1994-11-05 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 1:1
data kolejki
|
![]() sobota, 5 listopada 1994
(0:1)
|
|
Skład: Michalski Dubiel Folwarski Jabłoński Smyk Krywiak Zielenkiewicz Boryczko Błażkowski (71' Kobal) Dołęga Sokowski (65' Mazur) |
Sędzia: P. Pokrywczyński z Tarnowa
|
Skład: Kwedyczenko Kowalik Mróz Zając Wrześniak Hajduk Depa Węgiel Duda Zegarek Hermaniuk |
Opis meczu
Po przerwie gospodarze śmielej zaatakowali. W 69 min mocnym strzałem z wolnego popisał się Boryczko i Kwedyczenko miał sporo kłopotów z jego obroną. Na kwadrans przed końcem Kowalik nie zdołał wybić piłki z pola karnego i Dołęga strzałem z pięciu metrów pokonał Kwedyczenkę. Od 85 min. gospodarze grali w "10", gdyż za faul czerwoną kartkę otrzymał Smyk. Mimo to Cracovia nie zdobyła się na przeprowadzenie skutecznej akcji.
b.d.
Mecz zaczął się po myśli „Pasów”. W 7. min Wrześniak za-centrował z linii końcowej, a Zegarek głową umieścił piłkę w bramce Michalskiego. Później jednak na boisku trwała kopanina w wykonaniu obu drużyn. Druga połowa była trochę lepsza, ale wciąż brakowało spięć pod bramkami. W 75. min błąd Kowalika, który nie opanował piłki na polu karnym, kosztował gości utratę gola i jednego punktu: Dołęga bowiem wykorzystał ten kiks i z 5 m trafił do bramki. Strata gola nie poderwała krakowian do energiczniejszych ataków nawet w sytuacji, gdy gospodarzom przyszło od 85. min grać w dziesiątkę, po usunięciu z boiska za drugą żółtą kartkę Smyka. 0-1 Zegarek, 7. min; 1-1 Dołęga, 75. min.
CRACOVIA: Kwedyczenko -Kowalik, Zając, Mróz - Wrześniak, Hajduk, Depa, Węgiel, Duda - Zegarek, Hermaniuk..
Sędziował P. Pokrywczyński z Tamowa. Żółta i czerwona kartka: Smyk. Widzów 1,5 tys.Źródło: b.d.