1922-03-05 Slavia Praga - Cracovia 5:0
|
mecz towarzyski Praga, niedziela, 5 marca 1922
(2:0)
|
|
Skład: Chanja Ráca Nytl Loss Burger Hradecky Plodr Novak Vanik Czapek Rektorys |
Sędzia: Straka
|
Mecz poprzedniego dnia: | ||
Zapowiedź meczu
- Pierwsza zapowiedź meczu w Tygodniku Sportowym
- Druga zapowiedź meczu w Tygodniku Sportowym cz.1
- Druga zapowiedź meczu w Tygodniku Sportowym cz.2
- Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
- Trzecia zapowiedź meczu w Tygodniku Sportowym
- Druga zapowiedź meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Opis meczu
Tygodnik Sportowy (pierwsza relacja)
Tygodnik Sportowy (druga relacja)
Ciężka klęska mistrza polskiego spowodowana została przedewszystkiem okolicznością, iż gracze Cracovii byli z matchu w dniu poprzednim fizycznie silnie przemęczeni, podczas gdy Slavia wystąpiła świeża i z pełną drużyną a zresztą wykazała doskonałą ogólną pracę.
Szczególnie dało się niedopisanie pomocy Cracovii we znaki, tak, że atak polski nie doznawał żadnego poparcia. Cikowski, który w dniu poprzednim doskonale pracował, nie wybił się tym razem, a krycie znakomitego technika Vanika, sprawiło mu olbrzymią trudność. Podobnie i skrajni pomocnicy pracowali raczej dla obrony, niż dla ataku. Mimo przewagi Slavii sympatyzowała publiczność z miłą jedenastką Cracovii, animując ją do samego końca wykrzyknikami. Nie było jednakowoż Polakom danem uzyskać bramkę honorową. Jesteśmy przekonani, iż świeża jedenastka Cracovii wyszłaby z tej walki z większym honorem. W każdym razie popełniono tu błąd taktyczny, pozwalając na rozegranie tak ciężkich zawodów w dwóch po sobie następujących dniach. (...)
Już w pierwszej minucie uzyskuje Cracovia róg, zresztą bezowocny. Gra przybiera ostre tempo, ataki zmieniają się. W 10 i 11-tej minucie psuje Stapl dobre szanse Slavii. Niebawem pudłuje Rektorys strzałem w bok sposobność bramkową. W 13-ej minucie wstrzymuje Kuchar "offside'em" pięknie przeprowadzony atak. W 14-ej minucie prze Cacovia piękną kombinacją naprzód, jednakowoż Kotapka, który przez pięć minut był sam przed bramką, przestrzeliwuje wysoko. Znakomita sposobność!! Tempo zaostrza się widocznie! W 16-ej minucie atakuje Slavia gwałtownie, jednakowoż Popiel ratuje powtórnie z wielkim szczęściem. W 17-ej minucie "offside" Plodra. W 19-ej minucie odbija Popiel brawurowo pięścią ciężką piłkę. Gra jest prowadzoną bardzo żywo, a publiczność zajmuje się żywo wypadkami na boisku, podniecając silnie Cracovię. Licznie zebrani widzowie polscy animują swoich rodaków. W 25-ej minucie przestrzeliwuje Capek płasko przez Vanika podaną piłkę.
Cracovia przechodzi znowu do ataku, jednakowoż Raca w obronie trzyma jak mur. Raca, znany internacjonał miał tym razem doskonały dzień. W 29-ej min. następuje wesoły epizod. Gracze Slavii Burger-Hradecky zderzają się tak silnie, iż Hradecky zostaje silnie poturbowanym na głowie. W 30 min. dyktuje sędzia za foul Fryca przeciw Vanikowi rzut karny, którego też Vanik gładko zamienia na pierwszą bramkę. W 32-giej minucie, grube foul Wilda'ego. Rzut wolny. W 35 min. atak kombinacyjny Vanik-Plodr, Popiel broni jednakowoż. Capek przyskakuje i strzela nieuchronnie z najbliższej odległości, 2:0 dla Slavii! W 37-mej minucie przedziera się Capek w biegu solowym, Popiel wylatuje z bramki, jednakowoż Capek przestrzeliwuje. Cracovia pracuje widocznie nerwowo 2:0 do pauzy.
