1923-09-22 Real Madryt - Cracovia 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Real Madryt


pilka_ico
mecz towarzyski
Madryt, sobota, 22 września 1923

Real Madryt - Cracovia

4
:
0

(1:0)



Herb_Cracovia

Trener:
(bez trenera)
Skład:
Martinez
Manranedo
Zuesada
Meia
M. de Miguel
Sialia
Lamban
Ferez
Valderrama
Uteda
Del Campo

Ustawienie:
2-3-5

Sędzia: Nieto
Widzów: 3000

Skład:
Przeworski
Gintel
Fryc
Strycharz
Chruściński
Alfus
Zimowski
Łańko
Reyman
Styczeń
Ciszewski

Ustawienie:
2-3-5
Zobacz również: Zdjęcia z meczu
Mecze następnego dnia:

1923-09-23 Cracovia II - 06 Załęże 8:0
1923-09-23 Cracovia III - Meteor Kraków 5:1
1923-09-23 Real Madryt - Cracovia 4:2



Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

Opis meczu

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Skład: Przeworski, Gintel, Fryc, Strycharz, Chruściński, Alfus, Zimowski, Łańko, Reyman, Styczeń, Ciszewski. Beznadziejna gra naszego napadu, u którego przejawia się przemęczenie. Boją się do tego stopnia, że aż przykro patrzeć, uciekają poprostu przed przeciwnikiem, który przypadkowo grał fair, jak na tutejsze stosunki, elegancko. Tyły, które już i tak są porozbijane, nie potrafiły utrzymać napadu przeciwnego, idącego z werwą na każdą piłkę. Drużyna nasza nieszczęśliwie złożona.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 36 z 2 października 1923


Przegląd Sportowy

Cracovia występuje bez Kałuży, Cikowskiego i Synowca, ze Styczniem na łączniku. Atak ospale kombinuje, nie mogąc zdobyć się na planową akcję. Przez cały czas gry utrzymuje się jednak na połowie miejscowych, mogąc przy dobrej grze ataku osiągnąć bardzo dobry wynik, niestety ani strzelców ani prowadzącego rozumnie atak nie było. Z początku Cracovia przygniatała, miejscowi od czasu tylko do czasu przychodzą do głosu przypuszczając sporadyczne nie mniej jednak groźne ataki. Z przeboju takiego już w 10 m. prawy łącznik uzyskuje z centry lewego skrzydła jedyny przed pauzą punkt dla Real Clubu. Gra toczy się pod znakiem przewagi białoczerwonych, którzy często zmuszają Martineza do interwencji. W ataku jednak idzie słabo - gracze mało się ruszają jedynie Styczeń utrzymuje się na wyżynie. Gracze są w depresji moralnej po uprzednich grach i po prostu boją się dosłownie walczyć o piłkę. Kombinacje ciągną się bez końca, a w decydującym momencie zawodzi... odwaga.

Pauza 1:0 dla Real Clubu.

Po pauzie obraz gry nie zmienia się. Napastnicy białoczerwonych popisują się wprost swą bezprzykładną obawą zderzenia się z przeciwnikiem. Ustawiczne podawania i kombinacje, w grze natomiast ani odrobiny ducha i ambicji. Wykorzystują to miejscowi, uzyskując łatwo w 7, 12 i 13 min. z najbliższej odległości, przez centra i lewego łącznika trzy bramki, ostateczny rezultat. Gintel przechodzi do ataku, który poczyna zupełnie gnieść miejscowych i uzyskuje kilka bezskutecznych rogów. Wszystko jednak spełza na niczem i mimo przewagi Cracovii, gra kończy się jej porażką. Drużyna grała słabo - wiele zapewnie można położyć na karb zmęczenia, ale brak ambicji i tchórzostwo, były poprostu uderzającemi. Niektórzy gracze w ataku poprostu statystowali. Widzów zebrało się do 3000; zawody prowadził sędzia Nieto.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 40 z 3 października 1923 [1]


Fotogaleria


Mecze sezonu 1923