2014-06-07 Cracovia (U-17) – Resovia (U-17) 2:6
2014-06-07 Cracovia II - Niwa Nowa Wieś 0:3

"Półfinał Mistrzostw Polski dla Cracovii!" -
cracovia.pl

Półfinał Mistrzostw Polski dla Cracovii!

Zawodnicy trenera Pawła Zegarka wygrali w Chorzowie rewanżowy mecz z Ruchem i tym samym awansowali do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

Na starcie w lepszej sytuacji, dzieki wygranej z Ruchem u siebie 2:1, znajdował się zespół "Pasów".

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - samo południe i pełne słońce, mecz stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. W obu drużynach widać było ogromną wolę walki.

W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali kilku sytuacji, po których mogła paść bramka. Niezawodna okazała się obrona i bramkarz "Pasów".

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy do bramki napastnik Cracovii Paweł Piątek, dając swojemu zespołowi prowadzenie 1:0.

Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany piłkarz Ruchu, tak więc gospodarze większość meczu grali w osłabieniu.

Zwycięstwo przypieczętował w 89. minucie Eryk Ceglarz (na zdjęciu), który wszedł na boisko zaledwie 9 minut wcześniej.

RUCH CHORZÓW - CRACOVIA 0:2 (0:1)

Bramki dla "Pasów" strzelili: 43. Piątek, 89. Ceglarz