2014-05-10 Garbarz Zembrzyce - Cracovia II 2:0
2014-05-10 Karpaty Krosno (U-17) - Cracovia (U-17) 0:1

"Juniorzy starsi grali do końca. Remis drużyny Zegarka" -
cracovia.pl

Juniorzy starsi grali do końca. Remis drużyny Zegarka

Juniorzy starsi Cracovii prowadzeni przez trenera Pawła Zegarka zremisowali na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 2:2.

Do zajmującej przed tą kolejką drugie miejsce Cracovią przyjechała szósta w tabeli Stal Rzeszów. I choć różnica punktów między obiema drużynami wynosiła aż osiem oczek, można było spodziewać się ciężkiego, a zarazem wyrównanego pojedynku. - Stal to solidny, poukładany zespół - komplementował przeciwnika trener „Pasów" Paweł Zegarek (na zdjęciu poniżej).

To potwierdziło się na boisku. Rzeszowianie okazali się groźnym przeciwnikiem i to oni otworzyli wynik meczu zdobywając bramkę w 20. minucie. Cracovia szukała gola wyrównującego i znalazła go w doliczonym czasie pierwszej połowy. Hubert Król wrzucił piłkę w pole karne, a tam Krzysztof Ropski pokonał bramkarza Stali dobijając swój własny strzał.

Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie, spotkanie było wyrównane, ale to rzeszowianie zdobyli kolejną bramkę, tym razem w 73. minucie po strzale z rzutu karnego. W tym czasie Cracovii pozostał nieco ponad kwadrans, by pokusić się o korzystny wynik. - Próbowaliśmy grać od tyłu, przygotowywać starannie każdą akcję, ale to nie przynosiło efektu. Musieliśmy zareagować i zmienić taktykę - przyznaje trener Zegarek.

To przyniosło efekt w doliczonym czasie gry. Bartosz Dudek wrzucił piłkę w pole karne, a tam Patryk Moskal (na zdjęciu poniżej) znalazł się za linią obrony i pewnie pokonał golkipera, tym samym dając Cracovii remis.

Co o wyniku tego meczu sądzi trener Zegarek? - Oczywiście przed meczem każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo byłby złym rezultatem. W kontekście tego spotkania, a zwłaszcza faktu, że wyrównaliśmy w samej końcówce mogę powiedzieć tak: „lepszy rydz niż nic" - mówi szkoleniowiec „Pasów".

Kolejny mecz juniorzy starsi Cracovii rozegrają w najbliższą sobotę, 17 maja, o godzinie 14:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Zagramy z KSZO Junior, trudnym przeciwnikiem. Przed nami jeszcze tylko trzy kolejki. To będą decydujące spotkania - wyjaśnia trener Zegarek.

CRACOVIA - STAL RZESZÓW 2 : 2 (1 : 1)

Bramki dla "Pasów": Ropski 45, Moskal 90.

Cracovia: Kobyłka - Król, Moskal, Bartosz, Słowiak (38. Kapera) - Barczuk (75. Dudek), Panek (60. Dębowski), Szymczak - Wdowiak, Piątek (65. Chmielowski), Ropski.
Źródło: cracovia.pl 11 maja 2014 [1]