Po powtórnym rozpoczęciu gry, przebija się Rektorys na skrzydle i pakuje wśród żywych oklasków trzecią bramkę. W 50-tej minucie powstaje zamieszanie przed bramką Cracovii, sędzia odgwizduje i dyktuje za "hands" karnego, z którego Stapl strzela czwartą bramkę. Przewaga Slavii jest jaskrawo widoczną. Cracovia zdaje się być bardzo zmęczoną z dnia poprzedniego. Slavia zaostrza tempo, szczególnie Synowiec nie może więcej nadążyć i dlatego też koncentruje Slavia swoje ataki na prawej stronie. W 54-tej minucie foul przeciw Slavii z odległości 30-tu m., piękny strzał przechodzi tuż nad bramką. W 56-tej minucie ostre najście na Popiela który przez chwilę leży na ziemi jednakowoż tenże wstaje niebawem i bierze udział w grze. Slavia przygniata silnie! Wynikają dwa rogi w 60 i 61-szej minucie, z ostatniego może też Capek po dobrem przedłożeniu Plodra zapisać piątą bramkę i tem samem uzyskać ostateczny rezultat. W 64-tej minucie oddaje Sperling wspaniały daleki strzał, który Chana tylko z trudem odbija na korner znowu niewyzyskany. Cracovia zbiera się znowu i oblega silnie przez kilka minut bramkę przeciwnika. W 71szej minucie przestrzeliwuje Vanik dogodną sposobność. W 74tej minucie róg dla Cracovii spudłowany przez Sperlinga. W 79tej minucie broni Chana. Cracovia przychodzi jeszcze raz do słowa. W 84tej minucie róg dla Slavii, w 85tej minucie przestrzeliwuje Stapl wysoko ponad bramką. W 89tej minucie nie uznaje sędzie dla Slavii bramki z powodu "offsideu" Capeka i jeszcze w ostatniej chwili uzyskuje Cracovia grająca do końca ofiarnie korner kończący grę. Sędzia Straka wywiązał się ze swego zadania sumiennie mimo, iż popełnił kilka błędów.
Tygodnik Sportowy (komentarz)
Z całą też stanowczością potępić należy stanowisko zarządu "Cracovii", który zdecydował się wysłać na tak odpowiedzialny match drużynę nieprzygotowaną po przerwie zimowej i nie w składzie. Pamiętajmy bowiem o tem, że zdobycia mistrzostwa państwowego, prócz zaszczytów, chwały i splendoru stąd płynących, nakłada na klub również obowiązek godnego reprezentowania danej gałęzi sportu na zewnątrz.
Gdybyśmy mogli uznać rezultat 0:5 za miarodajny, wyrzuty byłyby nie na miejscu, lecz poprzedni rezultat właśnie 1:2 (1:0) dowodzi jaskrawie, że tylko brak treningu był przyczyną klęski, co właśnie piętnować trzeba. Wszak w roku ubiegłym "Czarni", którzy stoją bezwzględnie niżej od "Cracovii" w hierarchji footballowej, osiągnęli ze "Spartą", uważaną powszechnie za mistrza kontynentu, zaszczytny wynik 1:5.
Przeoczył tę sprawę i PZPN, którego wszak obowiązkiem jest regulowanie podobnych wydarzeń i ewentualne wydanie zakazu przeprowadzenia smutnej w skutkach eskapady. Wszak nieświadomością stanu tłumaczyć się chyba nie może, jeżeli przypomniemy sobie listę zarządu PZPN, i porównany z takąż listą zarządu "Cracovia". No, ale właśnie w tem tkwi cała zagadka stosowania "podwójnych miar" przez nasz aeropag footballowy.
