1978-06-18 Karpaty Krosno - Cracovia 0:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 18:38, 6 kwi 2023 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Karpaty Krosno


pilka_ico
III liga grupa IV , 26 kolejka
niedziela, 18 czerwca 1978, 17:30

Karpaty Krosno - Cracovia

0
:
2

(0:1)



Herb_Cracovia

Trener:
Mieczysław Kolasa

Sędzia: Sobecki z Warszawy

bramki Bramki
0:1
0:2
Turecki (44' wolny)
Bujak (90')
Skład:
Koczwara
Bielewicz
Bujak
Duda
Gacek
Walczak
Grzesiak
Hefko
Niemiec
Rejmer
Surma
Turecki

Ustawienie:
skład alfabetycznie
Mecze tego dnia:

1978-06-18 Cracovia II - Skawinka Skawina 1:4
1978-06-18 Karpaty Krosno - Cracovia 0:2


Zapowiedź meczu

Opis meczu

"Piłkarze Cracovii awansowali do II ligi" -
Gazeta Południowa

Piłkarze Cracovii awansowali do II ligi

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Spełniły się marzenia tysięcy sympatyków zespołu piłkarskiego Cracovii, bowiem po siedmiu latach oczekiwań „pasiaki” powróciły do U ligi, O awansie krakowian zadecydował wczorajszy, ostatni mecz w tym sezonie z Karpatami w Krośnie. Cracovia wygrała 2:0 (1:0). zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy IV ligi międzywojewódzkiej.

Krakowianie rozegrali dobre spotkanie, zastosowali taktykę wzmocnionej defensywy i od czasu do czasu przeprowadzali groźne kontry. Pierwszą bramkę dla Cracovii zdobył w 44 min. Turecki ładnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka wylądowała w „okienku” bramki Karpat. Gospodarze mieli prawie pi zez cały czas przewagę w polu, ale nie potrafili sforsować dobrze grającej defensywy gości. W ostateczności udanie interweniował bramkarz Koczwara.
Wynik meczu ustalił w 90 min. Bujak.
Zwycięstwo Cracovii w pełni zasłużone, grała ona mądrzej taktycznie, dojrzale i przede wszystkim skutecznie.
Składamy gratulacje piłkarzom i trenerowi M. Kolasie.

CRACOVIA: Koczwara, Rejmer, Bielewicz, Duda, Turecki, Gacek (od 46 min. Walczak), Niemiec, Hefko, Surma, Grzesiak, Bujak.
Źródło: Gazeta Południowa nr 138 z 19 czerwca 1978


"Piłkarze Cracovii nareszcie awansowali" -
Echo Krakowa

Piłkarze Cracovii nareszcie awansowali

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
PO SIEDMIU latach tułaczki po ligach okręgowych i międzywojewódzkich piłkarze Cracovii wczorajszym zwycięstwem 2:0 w Krośnie nad miejscowymi Karpatami przypieczętowali swój awans do II ligi. Zakończyła się więc pomyślnie dla krakowian całoroczna rywalizacja z Unią Tarnów, która mimo wygranej w Nowym Sączu 2:1 nie zdołała wyprzedzić „pasiaków”.

Kraków będzie więc nadal miał swego przedstawiciela w II lidze.

Końcowy sukces nie przyszedł piłkarzom Cracovii łatwo. Wystartowali bowiem do rozgrywek sezonu 77/78 w niełatwej roli faworyta, drużyny której nie powiódł się atak na II ligę (pamiętny mecz z Resovią —- remis 0:0 dał awans rzeszowianom). Nieprzypadkowo także od pierwszych spotkań sezonu główną kontr-kandydatką do premiowanego awansem miejsca była tarnowska Unia — były przecież II-ligowiec. Cracovia i Unia przez 26 kolejek spotkań toczyły wyrównaną walkę. Ze sportowej rywalizacji zwycięsko wyszła Cracovia. Sympatycy tej drużyny mają swe wielkie dni!

A oto autorzy sukcesu: 20-osobowa kadra piłkarzy Cracovii: bramkarze — Koczwara i Szczerba; obrońcy — Reimer, Kisiel, Bielewicz, Duda, Turecki i Niemiec; pomocnicy i napastnicy — Surowiec, Hefko. Gacek, Grzesiak, Bujak, Surma, Wójtowicz, Walczak, Kopijka, Liszka, Maczugowski i Kuć. Trenerem zespołu jest Mieczysław Kolasa, jego asystentem Krzysztof Hausner, kierownikiem sekcji Zygmunt Malarz, kierownikiem drużyny Tomasz Krupiński. Z ramienia Zarządu klubu opiekę nad piłkarzami sprawują prezes doc. dr Julian Reyduch oraz wiceprezes d/s piłki nożnej mgr Franciszek Mielecki. Niezwykle zasłużonym działaczem sekcji piłkarskiej Cracovii jest również gospodarz stadionu Eugeniusz Szczygieł.

Serdecznie gratulując awansu mamy nadzieję, iż w najbliższym sezonie Ii-ligowym zespół Cracovii ambitnie będzie walczył o zwycięstwa i że szybko zaaklimatyzuje się w tej klasie rozgrywek.
Źródło: Echo Krakowa nr 136 z 19 czerwca 1978