2012-10-06 Cracovia (U-17) - Wisła Kraków (U-17) 2:3
2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1
2012-10-06 Karpaty Siepraw - Cracovia II 2:1

"Wisełka rządzi w Krakowie..." -
sportowetempo.pl

Wisełka rządzi w Krakowie...

1-0 T. Zając 5 (wolny)

1-1 Panek 8 2-1 Kuczak 64 3-1 Furtak 65 Sędziowali: Grzegorz Malada oraz Dariusz Pokwiczał, Adam Budziński. Żółte kartki: Bierzało, Gulczyński - Moskal, Słowiak. Widzów 150. WISŁA: Grabowski (53 M. Zając) - Bartosz (53 Oleksa), Bierzało, Downar-Zapolski, Gniadek (46 Ferens) - Kościelniak (38 Furtak), Gulczyński, Termanowski (46 Kuczak), Marszalik - T. Zając, Sosin (66 Lech). CRACOVIA: Drzewiecki - Łucarz, Moskal, Świt (67 Dudek), Słowiak (50 Bieszczanin) - Dobosz (72 Czernecki), Gala (56 Wdowiak), Panek - Wzorek (46 Waśniowski), Szewczyk, Ropski.

Krakowskie derby wygrała Wisła i została samodzielnym liderem Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych.

Na początku meczu oba zespoły wymieniły po ciosie. Najpierw gola zdobyła Wisła - T. Zając bardzo ładnie uderzył z wolnego z ok. 25 m, futbolówka przeleciała nad murem i wpadła do siatki przy prawym słupku. Riposta Cracovii była błyskawiczna. Po wrzutce z prawej strony wbiegający w pole karne Panek strzelił z 15 metrów z pierwszej piłki w lewy dolny róg.

Wiślacy w I połowie sprawiali lepsze wrażenie, byli bardziej konstruktywni, przewyższali też rywali piłkarsko. W 10. minucie w szesnastce Pasów padł T. Zając, ale arbiter nie znalazł argumentów, by podyktować karnego. Po chwili do zagrania wzdłuż bramki spóźnił się Gulczyński i spudłował o metr.

Cracovia odpowiedziała akcją w 20. minucie. Błąd popełnił golkiper gospodarzy, zostawiając pustą bramkę. Trafił do niej Moskal, ale... ręką, za co spotkała go kara w postaci żółtej kartki.

Biała Gwiazda miała w tej części gry jeszcze dwie okazje. W 31. minucie z wolnego z prawie 30 metrów strzelał Bierzało, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. 10 minut później T. Zając zagrał "klepę" z Sosinem, wbiegł w pole karne, uderzył z 12 metrów, lecz niecelnie.

W pierwszym kwadransie po przerwie Pasy mogły rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 48. minucie Waśniowski dostał prostopadłe podanie, ale w sytuacji sam na sam chybił. Za moment do centry z kornera wyskoczył Ropski, uderzona przez niego głową futbolówka ostemplowała poprzeczkę w okolicach spojenia. W 57. minucie przed szansą stanął Panek, który rozegrał krótką piłkę z Ropskim i znalazł się sam przed bramkarzem. Zamiast kropnąć po "długim" oddał anemiczny strzał w jego ręce. I wreszcie w 60. minucie do zagrania za linię obrony pobiegł Ropski, ale M. Zając wykazał dużą czujność i uprzedził napastnika Cracovii na 25. metrze przed bramką.

Jeśli nie wykorzystuje się takich okazji, to... przegrywa się mecz. Wisła w ciągu dwóch minut zadała dwa nokautujące ciosy. Najpierw podopieczni trenera Dariusza Marca przeprowadzili składną akcję zespołową prawą stroną, w ostatniej fazie Ferens dograł do Kuczaka, który z 10 metrów wpakował piłkę do siatki. Za moment podanie na wolne pole dostał T. Zając, pociągnął lewą stroną, minął wybiegającego bramkarza i dograł na środek szesnastki, skąd Furtak strzelił do pustej bramki na 3-1.

Cracovia przez jakiś czas nie mogła się pozbierać, ale w końcówce próbowała poprawić niekorzystny rezultat. W 78. minucie po dobrej wrzutce z rzutu rożnego wzdłuż bramki minęło się z piłką paru zawodników Pasów. 10 minut później goście wykonywali rzut wolny pośredni z kilkunastu metrów (za nakładkę), ale bez efektu. W 90+3. minucie ostatniej szansy nie wykorzystał Wdowiak strzelając z 5 metrów nad poprzeczką.

Wiślacy pod koniec skupili się na kontrolowaniu wyniku, a po ostatnim gwizdku arbitra odśpiewali w tanecznym kręgu: Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie!

Wydaje się, że Krakowie to za mało jak na oczekiwania kibiców, a także samych zawodników i ich trenera...
Źródło: sportowetempo.pl 6 października 2012 [1]

"Młoda Cracovia zwycięska w sparingu" -
cracovia.pl

Młoda Cracovia zwycięska w sparingu

Juniorzy starsi pechowo rozpoczęli swoje spotkanie i już w 5 minucie przegrywali po strzale z rzutu wolnego, jednak ich odpowiedź była natychmiastowa - trzy minuty później Panek uderzył celnie z pierwszej piłki z 15 metrów. W 20 minucie Pasy strzeliły drugą bramkę, ale arbiter uznał iż uderzający do pustej bramki Moskal uczynił to ręką. W pierwszych piętnastu minutach drugiej części spotkania podopieczni trenera Pawła Zegarka powinni rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść - w 48 minucie Waśniowski nie trafił będąc sam na sam z bramkarzem, a po chwili Ropski główkował w poprzeczkę. W 57 minucie Panek przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, który chwilę później dalekim wybiegiem uprzedził Ropskiego na 25 metrze. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i to rywal w krótkim odstępie czasu strzelił dwie bramki. Zawodnicy Pasów do końca dążyli do poprawienia rezultatu, ale pomimo kilku okazji nie potrafili skierować piłki do siatki. Niestety nie popisał się arbiter spotkania wielokrotnie podejmując zupełnie niezrozumiałe decyzje. Pasy zajmują teraz drugie miejsce ze stratą trzech punktów do lidera.

Juniorzy starsi (mecz rozgrywany na boisku KS Zwierzyniecki Kraków). Wisła - Cracovia 3:1 (1:1) Bramki:

1:0 - Zając 5 1:1 - Panek 8 2:1 - Kuczak 64, 3:1 - Furtak 65

Sędziował: Grzegorz Malada Żółte kartki: Bierzało, Gulczyński - Moskal, Słowiak.