Faktem ostatecznym jest, że w sferach sportowych zagranicy nikt nie weźmie pod uwagę okoliczności, w jakich "Slavia" pobiła "Cracovię" 5:0, gdyż decydują tu suche cyfry i długo będziemy znów pracowali, by zatuszować wrażenie, jakie wywarła niefortunna i lekkomyślna wycieczka naszego mistrza do Pragi.
Przegląd Sportowy (relacja z meczu)
Po przerwie Slavia znów atakuje i już w 3 minucie Czapek, stojący zupełnie na pozycji spalonej, robi trzecią bramkę z najbliższej odległości. W minutę później niezasłużony, jak to przyznaje prasa czeska, rzut karny za nastrzeloną rękę Fryca zamienia Novak w czwartą bramkę. W 15 minucie Slavia bije rzut z rogu. Synowiec i Vanik wywracają się, Popiel i Cikowski dwukrotnie odbijają słabo, silnie strzelona przez Czapka piłka znajduje w ścisku wolną drogę do pustej bramki. Była to ostatnia bramka Slavii, gdyż Cracovia, dobywając ostatka sił, stawia opór coraz skuteczniej i coraz częściej przechodzi do ataku. Ostatnie 10 minut należy do biało-czerwonych, którzy z niesłychaną zaciętością prą na bramkę przeciwnika, stwarzając kilka krytycznych sytuacyj i uzyskując dwa rogi, lecz nawet honorowej, dobrze zasłużonej bramki nie dane im było uzyskać. Gra ostra (Slavia zawiniła ogółem 29, Cracovia 19 rzutów wolnych), walka zacięta, lecz prowadzona nierównemi siłami. Rogów 3:3. Z sędziego p. Straki (2 karne i trzecia bramka z pozycji spalonej) chyba nie mogli biało-czerwoni być zadowoleni, mimo to wykazali wielką dyscyplinę, poddając się karnie zarządzeniom, jakkolwiek mieli słuszne powody do tego, by protestować energicznie przeciw karnym i 3 bramce. Publiczności, mimo konkurencyjnego spotkania Sparty z Victorią Żiżkov (4:1, pauza 1:1, widzów 5.000), zebrało się 10 tysięcy. Jak dnia poprzedniego niespodzianką dla niej była wysoka klasa Cracovii, tak drugiego dnia nieoczekiwała ona tak wysokiego cyfrowo wyniku.
Slavia, jak to podnosi prasa miejscowa, przez cały rok 1921 nie grała tak świetnie jak przeciw Cracovii. Doskonali byli Raca, Burger, Vanik i oba skrzydła, głównie szybki w starcie Rektorys. Cracovia grała znacznie gorzej niż zwykle. Jedynie obrona była dobra, nawet lepsza niż w sobotę. W pomocy najlepszy Cikowski, w ataku prawa strona.
Na zawodach niedzielnych obecni byli: z poselstwa polskiego radca dr. Bader (poseł Piltz był chory) i sekretarz hr. Morsztyn, polski attache wojskowy pułk. M. Scieżyński, poseł angielski sir G. Clerk i holenderski M. van Verduynen, minister Stribrny, wreszcie przedstawiciele miasta Pragi i dzielnicy Żiżkov.
Przegląd Sportowy (relacja z pobytu)
Przegląd Sportowy (uwagi o widzach)
Przegląd Sportowy (relacje prasy zagranicznej cz.1)
„Pondieli” (Praga): Start polskiego mistrza po znacznych jego sukcesach z czołowemi drużynami węgierskimi obudził znaczne zainteresowanie i pewien respekt. Polacy nie zawiedli oczekiwań, zwłaszcza w spotkaniu sobotnim, w którym bezsprzecznie pokazali wysoka klasę, a przez to najlepszy złożyli dowód o ogromnym po prostu postępie footballu polskiego… Grali oni szybko, systemem nowożytnym, łącząc celową grę środkowej trójki z grą skrzydeł. W niedzielę grali Polacy słabiej, głównie w skutek nie wytrzymania przez pomoc tempa nadawanego przez Slavię. Oba spotkania pociągną w następstwie pogłębienie stosunków czesko – polskich. Drużyna czerwonobiałych (Slavia… Red.), jeśli będzie grac z taką ochotą, jakąśmy wczoraj widzieli u niej, może spokojnie oczekiwać nawet najcięższych spotkań międzynarodowych.
