|                        sklad_gosc = [[Henryk Jałocha|H.Jałocha]]<br>[[Bogdan Wójcik|B.Wójcik]] (46' [[Jan Poprawski|Poprawski]])<br>[[Andrzej Rewilak|Rewilak]]<br>[[Kazimierz Jałocha|K.Jałocha]]<br>[[Andrzej Mikołajczyk|Mikołajczyk]]<br>[[Dominik Kubik|D.Kubik]]<br>[[Stanisław Szymczyk|Szymczyk]]<br>[[Zbigniew Zwoliński|Zwoliński]]<br>[[Andrzej Spiżak|Spiżak]]<br>[[Antoni Zuśka|Zuśka]]<br>[[Zbigniew Stroniarz|Z.Stroniarz]]
{{Artykul
{{Artykul
Linia 52: Linia 54:

|              Autor =
|              Tresc =Czołowy zespół II ligi i kan¬dydat do ekstraklasy — Zagłębie Wałbrzych pokonało zdecydowanie Cracovię 4:1 (2:0).
|              Tresc =Czołowy zespół II ligi i kandydat do ekstraklasy — Zagłębie Wałbrzych pokonało zdecydowanie Cracovię 4:1 (2:0).
Bramki dla Zagłębia uzyskali: Pawlik w 3 min., Kasprzyk głową w 27 min. Szłykowicz w 63 min. i znów Pawlik w 83 min.<BR>
CRACOVIA$ Jałocha I, Wójcik (Poprawski), Kubik, Szymczyk, Jałocha II, Rewilak, Mikołajczyk, Zwoliński, Spiżak, Zuśka, Stroniarz.
CRACOVIA Jałocha I, Wójcik (Poprawski), Kubik, Szymczyk, Jałocha II, Rewilak, Mikołajczyk, Zwoliński, Spiżak, Zuśka, Stroniarz.

|      Tytul_artykulu = Cracovia przegrała w Wałbrzychu
|              Tresc =ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH — CRACOVIA 4:1 (2:0). Bramki zdobyli: dla zwycięzców: w 3 i 87 min. Pawlik, w 27 min. Kasprzyk i 63 min. Sztykowicz, dla Cracovii w 58 min. Kubik. Sędziował p. Wilkusz z Katowic.
CRACOVIA: H. Jałocha, Wójcik, Kubik, Szymczyk, K. Jałocha, Rewilak, Mikołajczyk, Zwoliński, Spiżak, Zuśką, Stroniarz.
Był to bardzo dobry i ciekawy mecz, rozegrany w szybkim tempie. Goście tylko w pierwszych 15 minutach po przerwie przejawiali większą inicjatywę. W pierwszej części meczu zawodnicy Cracovii oddali dwa silne i niebezpieczne strzały, a po zmianie stron piękny strzał Zuśki trafił w słupek.

Sędzia: Walkus Katowic
Widzów: ok. 8 000 „ok.” nie może być przypisane do zadeklarowanego typu liczbowego o wartości 8000.

Zagłębie—Cracovia 4:1

Gospodarze od pierwszej minuty uzyskali wyraźną przewagę, utrzymując ją do końca meczu. Krakowianie tylko w pierwszej połowie mieli 3 okazje do zdobycia bramki. Raz piłka trafiła w poprzeczkę, a dwukrotnie Szeja obronił b. silne strzały Zuśki i Spiżaka. Po przerwie goście uzyskali jedyną bramkę ze strzału Kubika w 57 min. nie mając już potom żadnej dogodniejszej sytuacji do zmiany wyniku. Bramki dla Zagłębia uzyskali: Pawlik w 3 min., Kasprzyk głową w 27 min. Szłykowicz w 63 min. i znów Pawlik w 83 min.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 72 z 25 marca 1968

"Cracovia przegrała w Wałbrzychu" -

Cracovia przegrała w Wałbrzychu

Źródło: Echo Krakowa nr 72 z 25 marca 1968

Mecze sezonu 1967/68

Baník Karwina 1967-07-04 Baník Karwina - Cracovia 0:2  Unia Oświęcim 1967-07-22 Unia Oświęcim - Cracovia 3:0  Unia Oświęcim 1967-07-30 Cracovia - Unia Oświęcim 4:1  Victoria Jaworzno 1967-08-05 Cracovia - Victoria Jaworzno 0:0  Hutnik Kraków 1967-08-12 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 0:0  Zagłębie Wałbrzych 1967-08-20 Cracovia - Zagłębie Wałbrzych 1:1  Włókniarz Pabianice 1967-08-27 Włókniarz Pabianice - Cracovia 1:0  Lotnik Wrocław 1967-09-03 Cracovia - Lotnik Wrocław 1:0  Lech Poznań 1967-09-10 Lech Poznań - Cracovia 1:0  Zawisza Bydgoszcz 1967-09-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  ROW Rybnik 1967-09-17 ROW Rybnik - Cracovia 2:0  Unia Tarnów 1967-09-23 Cracovia - Unia Tarnów 0:2  Górnik Wałbrzych 1967-10-01 Cracovia - Górnik Wałbrzych 0:2  Garbarnia Kraków 1967-10-07 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:0  Radomiak Radom 1967-10-11 Radomiak Radom - Cracovia 0:3  Start Łódź 1967-10-15 Cracovia - Start Łódź 1:0  Arka Gdynia 1967-10-22 MZKS Gdynia - Cracovia 0:0  Olimpia Poznań 1967-11-05 Cracovia - Olimpia Poznań 1:0  Unia Racibórz 1967-11-12 Unia Racibórz - Cracovia 2:1  Górnik Wojkowice 1967-11-19 Górnik Wojkowice - Cracovia 0:2  Cracovia_herb 1968 Trening Noworoczny  FC Tatabánya 1968-02-25 Cracovia - Bányász Tatabánya 1:0  Szombierki Bytom 1968-03-03 Cracovia - Szombierki Bytom 1:2  Victoria Jaworzno 1968-03-10 Victoria Jaworzno - Cracovia 0:0  Nadwiślan Kraków 1968-03-21 Nadwiślan Kraków - Cracovia 0:4  Zagłębie Wałbrzych 1968-03-24 Zagłębie Wałbrzych - Cracovia 4:1  Włókniarz Pabianice 1968-03-30 Cracovia - Włókniarz Pabianice 1:0  Zagłębie Sosnowiec 1968-04-03 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:1  Lotnik Wrocław 1968-04-07 Lotnik Wrocław - Cracovia 2:2  Ruch Chorzów 1968-04-14 Cracovia - Ruch Chorzów 0:3  Lech Poznań 1968-04-21 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Zawisza Bydgoszcz 1968-04-28 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:0  Gwardia Warszawa 1968-05-01 Cracovia - Gwardia Warszawa 0:2  Hutnik Kraków 1968-05-05 Cracovia - Hutnik Nowa Huta 4:0  ROW Rybnik 1968-05-09 Cracovia - ROW Rybnik 0:0  Unia Tarnów 1968-05-12 Unia Tarnów - Cracovia 2:1  Górnik Wałbrzych 1968-05-19 Górnik Wałbrzych - Cracovia 1:0  Garbarnia Kraków 1968-05-25 Cracovia - Garbarnia Kraków 1:1  Start Łódź 1968-06-01 Start Łódź - Cracovia 1:2  Arka Gdynia 1968-06-13 Cracovia - MZKS Gdynia 0:0  Olimpia Poznań 1968-06-16 Olimpia Poznań - Cracovia 1:3  Unia Racibórz 1968-06-23 Cracovia - Unia Racibórz 1:0