1987-08-29 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 1:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Czuwaj Przemyśl


pilka_ico
III liga grupa VIII , 4 kolejka
Przemyśl, sobota, 29 sierpnia 1987, 15:30

Czuwaj Przemyśl - Cracovia

1
:
1

(0:1)



Herb_Cracovia

Trener:
Tadeusz Piotrowski


bramki Bramki

Folwarski (65')
0:1
1:1
Kowalik (12')
Skład:
Holocher
Włodarczyk
Mikoś
Baliga
Owca
Graba
Bargieł
Pawlikowski
Cisowski (89' Orzeł)
Jelonek
Kowalik (38' Sajnog)
Mecz następnego dnia:

1987-08-30 Clepardia Kraków - Cracovia II 0:1



Opis meczu

Dziennik Polski

Tabela i wyniki po 4 kolejce
Był to szybki, wyrównany mecz. W drużynie gości dobrze spisywał się Holocher, broniąc m. in. w 75 min. strzał Serkowa oddany z najbliższej odległości. W końcówce I połowy kontuzji doznał Kowalik. Odwieziono go do szpitala, ale na szczęście uraz nie okazał się zbyt poważny i zawodnik wrócił z kolegami do Krakowa.
Źródło: Dziennik Polski nr 201 z 31 sierpnia 1987


"Zmiana lidera w III lidze" -
Gazeta Krakowska

Zmiana lidera w III lidze

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W III lidze mamy zmianę lidera, piłkarze Cracovii zremisowali w Przemyślu z Czuwajem 1:1 i na czoło wyszła Unia Tarnów, która za 3 punkty wygrała u siebie i rezerwą Stall Mielec (3:0).

Piłkarze Unii zademonstrowali niezłą formę i gładko wygrali 3:0 (2:0). prowadząc jut w M min. trzema bramkami. Mogli wygrać Jeszcze wyżej, ale niw wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

Mecz Cracovii z Czuwajem był bardzo zacięty, goście mieli sporo szczęścia, kiedy w 13 min. obrońca Czuwaju strzelił celnie do... swojej bramki Gospodarze potem często atakowali, ale wyrównali dopiero w 8T min., a w końcówce tylko udanym interwencjom bramkarza Holochera krakowianie mogą zawdzięczać iż wywieźli z Przemyśla jeden punkt. Odnotujemy poważną kontuzję napastnika gości — Kowalika, którego odwieziono do szpitala.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 202 z 31 sierpnia 1987


Mecze sezonu 1987/88