„Montagblatt aus Böhmen” (Praga): Mistrz polski, u którego było widoczne zmęczony grą, dnia poprzedniego, miał jeszcze tego pecha, że miał przeciw sobie Slavię, która od szeregu miesięcy pokazała najpiękniejszą grę. Oprócz tego pomoc Cracovii odpadła po pauzie zupełnie na siłach, tak, ze Polacy musieli ponieść niestosunkowo wysoką porażkę.
„Poniedelnik” (Praga): Slavia odniosła wczoraj nadspodziewanie wysokie zwycięstwo, tembardziej, że dzień przedtem Union Żiżkov zdołał z wielkim trudem i tylko różnicą jednej bramki zwyciężyć. Widocznie Cracovia wyczerpała się grą z Unionem, do tego na ciężkim prowadzoną gruncie, i nie mogła przeciw dobrze grającej Slavii uzyskać pozytywnego rezultatu, nie mając dla ciężkiego tego spotkania potrzebnej energii. Gra była nadzwyczaj żywa przez cały czas, a obie drużyny grały wielkim przejęciem. Slavia jednak walczyła z dawnym zapałem i była stale więcej agresywną. Cracovia ma drużynę, wykazująca dobra szkołę i posiada doskonały materjał. Jej drużyna (taksamo jak nasze) nie ma dość treningu i nie jest zatem w pełnej formie i przeceniła swą wytrzymałość, występując z dwoma naczelnemi naszemi drużynami i chcąc po pierwszym spotkaniu stawić nazajutrz czoło Slavii. To należy zgodnie z prawdą stwierdzić. Slavia miała wczoraj dobry dzień, jej obrona była doskonała, pomoc pracowita, atak ruchliwy, kombinacja dokładną. Dwie bramki strzeliła Slavia z karnego; drugi z nich za nastrzeloną nieumyślną rękę…
„Lidove Noviny” (Berno): Po sobotniej nadspodziewanie dobrej grze polskiego mistrza oczekiwano jego spotkania ze Slavią z ogromnym zainteresowaniem. Od pierwszej minuty widać było, że Slavia była zupełnie świadoma odpowiedzialności , jaka na niej ciąży. Krakowianie również zaczęli grę z największą żywością i nie raz byli niebezpiecznymi przed bramką miejscowych. Powoli jednak Slavia zaczęła owładać polem… Po przerwie obie strony zwiększyły tempo. W 3 ej min. Vanik z Czapkiem minęli obronę polską, ten ostatni strzela trzecią bramkę. Po raz czwarty świątynia Polaków została naruszona w 5-ej min. Gdy Novak strzelił karnego za rękę – według naszego mniemania zupełnie nierozmyślną. Goście nie przestali przez częste wypady starać się utrzymać grę otwartą, lecz ataki miejscowych były więcej systematyczne i z powodu większej sprawności w strzelaniu niebezpieczniejsze. W 15-ej min, udało się Czapkowi po rzucie z rogu przypieczętować porażkę Polaków piątą bramką. Polacy grali nieco słabiej niż w sobotę, ale i tego dnia złożyli dowód, że od czasu pierwszego występu Polaków w Pradze polski football uczynił ogromny postęp i błędem było by go lekceważyć.
Przegląd Sportowy (relacje prasy zagranicznej cz.2)
„Sporttagblatt” (Wiedeń) z 6 marca: Union Żiżkov – Cracovia 2:1 (0:1). Nadspodziewanie dobra gra (Spielstärke) Polaków. Slavia – Cracovia 5:0 (2:0) Slavia w bardzo dobrej formie, goście zmęczenie.
Tygodnik „Der Kicker” (Stuttgart): Slavia pokazała jedną z najładniejszych gier od dłuższego czasu.
