1919-07-26 Cracovia - Wiener Sport-Club 3:0
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
|
![]() Kraków, sobota, 26 lipca 1919, 16:00
(3:0)
|
|
Skład: Wiśniewski Gintel Grabowski Synowiec Cikowski Majcherczyk Przystawski Mielech Kałuża Styczeń Just |
Sędzia: Dr. Hiebl
|
Mecze następnego dnia: | ||
|
Uwaga
Jako przedmecz zapowiadano spotkanie Cracovia II - Jutrzenka Kraków ostatecznie rozegrane dzień później.
Skład zespołu Cracovii
Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.
Zapowiedź meczu
Goniec Krakowski
SPORTKLUB - CRACOVIA
Dzięki usilnym staraniom połączonym z olbrzymami gosztami, udało się Cracovii sprowadzić na dwa spotkania znakomitą drużynę wiedeńskiego Sportklubu Zawody obudziły niezwykłe zainteresowanie. sobotę poprzedzi główne spotkanie mecz „Cracovii b. z tut. Jutrzenką. a w niedzielę z Solą z Oświęcimia. Początek o godz. 4 pop.
Źródło: Goniec Krakowski 27 lipca 1919
Nowa Reforma
ZE SPORTU
Dzięki usilnym staraniom połączonym z olbrzymiemi kosztami udało się „Cracovii” sprowadzić na dwa spotkania znakomitą drużynę wiedeńskiego ‘Sportklubu”. Starzy bywalcy meczowi parnię, tają wspaniałą i piękną grę wiedeńskich gości z czasów, kiedy nasz sport piłki nożnej budził się dopiero do życia. Nie potrzeba podnosić, że zawody obudziły niezwykłe zainteresowanie. W sobotę poprzedzi głów¬=ne spotkanie mecz „Cracovii B" z tut. „Jutrzenką”, a w niedziela z „Sołą” z Oświęcimia. Początek o godz. 4 popołudniu.
Źródło: Nowa Reforma 27 lipca 1919
Opis meczu
Goniec Krakowski
Wczorajsze zawody przedstawiały się bardzo sympatycznie, przedewszystkiem dzięki grze "fair" tak ze strony gości, jak i naszych. Cracovia wystąpiła bez obu skrzydłowych - to odbiło się niekorzystnie na całokształcie przeprowadzanych ataków. Ze względu na uciążliwą podróż Wiedeńczyków należy się spodziewać, że gra dzisiejsza będzie o całą klasę lepsza, niż sobotnia. Cracovia winna dołożyć starań i stanąć w komplecie na boisku, broni bowiem nie tylko barw swego klubu, lecz i sportu polskiego.
Źródło: Goniec Krakowski nr 201 z 28 lipca 1919
Ilustrowany Kuryer Codzienny (relacja pierwsza)
Wczoraj rozegrała "Cracovia" zawody w piłkę nożną z klubem wiedeńskim "Sportclub", o czem publiczność dowiedziała się dopiero w ostatniej chwili, gdyż nie było żadnej pewności co do przybycia gości. Match był niezwykle interesujący - w wyniku dał 3:0 na korzyść "Cracovii". Dziś w niedzielę match rewanżowy. Drużyna wiedeńska, "rarissima avis" w bieżącym sezonie, odpocząwszy, będzie grała niewątpliwie o całą klasę wyżej. Spodziewany jest napływ ogromny widzów stęsknionych za grą pierwszoklasowych drużyn, której dotychczas nie mogli oglądać.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 203 z 28 lipca 1919
Ilustrowany Kuryer Codzienny (relacja druga)
Sobotnie i niedzielne zwycięstwo "Cracovii" jest zwycięstwem jej niezrównanego bramkarza p. Wiszniewskiego. Gra gości górowała nad grą "Cracovii" pewnością techniki, umiejętnością kombinacyi, doprowadzeniem piłki do pozycyi niebezpiecznych.
W sobotę, jak już podaliśmy, wynik był 3:0.
W sobotę, jak już podaliśmy, wynik był 3:0.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 204 z 29 lipca 1919
Nowa Reforma
W sobotę i w niedzielę rozegrała "Cracovia" dwa match'e footballowe z wiedeńskim "Sportklubem". Zawody były bardzo interesujące ze względu na żywe tempo, jakie panowało podczas gry, zwłaszcza w niedzielę. "Cracovia" wyszła z obu zawodów zwycięsko: w sobotę w stosunku 3:0, zaś w niedzielę 2:1.
Źródło: Nowa Reforma nr 309 z 29 lipca 1919
Nowości Ilustrowane
W ubiegłym miesiącu odbyły się w Krakowie zawody "Cracovii" i wiedeńskiego "Sportklubu". Zwycięsko wyszła "Cracovia" (w sobotę 3:0, w niedzielę 2:1 na korzyść "Cracovii"). Gra gości górowała nad grą "Cracovii" pewnością techniki, umiejętnością kombinacyi, doprowadzeniem piłki do pozycyi niebezpiecznych. Zwycięstwo "Cracovii" jest zasługą jej niezrównanego bramkarza p. Wiśniewskiego.
Źródło: Nowości Ilustrowane nr 32 z 9 sierpnia 1919