1981-09-12 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Stal Stalowa Wola


pilka_ico
II liga grupa wschodnia , 6 kolejka
Stalowa Wola, sobota, 12 września 1981, 13:30

Stal Stalowa Wola - Cracovia

2
:
0

(2:0)



Herb_Cracovia

Trener:
Henryk Stroniarz
Skład:
Tereszkiewicz
Gut
Niemiec
Zieliński
Górka
Wietecha
Szopa
Weselak (82' Laba)
Górski (82' Mulawka)
Szarek
Bryła

Sędzia: Widera z Katowic
Widzów: 3 000

bramki Bramki
Szopa (13')
Górka (32' k.)
1:0
2:0
zolte_kartki Żółte kartki
Bryła Turecki
Wójtowicz
czerwone_kartki Czerwone kartki
Gacek (74')
Skład:
Koczwara
Wójtowicz
Dybczak
Turecki
Bujak
Liszka (74' Karaś)
Błachno
Konieczny
Kuć (31' Wrześniak)
Sasnal
Gacek

"Nowiny Rzeszowskie" podają, że gole padły kolejno w 16 i 38 minucie meczu.
"Echo Krakowa" podaje, że w 18 i 30 minucie.

Mecz następnego dnia:

1981-09-13 Cracovia II - Hutnik II Kraków 0:2



Opis meczu

Tempo

W pierwszej połowie żółtą kartkę oglądał Bzyła ze Stali, po zmianie stron Turecki i Wójtowicz, po czym na kwadrans przed końcem usunięty został z boiska krakowianin Gacek. A najdziwniejsze, iż mecz wcale nie toczył się w gorącej atmosferze, nie obfitował w ekscesy.

Jeśli chodzi o faule, zachowanie się zawodników - było to typowe spotkanie, jakich w II lidze ogląda się dziesiątki. Rzadko widzi się natomiast sędziego, który tak lekką ręką sięgałby po kartki. I to włącznie z czerwoną, którą wyjął - jak oświadczył po meczu sprawozdawcy Tempa - by ukarać obraźliwy gest wobec ... publiczności.
Sobotni mecz w Stalowej Woli zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. "Pasiaki" zagrały słabiej, niż przed tygodniem w Knurowie, gdzie cała drużyna zaimponowała ambicją, bojowością. Tym razem spory zawód sprawili przede wszystkim młodzi zawodnicy, od których wymagać należy przynajmniej takiego samego zaangażowania, jakie wykazują starsi współpartnerzy.

Goście zawiedli zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to grali ospale, mało zdecydowanie. Po zmianie stron krakowianie poczynali sobie śmielej, czego efektem była ich optyczna przewaga. Z poprawną grą w polu nie szłą jednak skuteczność pod bramką gospodarzy.
Źródło: Tempo


"Stracili 2 pkt. i... Gacka" -
Gazeta Krakowska

Stracili 2 pkt. i... Gacka

Nie udała się piłkarzom Cracovii wyprawa do Stalowej Woli, gdzie przegrali z miejscową Stalą 0:2 (0:2).

Bramki zdobyli w 17 min. Szopa strzałem w samo „okienko” oraz w 37 min. Górka z rzutu karnego za nieprawidłowe zagranie Bujaka. Ten ostatni - nominalny skrzydłowy - nie najlepiej spisywał się w roli lewego obrońcy. Spotkanie stało na przeciętnym poziomie, gra była jednak wyrównana, a chwilami przeważali nawet goście. Stalowcy mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale na przeszkodzie stanęła ich własna nonszalancja (zbyt koronkowe zagrywki na polu karnym) i... dobra forma Koczwary, który kilkakrotnie bardzo pewnie i ofiarnie interweniował.