Tygodnik „Fussball” (Monachium): W sobotę grała w Pradze po raz pierwszy silna (spielstarke) Cracovia z Krakowa. Po pięknej, pełnej urozmaicenia grze pozostał Union Żiżkov słabym zwycięstwem (2:1), mimo że Polacy, długo jeszcze po pauzie prowadzili 1:0. Slavia zrobiła miłą niespodziankę przez to, że grała dzisiaj bardzo dobrze, a oprócz tego strzelała bardzo wiele; Polacy natomiast dalecy byli od wysokiej gry, osiągniętej przez nich w sobotę.
Uwagi
Na podstawie przytoczonych w zeszłym i niniejszym numerze głosów prasy można sobie jasno zdać sprawę z tego, co sądzi o Cracovii, a zatem o poziomie polskiego sportu piłki nożnej zagraniczna opinja sportowa. Wynika z nich jasno, że poziom gry Cracovii dla sportowców praskich, którzy już nieraz oglądali najsilniejsze drużyny różnych krajów Europy, a nawet wiele najlepszych zawodowych drużyn angielskich i szkockich, przeszedł jej oczekiwania i że system gry Cracovii, zupełnie nowożytny, jej szybkość, dolna gra, kombinacja, technika i taktyka zadowoliły ja w zupełności. Wysoką stosunkowo porażkę i słabszą grę ze Slavią przypisuje zupełnie słusznie zmęczeniu, spowodowanemu poprzednim spotkaniem z Unionem oraz brakiem dostatecznego treningu u progu sezonu, oraz temu, że Slavia znów wraca do swej dawnej, świetnej formy , którą straciła w jesieni r. ub., nigdzie zaś nie mówią o różnicy klas, o niskim poziomie i t. p. Nadchodzący znów okres świetności Slavii potwierdziło jej świeże zwycięstwo (4:1) nad Teplitzer F. C., mistrzem niemieckich Czech, któremu Slavia w roku ubiegłym nie potrafiła mimo kilkukrotnych spotkań udowodnić swej wyższości. A przecież Teplitzer F. C. zdołał pokonać wiedeńskich Amatorów (3:0), urządzał niedawno pełne tryumfów podróże do Nadrenji, Monachjum i Wrocławia i nawet ma pretensje do tego, by uważać się za równie silną drużynę, jak czołowe drużyny Niemiec, Austrji, Węgier, nawet Czech!
(……)
Jeśli chodzi o porównanie klasy polskiej i czeskiej, to sport nasz niewiele ustępuje czeskiemu. Cracovia gra tym samym „modernym” systemem jak Czesi, którzy górują nad nami tylko większą rutyną i strzałami. Doświadczenie nabyli oni w ten sposób, ze uważając gry o mistrzostwo za rzecz drugorzędną, starają się głównie o jak najczęstsze potykanie się z najlepszemi drużynami wszystkich krajów. W ten sposób przez częste podróże, borykanie się wśród najrozmaitszych warunków, przez poznawanie sposobów gry różnych narodów zdobywają ogromną sumę tego, co się nazywa rutyną, obyciem matchowym, i co im daje tak wielkie plusy przed innymi przeciwnikami. Uderzającym było u Slavii momentalne zorjentowanie się, że skrzydłowi pomocnicy Cracovii słabną na siłach i konsekwentne wyzyskiwanie tych słabych punktów przez forsowanie skrzydeł. Co do sprawności w strzelaniu, to Czechom należy się pod tym względem pierwsze miejsce. Oni doskonale zrozumieli, że celem gry jest zdobywanie bramek. Dlatego nie widzimy u nich tak częstego u nas beznadziejnego tańczenia z piłką i podawania sobie jej bez końca na polu karnem; tam każdy gracz, o ile droga do bramki nie jest zatarasowana, nie waha się oddać strzału i to silnego. Pod tym względem daleko nam do Czechów. Natomiast Czesi o wiele gorzej grają głową, niż np. Wiedeńczycy, a zwłaszcza Węgrzy. Przyczyna jasna: uprawiając system gry płaskiej, dolnej, nie potrzebują uciekać się do odbijania głową piłki, latającej wciąż dołem.
