2017-04-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2
2017-04-22 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 2:1

2017-04-23 Górnik Łęczna (U-17) - Cracovia (U-17) 1:2

"Minimalna przegrana Juniorów Starszych Cracovii w Derbach" -
cracovia.pl

Minimalna przegrana Juniorów Starszych Cracovii w Derbach

"Pasy" uległy rywalce zza Błoń 3:2. Bramki dla Cracovii strzelali Strózik i Żaba.

Już w 8. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego, nasi obrońcy się zatrzymali, a główny arbiter nakazał grać dalej, z czego skorzystali gospodarze i Bartłomiej Purcha strzałem po długim rogu posłał piłkę do bramki. W 20. minucie Dariusz Żaba strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Kacpra Chorążkę, ale piłka przeszła obok bramki. Dwie minuty później Adrian Grzybek z 15 metrów przelobował Damiana Smolenia i Wisła podwyższyła prowadzenie. W 25. minucie było już 3:0 dla gospodarzy. Bartłomiej Purcha zagrał wzdłuż bramki, gdzie błąd popełnił jeden z naszych zawodników, wybijając piłkę prosto pod nogi niepilnowanego Adriana Grzybka, który z dwóch metrów pokonał Smolenia. Wydawało się, że po stracie trzeciego gola nasi juniorzy cofną się do defensywy i będą bronić dostępu do swojej bramki, tak się jednak nie stało - podopieczni trenera Kordiana Wójsa ruszyli do odrabiania strat. W 32. minucie Mateusz Supryn minął dwóch rywali i prostopadle podał do Sebastiana Strózika, który będąc sam na sam z golkiperem Wisły, posłał futbolówkę do siatki. Dwie minuty później bezpośrednią bramkę z rzutu wolnego z okolic 25 metra zdobył Dariusz Żaba i juniorzy Cracovii złapali kontakt z rywalem.

W drugiej połowie spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Wisła próbowała strzelić czwartą bramkę dającą jej więcej spokoju, a juniorzy „Pasów" dążyli do wyrównania. Najbliżej swojego celu byli nasi piłkarze, a dokładniej Sebastian Strózik, który był w podobnej sytuacji jak w pierwszej połowie, kiedy to strzelił bramkę. Jednak tym razem się pomylił i zamiast w okienko trafił w poprzeczkę. Mimo ogromnego zaangażowania ze strony naszych zawodników, nie udało im się strzelić tej jednej bramki, dającej remis i tym samym nasza drużyna zanotowała przegraną w młodzieżowych derbach Krakowa.

Wisła Kraków-Cracovia 3:2

8 Bartłomiej Purcha 1:0

22 Adrian Grzybek 2:0

25 Adran Grzybek 3:0

32 Sebastian Strózik 3:1

35 Dariusz Żaba 3:2

Wisła Kraków: Chorążka - Rogóż, Ptak, Świątko, Laskoś - Skórski, Grzybek, Plewka, Porębski(c) - Słomka, Purcha

Ławka rezerwowych: Polak - Korczyk, Skrzypniak, Rak, tracz, Wyjadłowski, Kociołek

Cracovia: Smoleń - Janecki, Kajpust, Zięba, Pieprzyca - Supryn, Żaba - Czarnecki, Sroka, Malinowski - Strózik

Ławka rezerwowych: Sendorek - Bator, Ożóg, Pituła, Dukała, Czerlunczakiewicz, Gorzeń

Sędzia: Rafał Rokosz - Marcin Giziński, Jakub Kopczyk (Śląski ZPN)