1986-05-11 Cracovia - Skra Warszawa 32:29

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 16:03, 27 lut 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "<table style="width:100%;"> <tr> <td>{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Cracovia | gosc = Skra Warszawa |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png

Trener:
Edward Surdyka
Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, Hala Wawelu, ul. Głowackiego, niedziela, 11 maja 1986

Cracovia - Skra Warszawa

32
:
29

(22:17)


Skra Warszawa - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Siodłak 1
Wójcik 8
Figas 10
Hołda 2
Karaś 2
Sasnal 8
Tomaszewska 4
Garncarz 8
Gorzkowska 2
Wojtoń 2
Zawodniczki:
gracze m.in.
10 Siemiątkowska


Relacje z zawodów

"Czy E. Surdyka zmieni decyzję? Kwiaty i medale dla Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Czy E. Surdyka zmieni decyzję? Kwiaty i medale dla Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Piłkarki ręczne ekstraklasy zakończyły wczoraj sezon 1985/96. Już wcześniej zapadły wszystkie rozstrzygnięcia. Przypomnijmy więc, że mistrzem Polski została Pogoń Szczecin, wicemistrzem Cracovia, a do II ligi spadły Start Elbląg i Skra Warszawa.

Na zakończenie sezonu Cracovia wystąpiła przed własną publicznością, podejmując zdegradowaną już Skrę. W sobotę wygrała Cracovia 39:30 (19:17). Tylko przez pierwszych kilka minut mecz był wyrównany, potem krakowianki zdobyły przewagę bramkową i utrzymały ją do końca. Mecz stał na słabym poziomie, a najlepiej w zespole Cracovii grała Figas. Kontuzjowana została Golik, która nie wystąpiła w niedzielę. Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas 9, Karaś 7, Tomaszewska 6, Wójcik 5, Hołda 4, Rząsiecka 3. Golik i Siodłak po 2, Sasnal 1; najwięcej dla Skry: Siemiątkowska 11.

W rewanżu Cracovia ponownie pokonała Skrę 32:29 (22:17). Na początku spotkania kilkakrotnie obejmowały prowadzenie warszawianki, ale od 15 minuty uwidoczniła się przewaga krakowianek. Po przerwie zawodniczki Cracovii były już myślami na wakacjach, grały nonszalancko i ambitnie walczące zawodniczki Skry bliskie były wyrównania.

Bramki dla Cracovii zdobyły. Figas 10, Tomaszewska 4, Garncarz, Sasnal i Wójcik po 8, Hołda, Karaś, Gorzkowska i Wojtoń po 2, Siodłak 1; najwięcej dla Skry: Siemiątkowska 10.

Po meczu odbyła się uroczystość wręczenia krakowiankom srebrnych medali mistrzostw Polski, a dokonał tego sekretarz Związku Piłki Ręcznej w Polsce Demiańczuk, Przedstawiciele władz krakowskiego sportu i działacze klubowi złożyli zawód, nioskom gratulacje i wręczyli kwiaty.

W imieniu redakcji gratulacje złożyliśmy na ręce trenera E. Surdyki, zadając mu jednocześnie jedno pytanie: czy żegna się s zespołem, jak to zapowiadał wcześniej? E. Surdyka po¬wiedział, że rzeczywiście złożył wypowiedzenie z pracy ale działacze klubowi starają się go przekonać, by zmienił zdanie. Dlatego trener jeszcze się waha 1 ostateczną decyzję podejmie nieco później.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 110 z 12 maja 1986