1914-06-29 Cracovia - DFC Praga 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 10:39, 15 lis 2012 autorstwa Piotrk (Dyskusja | edycje) (Opis meczu - Naprzód)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

ostatni mecz Cracovii przed wybuchem I wojny światowej


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, poniedziałek, 29 czerwca 1914

Cracovia - DFC Praga

0
:
0



Herb_DFC Praga


Skład:
Popiel
Traub I
Fryc
Styczeń
Ziemiański
Synowiec
Mielech
Poznański
Kałuża
Dąbrowski I
Prochowski

Ustawienie:
2-3-5

Sędzia: Rosenstock


Mecz poprzedniego dnia:

1914-06-28 Cracovia - DFC Praga 1:3


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.2
„Cracovia” na zakończenie sezonu rozegrała przez oba dni świąt match’e z głośnym D. F. C. z Pragi, który do Krakowa przybył po pewne zwycięstwo. Klub praski jest bezsprzecznie jednym z najgroźniejszych klubów w monarchii dla każdej drużyny tak austryackiej, jak i węgierskiej. (...)

W dniu wczorajszym „Cracovia” zgotowała tak swym zwolennikom, jak i szerokim kołom sportowym miłą niespodziankę. Wytrzymuje tempo gry do końca i mimo, że od pauzy gra toczy się, po ustąpieniu p. Dąbrowskiego z placu, w dziesięciu, nie pozwala przeciwnikom zdobyć punktu i nawet dość często zagraża pięknymi atakami bramce gości. Rezultat dnia wczorajszego 0:0. Dowodem, jak wielkie zainteresowanie przykładano do tego spotkania „Cracovii” z D. F. C. te liczne telegramy, które w dniu wczorajszym z Pragi i Wiednia przyszły do Krakowa z żądaniem podania rezultatu.

Wspaniały sezon tego sympatycznego klubu, zamknięty tak pięknym rezultatem, jak wczorajsza nierozegrana z D. F. C., zdradza umiejętną rękę kierownictwa klubem. Wprowadzenie lekkiej atletyki i urządzeń do ćwiczeń w lekkiej atletyce sprawiło, że gracze i członkowie drużyny reprezentatywnej zyskali wiele pod względem kondycyi i wytrzymałości, Jest to zasługą ofiarnego i z poświęceniem dla idei pracującego prezesa klubu p. Kaz. Jurjewicza, na którego rachunek należy w pierwszym rzędzie zapisać wczorajszy zaszczytny rezultat, jaki drużyna osiągnęła w matchu z D. F. C.

Źródło: Czas nr 253 z 30 czerwca 1914


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
      Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.

Źródło: Nowa Reforma nr 253 z 30 czerwca 1914


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W drugim dniu zawodów Cracovii z D. F. C. drużyna krakowska zrehabilitowała się w zupełności. Wprawdzie z zawodów nie wyszła zwycięska, to jednak swoją grą okazała, że może sprostać każdemu klubowi austryackiemu. Od początku aż do końca zawodów górowała Cracovia nad gośćmi, przeprowadzała mnóstwo ataków, dobra jednak gra backów i bramkarza nie pozwoliła biało-czerwonym wyzyskać wielu znakomitych pozycyi. Z uznaniem podnieść należy pracowitą grę pomocy i obrony. Napad Prażan był tak „obstawiony” (szczególnie Lees), że formalnie dojść nie mógł do strzału.

Bramkarz biało-czerwonych grał daleko lepiej niż dnia poprzedniego. Z napadu wybijali się na czoło Kowalski, Poznański i Prochowski.

Zawodami więc tymi chlubnie zakończyła Cracovia sezon footballowy.

Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 150 z 1 lipca 1914


Naprzód

Relacja z meczu w dzienniku Naprzód
Zapasy w piłkę nożną rozegrane w niedzielę i poniedziałek między „Cracovią” a D.F.C. z Pragi, zakończyły się pięknym sukcesem „Cracovii”. W pierwszym dniu stosunek był 3:1 na rzecz klubu praskiego, w drugim „Cracovia” nie dopuściła gości ani do jednej bramki.

Źródło: Naprzód nr 145 z 1 lipca 1914