobczyński i Majewski.

Po meczu trener Legii K. Górski powiedział: Cracovia zaskoczyła mnie swą grą i jeśli w lidze będzie demonstrować tak dobrą formę, to powinna walczyć o awans do ekstraklasy.

CRACOVIA: Koczwara, Wójtowicz. Dybczak, Nazimek, Turecki. Liszka, Gacek, Błachno, Karaś. Smoleń (od 31 min. Kuć), Bujak.

Sędziował E. Iwański. (tg)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 154 z 5 sierpnia 1981


"Wisła i Legia spotkała się w finale „Turnieje mistrzów"" -
Echo Krakowa

Wisła i Legia spotkała się w finale „Turnieje mistrzów"

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
WCZORAJ na stadionie Cracovii rozebrano pierwszą część piłkarskiego „Turnieju mistrzów” zorganizowanego z okazji 75-lecu Wisły i Cracovii. Odbyły się dwa mecze, w ich wyniku w finale, wyznaczonym na 9 września spotkają się Wisła i Legia zaś o trzecio miejsce grać będą Cracovia i Ruch. Jak przebiegały wczorajsze pojedynki?

… OMAL nie doszło do niespodzianki w drugim meczu. Cracovia zremisowała z Legią 1:1 (1:0) i o tym. która z tych drużyn wystąpi w finale zadecydowały karne (w ich egzekwowaniu lepsza okazała się Legia wygrywając 8:2).

Bramki zdobyli: dla „pasiaków” Bujak w 13 min. (z karnych — Wojtowicz i Błachno), dla legionistów — Topolski w 60 min. (z karnych — Lasoń, Sobczyński, Majewski). Sędziował Edward Iwański z Krakowa, widzów — ok. 12 tys.

CRACOVIA: Koczwara — Wojtowicz, Dybczak, Turecki, Nazimek — Liszka. Błachno. Karaś — Gacek, Smoleń (35 min. Kuć) Bujak. Dopóki „pasiakom" starczało sił toczyli wyrównany pojedynek z renomowanym przeciwnikiem, który co należy jednak podkreślić wystąpił wczoraj bez sześciu czołowych graczy — Kazimierskiego, Janasa. Załężnego. Miłoszewicza, Tumińskiego Kusty. Zaczęło się zgoła sensacyjnie. W 13 min. prowadzenie dla Cracovii zdobył Bujak po podaniu Błachny. Legioniści zdołali wyrównać, w 60 min. wolnego egzekwował Milewski, podał do Topolskiego a ten strzałem z ok. 20 m nie dał szans Koczwarze. Mimo wysiłków z obu stron wynik nie uległ już zmianie i kibice mieli dodatkową atrakcję — serię karnych.
Źródło: Echo Krakowa nr 152 z 5 sierpnia 1981


Mecze sezonu 1981/82