2014-08-16 Cracovia (U-18) – ŁKS Łódź (U-18) 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia (U-18) | gosc = ŁKS Łódź (U-18) | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 2 | etap = | sezon =2014/15 | rozgrywki = CLJ grupa wschodnia | dzien = 16 | miesiac = 8…")

|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Wilk <br> Piekarski<br> Najduch<br>Studnicki<br> Słowiak <br> Czubaj (77' Król)<br> Więcławek (46' Szymczak)<br> Jeż <br> Pawlusiński (46' [[Eryk Ceglarz|Ceglarz]])<br> Leśniak (68' Woźniak)<br> [[Dawid Surma|Surma]]
|              Autor =
|              Tresc = Juniorzy starsi Cracovii odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Pawła Zegarka pokonali w sobotę przy Wielickiej ŁKS Łódź 2:0.
Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, ale to jednak Cracovia wyszła z sobotniej rywalizacji zwycięsko! Na około kwadrans przed końcowym gwizdkiem odzyskaliśmy piłkę na własnej połowie i ruszyliśmy z akcją na bramkę ŁKS-u. Celnym i skutecznym strzałem zwieńczył ją Surma, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z 20. metrów - Dawid mógł jeszcze podać piłkę do dobrze ustawionego Szymczaka, zdecydował się jednak uderzyć i skończyło się to dla nas dobrze - zauważył trener juniorów Cracovii.
Gol na 2:0 był efektem odkrycia się, dążących do wyrównania, łodzian. Szybka kontra zakończona efektowną podcinką Eryka Ceglarza zapewniła Cracovii kolejny komplet punktów.
- Póki co mogę powtórzyć, to co mówiłem tydzień temu: czeka nas jeszcze dużo pracy zarówno tej piłkarskiej jak i fizycznej. Byłbym jednak niesprawiedliwy gdybym nie zauważył, że zrobiliśmy mały kroczek do przodu. Skupiamy się na tym aby podnosić indywidualne umiejętności co przełoży się na grę całej drużyny - skomentował trener Paweł Zegarek.
Kolejny mecz wicemistrzów Polski już za tydzień w niedzielę. Rywalem "Pasów" na wyjeździe będzie Polonia Warszawa.

CLJ: Cracovia wypunktowała ŁKS

Juniorzy starsi Cracovii odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Pawła Zegarka pokonali w sobotę przy Wielickiej ŁKS Łódź 2:0. Z racji tego, że oba zespoły niewiele wiedziały na swój temat, to pierwsza połowa przebiegła pod dyktando wzajemnego badania swych możliwości. Mimo, że w tej części meczu gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, to "Pasy" stworzyły sobie dwie dobre okazje. W obu przypadkach przed szansą stawał Dawid Surma, któremu brakowało nieco dokładności przy strzałach - Okazje Dawida były niezłe, ale wielkich pretensji mieć do niego nie można. Nasz przeciwnik w pierwszej połowie nie stworzył sobie żadnej okazji co na pewno cieszy - mówił już po meczu trener Paweł Zegarek.

Źródło: cracovia.pl 16 sierpnia 2014 [1]