1977-09-04 Cracovia - Unia Tarnów 0:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 17:23, 22 mar 2023 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Aleksander Hradecki
pilka_ico
III liga grupa IV , 3 kolejka
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 4 września 1977, 11:00

Cracovia - Unia Tarnów

0
:
0



Herb_Unia Tarnów


Skład:
Koczwara
Bielewicz
Bujak
Grzesiak (Hefko)
Jasek
Kisiel
Niemiec
Piskorz (Gacek)
Surma
Surowiec
Turecki

Ustawienie:
skład alfabetycznie

Sędzia: Struszak z Warszawy
Widzów: 5 000

Skład:
Opozda
Ślęzak
Krużel
Widuch
Tutaj
Smugacz
Wójcik (Baruch)
Trojnacki
Satława
Kalemba (Dulęba)
Górski
Mecze tego dnia:

1977-09-04 Cracovia - Unia Tarnów 0:0
1977-09-04 Garbarnia II Kraków - Cracovia II 3:0



Zapowiedź meczu

Opis meczu

"0:0 Cracovii" -
Gazeta Południowa

0:0 Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W Krakowie w meczu o mistrzostwo klasy międzywojewódzkiej spotkały się Cracovia i Unia Tarnów, a więc dwa zespoły, którym daje się najwięcej szans w walce o II ligę. Pojedynek zakończył się wynikiem 0:0.

Spotkanie zawiodło kibiców, tarnowianie przyjechali do Krakowa z określoną taktyką — ich celem było zdobycie jednego punktu. I cel ten zrealizowali. Goście grali wzmocnioną defensywą, próbując tylko od czasu do czasu kontratakować.
Cóż z tego, że gospodarze mieli przez większą część meczu przewagę, skoro grali wolno, schematycznie, prawie w ogóle nie atakowali skrzydłami, a w kilku dogodnych sytuacjach podbramkowych napastnicy wy¬kazali brak zdecydowania. Najbliższy strzelenia bramki był Surowiec, ale najpierw w 52 min. obrońca gości w ostatniej chwili wybił piłkę na róg, w 60 min. po jednej z nielicznych szybkich akcji strzelił tuż obok słupka. Krakowianie uparcie wstrzeliwali górne piłki na pole karne gości, gdzie pewnie interweniował bramkarz Opozda. CRACOVIA: Koczwara, Kisiel, Bielewicz, Turecki, Surma, Niemiec, Surowiec, Jasek, Piskorz (Gacek), Grzesiak (Hefko), Bujak.

UNIA: Opozda, Ślęzak, Krużel, Widuch, Tutaj, Smugacz, Wójcik (Baruch), Trojnacki, Satława, Kalemba (Dulęba), Górski.
Źródło: Gazeta Południowa nr 200 z 5 września 1977


"Piłkarze Cracovii zremisowali z Unią 0:0" -
Echo Krakowa

Piłkarze Cracovii zremisowali z Unią 0:0

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W SPOTKANIU IV grupy piłkarskiej ligi międzywojewódzkiej zespół Cracovii zremisował na własnym boisku z Unią Tarnów 0:0. Sędziował p. Struczak z Warszawy. Widzów ponad 5 tys.

CRACOVIA: Koczwara, Kisiel, Bielewicz. Turecki, Surma, Jasek, Niemiec, Surowiec, Grzesiak (od 72 min. Hefko), Bujak, Piskorz (od 46 min. Gacek).

W meczu potencjalnych pretendentów do II ligi padł wynik bezbramkowy, który z pewnością jest sukcesem piłkarzy tarnowskich. Gospodarze mimo kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Piłkarze krakowscy grali długimi okresami bardzo chaotycznie. Mecz wówczas przeradzał się w bezładną kopaninę — „byle do przodu”. Zespół Unii konsekwentnie bronił dostępu do swej bramki nie rezygnując jednak z kontrataków.

Największy okres b przewagi Cracovii nastąpił po przerwie między 50 a 60 minutą. Mecz wówczas był prowadzony szybko, a zawodnicy} walczyli zacięcie o piłkę. W 52 min. Gacek spychany przez obrońcę tarnowskiego na polu karnym strzelił obok słupka. W 55 min. Grzesiak celnie zacentrował lecz znajdujący się przed bramką Unii — Bujak nie zdołał oddać strzału. Najlepszą w przekroju całego spotkania sytuację zmarnował w 60 min Surowiec skierowując podaną przez Bujaka piłkę tuż obok słupka. Później gra znów stała się mało ciekawa a upał dawał się coraz bardziej we znaki piłkarzom. W sumie Cracovia zawiodła w tym ważnym meczu nie wykorzystując atutu własnego boiska i tracąc cenny punkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 199 z 5 września 1977