Na zakończenie przytoczyć warto ustęp listu z 8 marca przysłanego K. S. Cracovia przez p. Wacława Kliera, który tak doskonale kierował zawodami z Unionem: „ Poczuwam się do obowiązku, by waszym graczom wyrazić nie tylko uznanie za ich piękna grę, lecz także pochwałę za ich nadzwyczaj ładne zachowanie się na boisku wobec mnie jako sędziego”
Pierwsza realcja Ilustrowany Kuryer Codzienny
.....
Natomiast w drugim dniu Cracovia była stroną słabszą. Zawiodła zupełnie lewa strona napadu i pomocy. W pierwszej połowie jako tako odpierali Krakowianie ataki Czechów, prowadzone niemalże brutalnie. Gra Slavii wskazywała, iż dąży ona do uzyskania jak największego zwycięstwa. Zaznaczać należy, że pomógł jej dość wydatnie sędzia, tolerujący nazbyt ostrą grę swych rodaków.
Druga realcja Ilustrowany Kuryer Codzienny
W obecności 10.000 widzów, wśród których zauważono konsula niemieckiego, holenderskiego oraz polskiego attache Ścieżyńskiego, stanęły obie drużyny do zawodów.
Pierewsze momenty gry nie zapowiadały zupełnie klęski Cracovii Drużyna nasza bowiem z miejsca rozpoczęła gwałtowny atak i już w pierwszej zaledwie minucie uzyskała rzut z rogu — niestety — nie wyzyskany przez białoczerwonych. Slavia odpowiedziała równie silnym atakiem, zniweczonym przez dzielnie pracującą obronę Krakowian. Czesi jednakże dłużej pozostali na połowie Cracovii, lecz wszystkie ich ataki, prowadzona przeważnie przez prawego skrzydłowego Rodra, kończyły się w pobliżu pola karnego. Cracovia zbiera na nowo siły — przebija się przez linio p¬mocy i obrony, zagraża niebezpiecznie bramce Slavii — i w chwili, gdy zdobycie przez nią bramki wydaje się być nieuniknionem — strzelcy krakowscy… pudłują i w ciągu dalszej gry nie wyzyskała Cracovia wielu podobnych sytuacyi. Brak celności i pewności strzałów i zdecydowania pomścił się boleśnie na naszych mistrzach.
Natomiast „Slavia”, która i tak miała znaczna przewagę nad Cracovią, wykorzystywała wszystkie jej wady. W 31 m. Vanic odbiera naszemu napadowi piłkę i sam przebija się przez linie Cracovii, pędząc ku jej bramce. Na polu karnem potrącony został podobno wbrew regułom przez obronę „Cracovii”. Sędzia podyktował rzut karny, przemieniony następnie w pierwszy goal dla „Slavii”. Pięć minut później Plodr strzelił silnie — Popiel odparował rzut, piłka odbija się od jego rąk, którą momentalnie pochwycił Czapek i strzelił 2 goale.
Po pauzie pierwszy zaledwie kwadrans przyniósł „Slavii” 3 bramki, z tych czwartą zdobyli Czesi również z rzutu karnego.
Mimo tak fatalnego stanu gry „Cracovia” atakowała w dalszym ciągu — jednak bezskutecznie. Wiele doskonałych pozycyi nie wyzyskała lewa strona napadu. Również i „Slavia” — mimo usilnych wysiłków — nie zdołała powiększyć swego zwycięstwa.
Ilustrowany Kuryer Codzienny (relacje prasy praskiej)
Poważne pismo niemieckie, póloficyalny organ rządu czeskiego, „Prager Presse”, bardzo sympatycznie wyraża się o „Cracovii” i podnosi jej wyższość w zawodach z „Unionem”.
O matchu niedzielnym "Cracovia”- „Slavia” „Prager Presse” pisze:
„Polacy, którzy w sobotę byli więcej, niż równym przeciwnikiem „Unionu”, mieli nieszczęście spotkać się ze „Slavią” znajdującą się w dobrej formie. „Cracovia“ była przemęczona zawodami sobotnimi, podczas gdy „Slavia” stanęła do gry ze świeżemi zupełnie siłami. Ponadto gracze „Slavii” okazywali szczególną ambicyę i chęć do gry tak, że „Cracovia” zupełnie niespodzianie poniosła znaczną klęskę.