„Pasiakom” niemożna jednak odmówić ambicji, dokońca starali się zmienić niekorzystny wynik. Te „starania” były jednak, zwłaszcza w drugiej połowie, zbyt dosadne, gra się zaostrzyła i sędzia musiał sięgnąć po kartki. Ostatni kwadrans krakowianie grali już w „10”, gdyż Gacek za „pyskówkę” musiał opuścić boisko. Cracovia straciła więc nietylko 2 punkty, ale i swojego czołowego napastnika, który za swój bogaty „dorobek” (dwie żółte i czerwona kartka w bieżącym sezonie) będzie musiał przez pewien czas pauzować.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 179 z 14 września 1981


"Krzysztof Gacek wyrzucony z boiska" -
Echo Krakowa

Krzysztof Gacek wyrzucony z boiska

Tabela i wyniki po 6 kolejce
Piłkarze Cracovii mają chyba jakiś kompleks przed boiskiem Stali w Stalowej Woli. Nie tak dawno przegrali tam 0:4 w meczu o Puchar Polski, teraz znów dostali w skórę, co prawda mniej, bo tylko 2:0, ale stracili za to K. Gacka, który został przez sędziego wyrzucony z boiska w 74 min. gry, na dodatek Turecki i Wójtowicz otrzymali żółte kartki. „Pasiaki” zagrały w sobotę bardzo kiepsko, pierwszą połowę na stojąco, bez zangażowania się w walkę o piłkę, a kiedy gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek, w drugiej części zawodów krakowianie zaczęli atakować, ale robili to nieudolnie, a na dodatek grali ostro co skończyło się nieprzyjemnymi karami ze strony arbitra.
Źródło: Echo Krakowa nr 177 z 14 września 1981


"0:2 Cracovii w Tarnobrzegu" -
Dziennik Polski

0:2 Cracovii w Tarnobrzegu

Stal Stalowa Wola Cracovia 2:0 (2:0). Bramki zdobyli: Szopa i Górka. Żółtymi kartkami, głównie za niesportowe zachowanie, ukarani zostali Bryła (Stal) oraz Wójtowicz, Turecki i Gacek (Cracovia). Ten ostatni w 75 min. otrzymał również czerwoną kartkę (także za niesportowe zachowanie).
Źródło: Dziennik Polski nr 182 z 14 września 1981


Nowiny Rzeszowskie (Stadion)

Nowiny Rzeszowskie
W pierwszej części sobotniego spotkania stalowcy zaprezentowali dynamicze akcje, złożone często z długich przerzutów, składna, można powiedzieć bez przesady - piękna gra. Ale i krakowianie bynajmniej nie ograniczali się tylko do defensywy, przeprowadzając parę groźnych kontrataków. Obrona spisywała się jednak bezbłędnie, a parokrotnie niebezpiecznie podążającą piłkę wyłuskał z przed pola weteran Górka. Kilka szczególnie groźnych ataków na bramkę Cracovii dokonała para szybkich napastników - Szarek i Bryła, jednakże na listę strzelców wpisał się pomocnik Szopa, który również w obronie był wielce przydatnym zawodnikiem.

Gdy sędzia za sfaulowanie Górskiego podyktował rzut karny, Górka strzelił niezbyt mocno, niemniej, precyzyjnie; piłka otarła się o słupek i wpadła do siatki, obok rąk wyciągniętego bramkarza.

W drugiej odsłonie krakowianie przystąpili do ostrego szturmu na bramkę Tereszkiewicza. Najpierw Błachno posłał ładną główkę, a w chwilę potem bliski szczęścia był Sasnal. Cracovia nacierała ostro, coraz bardziej bezpardonowo. Okazało się teraz, że Stal lepiej jednak prezentuje się w ataku, anieżeli w obronie. Pare razy obrońcy pogubili się, ale na szczęście rezerwowy bramkarz spisywał się nienagannie. W miarę jak zaczynało brakować sił goście zachowywali się coraz brutalnie. Wówczas to Turecki i Wójtowicz otrzymali żółte kartki, a Gacek czerwoną za zlekceważenie decyzji sędziego.
Źródło: Nowiny Rzeszowskie (Stadion) nr 36 z 14 września 1981


Informacje

Po tym meczu Cracovia zajmowała najniższą - 8 lokatę w tabeli w sezonie 1981/1982.

Mecze sezonu 1981/82