1929-03-17 Cracovia - Garbarnia Kraków 0:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Viktor Hierländer
pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 17 marca 1929, 15:00

Cracovia - Garbarnia Kraków

0
:
4

(0:3)



Herb_Garbarnia Kraków


Skład:
Szumiec (Malczyk I)
F. Zastawniak
T. Zastawniak
Seichter
Chruściński
Ptak
Kubiński
Malczyk II
Mysiak
Tokar
Rusinek

Sędzia: Arczyński z Krakowa

bramki Bramki
Joksch
Chruściński (samobójcza)
K. Pazurek
Smoczek
Skład:
Borkowski
Bil
Jesionka
Nagraba
Trzecki
Augustyn
Mazur
Joksz
Smoczek
Pazurek
Stefański



Zapowiedź meczu

Opis meczu

Przegląd Sportowy

Niespodziewana, ale zasłużona porażka Cracovii, która zlekceważyła swego przeciwnika i wystąpiła z 5 rezerwowymi. W Garbarni debiutowali gracze śląscy - Pazurek i Joksz, z których bardziej podobał się Pazurek. Na porażkę Cracovii, oprócz rezerwowego składu, złożył się również fatalny stan boiska, który w wysokim stopniu utrudniał (jeśli nie uniemożliwiał) grę kombinacyjną. Gra dosyć "dzika", z przewagą Garbarni. Bramki dla zwycięzców padły ze strzałów: Joksza, Chruścińskiego, Pazurka i Smoczka. Sedzią p. Arczyński.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 13 z 23 marca 1929 [1]


"Sensacyjna porażka Cracovii w spotkaniu z Garbarnią 0:4 (0:3)" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Sensacyjna porażka Cracovii w spotkaniu z Garbarnią 0:4 (0:3)

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Wczorajsze zawody, które rozegrały drużyny Cracovii i Garbarni na otwarcie sezo¬nu wiosennego, przyniosły nieprzewidywaną porażkę i to w wysokim stopniu białoczerwonym, a zarazem wystawiły doskonałe świadectwo świeżo „upieczonej" drużynie ligowej Garbarni, której gra zadziwiła wcale licznie zebraną (około 2.000 osób) publicz¬ność. Wprawdzie Cracovia me wystąpiła w pełnym składzie, bo brak było przedewszystkiem Kałuży, a nadto Sperlinga i Gintla, to jednak jest to niewystarczającem usprawiedliwieniem dla drużyny białoczerwonych, — zwłaszcza, jeśli się weźmie pod uwagę, iż skład jej zawsze jest dość „płynny".

Skład drużyn był nast.: Cracovia: Szumiec (Malczyk), Zastawniak I i II, Seichter, Chruściński i Ptak, Kubiński, Malczyk, Mysiak, Tokar i Rusinek. — Garbarnia: Borkowski. Bil, Jesionka, Nagraba, Trzecki, Augustyn, Mazur, Joksz, Smoczek, Pazurek i Stefański. Boisko Cracovio, na którem rozegrano powyższo zawody błotnisto i pokryta kałużami wody, utrudniało w wysokim stopniu normalną grę. Mimo to mecz był wcale zajmujący, zwłaszcza do pauzy, kiedy stroną górującą była Garbarnia, przeprowadzająca miejscami bardzo ładne i celowe ataki. Doprowadziły też one w krótkim przeciągu czasu do zdobycia trzech bramek, z których pierwszą zdobył Joksz; drugą „samobójczą” strzelił Chruściński, który znalazł się nagle w ciężkiej sytuacji podbramkowej, a trzecią Smoczek. Cracovia przeprowadzała swe ataki bardzo niejednolicie, głównie prawem skrzydłem, gdzie zawsze groźny jest Kubiński, natomiast reszta napastników zupełnie zawodziła.
W Garbami wybijali się trójka środkowa napadu, Augustyn i Nagraba w pomocy, obrońcy dość pewni, a bramkarz Borkowski bronił doskonale. Druga część gry zupełnie nieinteresująca, Cracovia ma znaczną przewagą, ale jej atak nie umie wykorzystać żadnej sytuacji podbramkowej, mecz staje się skutkiem tego monotonny I nudny. W wyniku jednego z nielicznych w tym okresie przebojów Pazurek celnym i ładnym strzałem zdobywa czwartą bramką i ustala wynik. Sędziował p. Arczyński.

Wynik tego meczu był niezwykłą niespodzianką, która w każdym razie winnaby świadczyć, iż drużyna Garbami odegrać może w najbliższym sezonie poważniejszą niż ogólnle sądzono rolą. Następny przeto jej mecz jaki rozegra z mistrzem Polski „Wisłą” na jej boisku, będzie niezwykłą atrakcją dla krakowskich sportowców.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 77 z 19 marca 1929


Stadjon

Relacja z meczu w tygodniku Stadjon
W Krakowie odbyły się 17 b. m. 2 mecze, przyczem wszystkie drużyny ligowe były czynne. Garbarnia odniosła niespodziewane zwycięstwo nad Cracovią, która wystąpiła z kilku rezerwowymi. W Garbarni wystąpili nowopozyskani gracze śląscy. Bramki zdobyli Joksz, Chruściński, Pazurek i Smoczek. Sędzia p. Arczyński.
Źródło: Stadjon nr 12 z 21 marca 1929


Mecze sezonu 1929