Rozczarowanie również sprawił „międzynarodowy” -środkowy napastnik „Cracovii” Kałuża, który w sobotę nie brał udziału w grze, szanując swe siły — a w niedzielę zupełnie .. zawiódł. „Slavia” z miejsca rozpoczęła grę w silnem tempie, którego ofiary padli przemęczeni napastnicy „Cracovii”.
- Wynik meczu w lwowskim tygodniku Sport
- Wzmianka w Polski Sport cz.1
- Wzmianka w Polski Sport cz.2
- Wzmianka o meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
1922-02-19 Pogoń Katowice - Cracovia 2:8 1922-02-26 Cracovia - Pogoń Katowice 5:0 1922-03-04 Union Žižkov - Cracovia 2:1 1922-03-05 Slavia Praga - Cracovia 5:0 1922-03-12 Cracovia - Jutrzenka Kraków 8:0 1922-03-19 BBSV Bielsko - Cracovia 0:3 1922-03-25 Cracovia - Moravská Slavia Brno 4:3 1922-03-26 Cracovia - Moravská Slavia Brno 1:3 1922-04-02 Wisła Kraków - Cracovia 1:1 1922-04-09 Cracovia - Sturm Bielsko 3:0 1922-04-16 Cracovia - Törekvés Budapeszt 1:3 1922-04-17 Cracovia - Törekvés Budapeszt 2:0 1922-04-23 Cracovia - Makkabi Kraków 0:1 1922-04-30 Jutrzenka Kraków - Cracovia 2:3 1922-05-07 Pogoń Lwów - Cracovia 3:0 1922-05-08 Lechia Lwów - Cracovia 0:11 1922-05-21 Cracovia - Jutrzenka Kraków 4:0 1922-06-04 Cracovia - Budapesti TC 1:1 1922-06-05 Cracovia - Union Žižkov 0:1 1922-06-11 Cracovia - BBSV Bielsko 4:0 1922-06-18 Sturm Bielsko - Cracovia 0:6 1922-06-25 Cracovia - Wisła Kraków 2:1 1922-06-29 Makkabi Kraków - Cracovia 1:8 1922-07-08 SK Hodonín - Cracovia 2:2 1922-07-09 Moravská Slavia Brno - Cracovia 0:0 1922-07-29 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 2:8 1922-07-30 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 0:7 1922-08-05 Cracovia - Vasas Budapeszt 1:4 1922-08-06 Cracovia - Vasas Budapeszt 0:1 1922-08-12 WKS Lublin - Cracovia 1:7 1922-08-13 WKS Lublin - Cracovia 0:6 1922-08-15 Cracovia - Slavia Koszyce 2:0 1922-08-19 Cracovia - Budapesti TC 2:1 1922-08-20 Cracovia - Budapesti TC 1:0 1922-08-27 Pogoń Lwów - Cracovia 3:2 1922-09-02 BBSV Bielsko - Cracovia 2:1 1922-09-03 BBSV Bielsko - Cracovia 0:0 1922-09-10 Cracovia - Pogoń Lwów 4:1 1922-09-17 Cracovia - Makkabi Kraków 1:0 1922-09-23 Cracovia - Admira Wiedeń 4:3 1922-09-24 Cracovia - Admira Wiedeń 2:0 1922-10-08 Cracovia - Jutrzenka Kraków 3:0 1922-10-14 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 1:3 1922-10-15 Cracovia - Floridsdorfer Wiedeń 6:1 1922-10-22 Polonia Warszawa - Cracovia 3:3 1922-10-29 Warta Poznań - Cracovia 1:2 1922-11-12 Cracovia - Wawel Kraków 0:2 1922-11-19 Cracovia - Krakowianka Kraków 6:1 1922-11-26 Makkabi Kraków - Cracovia 0:1 1922-12-31 Servette Genewa - Cracovia 1:1